Meghan Markle - królowa Elżbieta nie będzie oglądała wywiadu Żródło: BEN STANSALL/AFP/East News

Królowa Elżbieta nie będzie oglądać wywiadu Meghan i Harry'ego

9 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Już w poniedziałek Meghan Markle i książę Harry udzielą obszernego wywiadu z udziałem Oprah Winfrey. Na emisję rozmowy czeka cały świat, jednak królowa Elżbieta II nie zamierza jej oglądać. „Ma ważniejsze rzeczy na głowie” – informuje Daily Mail.

  • W poniedziałek 8 marca książę Harry i księżna Meghan udzielą wywiadu Oprah Winfrey
  • Sussexowie poruszą między innymi temat życia w rodzinie królewskiej
  • Królowa Elżbieta II nie zamierza oglądać ich rozmowy
  • Naprawdę ma ważniejsze zajęcia?

Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym to niewątpliwie jedno z głośniejszych wydarzeń ostatnich tygodni. W niedzielę 7 marca na antenie CBS Television Network w Stanach Zjednoczonych ukazał się już dwugodzinny odcinek specjalny. W poniedziałek stacja wyemituje natomiast rozmowę w całości.

Intymna rozmowa z księciem i księżną Sussexu ukaże się na ekranach o godzinie 1:00 czasu brytyjskiego. Nie od dziś wiadomo, że na jej emisję czekają ludzie na całym świecie. Zainteresowana nie jest nią jednak królowa Elżbieta. Dlaczego?

Królowa Elżbieta II nie zobaczy wywiadu z Meghan i Harrym?

Rozmowa Oprah Winfrey z księciem i księżną Sussexu ma odbyć się dwuetapowo – najpierw prowadzącej towarzyszyć będzie jedynie Meghan, która opowie jej o życiu w rodzinie królewskiej, małżeństwie, macierzyństwie i funkcjonowaniu pod presją opinii publicznej. Książę Harry dołączy do nich później.

Wnuk królowej Elżbiety opowie natomiast prowadzącej o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych i planach związanych z powiększającą się rodziną. Jak donoszą media, w rozmowie nie zabraknie również kilku zarzutów pod adresem rodziny królewskiej.

Słowa księcia Harry'ego zabolały rodzinę królewskąSłowa księcia Harry'ego zabolały rodzinę królewskąCzytaj dalej

Mimo doniesień mediów królowa Elżbieta ma kompletnie nie przejmować się tym, co jej wnuk i jego żona powiedzą na wizji. Z ustaleń portalu Daily Mail wynika, że monarchini zamiast oglądać rozmowę, woli „skupić na naprawdę ważnych problemach, jakimi żyją Brytyjczycy”. The Sunday Times wyróżnia wśród nich między innymi powrót dzieci do szkół po wielomiesięcznym lockdownie.

Dla Elżbiety II ważniejsze mają być także szczepienia oraz zdrowie księcia Filipa. Kilka dni temu 99-latek przeszedł bowiem poważną operację serca.

- W poniedziałek większość ludzi w Wielkiej Brytanii będzie myślała o powrocie szkół, otrzymaniu szczepionki, a w Pałacu szczególnie niecierpliwie czekać będą na wyjście księcia Filipa ze szpitala . (...) Większość z tego, co zostało powiedziane, zaginie we mgle czasu. Historia uczy nas, że tylko prowadzący wywiad wygrywa na tych programach - powiedzieli przedstawiciele dworu królewskiego w rozmowie dla Daily Mail.

Przypomnijmy, że 31 marca 2020 roku Meghan Markle i książę Harry zrezygnowali z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Oboje przeprowadzili się do Los Angeles, by móc „zacząć od nowa”. Niedługo powitają na świecie swoje drugie dziecko.

W Polsce wywiad z księciem i księżną Sussexu zostanie wyemitowany na antenie TVN24. Początek zapowiadany jest 8 marca o godzinie 20:30.

Meghan i HarryMeghan i Harry na nabożeństwie w Opactwie Westminsterskim (Źródło: SplashNews.com/East News)

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta II na wyścigach konnych w Ascot (Źródło: EAST NEWS)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, TVN 24

Następny artykuł