Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Na konto WOŚP dorzucił ponad 3 MILIONY złotych! Kim jest człowiek, który zaszokował całą Polskę?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 29.01.2024 18:25

Na konto WOŚP dorzucił ponad 3 MILIONY złotych! Kim jest człowiek, który zaszokował całą Polskę?

WOŚP / MLH
Kim jest Make Life Harder?, fot. Instagram, KAPiF

Pobił rekord Buddy – dzięki niemu do puli WOŚP 2024 trafiły ponad 3 miliony złotych. Kim jest mężczyzna, który stworzył tegoroczny rekord?

Ile zebrało WOŚP 2024? Rekordowa kwota

WOŚP w 2024 roku zbierało pieniądze na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wiadomo już, że w tym roku pobito kolejny rekord. Kwota, jaką podano podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to 175 426 813 złotych. Liczby te jednak jeszcze wzrosną, kiedy zostaną podliczone wszystkie towarzyszące jej zbiórki.

Ile WOŚP finalnie zebrała w 2024 roku, dowiemy się za kilka tygodni. Kwota może okazać się astronomiczna. Dla porównania rok temu w 2023 podczas 31. finału zadeklarowano 143,6 miliona, a końcowa suma wyniosła 243,3 miliona złotych.

Podczas tegorocznej zbiórki wydarzyło się wiele niezwykłych momentów. A kto zebrał najwięcej? Rekord to 3 miliony złotych. Poniżej wszystkie szczegóły o tej sprawie.

Ikona WOŚP, prawdziwy bohater. Najsłynniejszy wolontariusz orkiestry już nie może wychodzić na ulice. Serce pęka Wiadomo, kto do puszki WOŚP wrzucił 100 tys. zł! Wykiwał wszystkich...

Kto zebrał najwięcej podczas WOŚP 2024?

W 2024 roku w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy brało udział mnóstwo osób. Youtuber Budda przekazał aż 100 tysięcy złotych z własnych pieniędzy. Z kolei Łukasz Berezak, czyli najsłynniejszy wolontariusz WOŚP, założył internetową zbiórkę w swoim imieniu. W chwili, w której powstaje ten tekst, darczyńcy wpłacili jego na e-skarbonkę 102 979 złotych.

Nieosiągalny rekord należy jednak do kolejnego internetowego twórcy. Na internetową zbiórkę WOŚP zdecydował się też autor kultowego profilu „Make life harder” (MLH). W ciągu kilku dni na utworzone konto trafiło dokładnie 3.038.081 złotych. Kto kryje się za całym projektem? Poniżej zdjęcia założyciela profilu oraz wszelkie szczegóły!

Zebrał na WOŚP 3 miliony złotych. Kim jest Make Life Harder?

Profil na Instagramie Make Life Harder śledzi obecnie ponad 1,5 miliona osób. Projekt ten założyli już 13 lat temu Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński. Ten drugi porzucił internetową działalność w 2021 roku. Pierwszy kontynuuje jednak dzieło wraz ze swoją żoną.

Na Make Life Harder znajdziemy żarty z bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, satyrę z ludzi show-biznesu czy polityki. Jakobe Mansztajn pochodzi z Gdańska, z żydowskiej rodziny. Zanim poświęcił się działalności w sieci, stał się rozpoznawalny jako poeta i literat. Jego prace doczekały się nawet kilku nagród.

Nazwa Make Life Harder jest satyrą na wyidealizowany, ociekający bogactwem i luksusem profil Kasi Tusk, o nazwie Make Life Easier. MLH pokazuje świat „zwykłych ludzi”, bez upiększeń, za to z wielkim poczuciem humoru. Początkowo miał być chwilową zabawą, okazją do pośmiania się z polskich elit. Odzew przerósł jednak oczekiwania jego założycieli.

Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński długo ukrywali swoje prawdziwe personalia. Nawet książki MLH wydawali pod pseudonimem. Obecnie Jakobe prowadzi profil wraz ze swoją ukochaną, aktorką Karoliną Bacią. W 2022 urodziła im się córka Wanda.

Nie przygotowuję tych postów wcześniej. Wstaję z sofy zmęczony, bo to jak po maturze, wszystko schodzi, robię zdjęcie na wspólną pamiątkę i piszę pierwsze, co przychodzi mi do głowy, właściwie co mi podyktuje serce. A teraz mi dyktuje: gdybym wiedział, że ja, człowiek bez pomysłu na życie, będę kiedyś robił takie rzeczy z grupą nieznajomych, to bym nie uwierzył. Piszecie, że wspaniale jest być częścią tej społeczności. To ja tym razem chciałem powiedzieć też od siebie: tak, wspaniale jest być jej częścią – napisał Mansztajn po ogłoszeniu zawrotnej kwoty, jaką udało się zebrać na WOŚP.

Poniżej znajdziecie zdjęcia autora MLH.

Jakobe Mansztajn, Make Life Harder, WOŚP, 3 miliony złotych
Jakobe Mansztajn z Make Life Harder (MLH), fot. facebook.com/JakobeMansztajn
Jakobe Mansztajn, Make Life Harder, WOŚP, 3 miliony złotych
Jakobe Mansztajn z Make Life Harder (MLH), fot. facebook.com/JakobeMansztajn
Jakobe Mansztajn, Make Life Harder, WOŚP, 3 miliony złotych
Jakobe Mansztajn z Make Life Harder (MLH), fot. facebook.com/JakobeMansztajn
Jakobe Mansztajn, Make Life Harder, WOŚP, 3 miliony złotych
Jurek Owsiak, fot. KAPiF