Matylda Damięcka pożegnała Krzysztofa Krawczyka cudowną grafiką Żródło: TRICOLORS/East News

Matylda Damięcka stworzyła piękną grafikę upamiętniającą Krzysztofa Krawczyka

6 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Śmierć Krzysztofa Krawczyka poruszyła całą Polskę, a liczne grono artystów pożegnało zmarłego artystę w mediach społecznościowych. Wyjątkową kreatywnością wykazała się Matylda Damięcka, która stworzyła specjalną grafikę odnoszącą się do twórczości piosenkarza, co udostępniła na Instagramie.

  • Matylda Damięcka stworzyła grafikę upamiętniającą twórczość Krzysztofa Krawczyka
  • Fani byli zachwyceni pomysłowością artystki

Popularna polska aktorka i karykaturzystka, Matylda Damięcka postanowiła uczcić pamięć Krzysztofa Krawczyka i jego twórczości, prezentując wyjątkową grafikę, która odnosi się bezpośrednio do tekstów i wyobrażeń artysty. Fani są wzruszeni.

Matylda Damięcka stworzyła pożegnalną grafikę dla Krzysztofa Krawczyka

Aktorka, karykaturzystka, prywatnie córka aktora Macieja Damięckiego, Matylda Damięcka zamieszcza na swoim Instagramie mnóstwo grafik, które zawierają często ukryty, ale mocny przekaz. Tym razem sprawa została postawiona przez artystkę jasno i wyraźnie.

Postanowiła stworzyć grafikę upamiętniającą twórczość oraz osobę Krzysztofa Krawczyka, który wczoraj, tj. 5 kwietnia zmarł prawdopodobnie z powodu chorób współistniejących z COVID-19, który wcześniej zdołał wyleczyć.

Warto zaznaczyć, ze artystka bardzo rzadko publikuje swoje prace w kolorach. Zazwyczaj są to czarno-białe rysunki, którymi wyraża to, co myśli i czuje. Jednak niniejsza grafika przedstawia statek płynący po morzu na tle blasku słońca.

Kuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po szczepieniuKuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po szczepieniuCzytaj dalej

- Krzysztof Krawczyk. Parostatkiem przez Galaktykę - napisała Matylda Damięcka pod zamieszczoną grafiką.

Praca siostry Mateusza Damięckiego poruszyła serca niejednego fana, co można zobaczyć w zamieszczanych pod spodem komentarzach. Wielu fanów zostawiło po sobie czarne serduszka, lub smutne "emotki", jednak także one odzwierciedlają żal, jaki zostawiła po sobie śmierć Krzysztofa Krawczyka.

  • Ostatni rejs
  • Piękny występ. Dziękuję
  • Parostatkiem w wieczny rejs - czytamy w komentarzach.

Znani Polacy żegnają Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk jest prawdziwą legendą polskiej sceny muzycznej. Artysta występował na scenie od 1963 roku, a jego karierę przerwała pandemia koronawirusa w roku 2020. Szacunek, jaki udało mu się zebrać przez te wszystkie lata, jest nie do opisania.

Najlepiej świadczą o tym wyrazy szacunku, jaki przekazały znane postacie polskiego show-biznesu niedługo po śmierci słynnego "Trubadura". Byli to m.in.: Kuba Wojewódzki, Krzysztof Ibisz, Marzena Rogalska, czy Tomasz Kammel.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: instagram.com

Następny artykuł