Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagrali Danutę i Zenka Martyniuków z ukrycia! Z tej strony żony "króla disco polo" nie znał nikt. Ale, ale... co robi tam Kurzajewski?!
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 02.01.2024 23:16

Nagrali Danutę i Zenka Martyniuków z ukrycia! Z tej strony żony "króla disco polo" nie znał nikt. Ale, ale... co robi tam Kurzajewski?!

Zenek Martyniuk
fot. TikTok

Zenek Martyniuk od lat budzi dziesiątki emocji, nie tylko ze względu na swoje dokonania sceniczne. Podobne zainteresowanie wywołują także członkowie jego rodziny. Wśród nich nie tylko krnąbrny syn, ale i żona – Danuta. Niedawno małżonkowie wybrali się na wycieczkę po USA, gdzie zostali nagrani… z ukrycia. Żona “króla disco polo” pokazała się ze strony, którą dotąd znało niewielu. Co więcej, nieopodal pary uwieczniono także… Macieja Kurzajewskiego! Co tam się działo?

Danuta i Zenek Martyniukowie są ze sobą od lat

Martyniukowie poznali się blisko 37 lat temu, od tamtej pory trwa też ich wielka miłość. Muzyk święcił już wtedy sukcesy z grupą Akcent, na jeden z jego występów wybrała się zaś właśnie Danuta, która od razu wpadła mu w oko. Z poznaniem pary wiążę się zabawna historia, którą sam Zenek przytoczył w swojej książce.

Po “Tulipanie” była wtedy moda na przedstawianie się nieprawdziwymi imionami. Kiedyś poznałem Roma o imieniu Krystian i takim imieniem jej się przedstawiłem. Danusia powiedziała, że ma na imię Kinga – wspominał.

Potem, chcąc utrzymać kontakt z nowo zapoznaną dziewczyną, poszukiwał więc… Kingi. Mało brakowało, by historia ta nie skończyła się happy endem. Gdy Zenek zjawił się w domu Danuty, jej babcia utrzymywała bowiem, zresztą zgodnie z prawdą, że nikt o imieniu Kinga tu nie mieszka. Szczęśliwie jednak parze udało się porozumieć. Od tamtej pory są zaś nierozłączni po dziś dzień.

Żona wspiera Zenka zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Nie dziwi więc, że nie tak dawno towarzyszyła mężowi podczas jego tournée po Stanach Zjednoczonych. Tam też mogliśmy poznać ich od nieco innej strony.

Danuta Martyniuk reaguje na zmiany w TVP! Żona Zenka zamieściła odważny wpis. Co na to władza? Danuta Martyniuk poleciała do Meksyku i zrobiła sobie sesję zdjęciową niczym Natalia Siwiec! Odważne zdjęcia na plaży

Zenek Martyniuk i Danusia szaleją w USA

Choć dalsza kariera Zenka Martyniuka w TVP wcale nie jest tak pewna, jak jeszcze kilka tygodni temu (ze względu na trwającą rewolucję w mediach publicznych), tegoroczny “Sylwester z Dwójką” przebiegł bez większych zmian (poza samą nazwą). Tradycyjnie w Zakopanem gościł więc “król disco polo”.

Wielu z pewnością zdziwiła jednak jego nieobecność podczas konferencji, która odbyła jeszcze przed świętami. Szybko okazało się jednak, że wszystkiemu winne są Stany Zjednoczone. A konkretniej seria koncertów tamże, które zaplanowane były dużo wcześniej.

Poza pracą Martyniukowie znaleźli jednak czas także na odrobinę szaleństwa. Wybrali się na zwiedzanie “Wielkiego Jabłka” (spacerując między innymi przed słynnym Rockefeller Center), Danuta postanowiła zaś wybrać się na zakupy, by upolować swoje ulubione luksusowe marki.

To jednak nie wszystko. Na TikToku pojawiło się bowiem nagranie, na którym zauważyć można Zenka i Danutę w wyjątkowej sytuacji. Z takiej strony żonę muzyka znał mało kto.

Martyniukowie podbijają scenę w USA. Towarzyszył im... Maciej Kurzajewski

Jeden z koncertów Zenka odbył się również w Chicago. Mieszkającemu tam Polakowi, który miał okazje obserwować występ na żywo, udało się uwiecznić niecodzienny moment.

Na nagraniu widać bowiem nie tylko Zenka, wyśpiewującego jeden ze swoich najbardziej znanych utworów – “Dlaczego to tak”, ale i… nieustępującą mu w niczym Danutę. Okazuje się, że żona Martyniuka doskonale radzi sobie na scenie!

Widać, że lata u boku muzyka nie poszły na marne, Danusia nie tylko znała bowiem repertuar męża na pamięć, ale i zaskoczyła swoim donośnym głosem. Trzeba przyznać, że w takim wydaniu jeszcze jej nie oglądaliśmy.

Zauważył to również Maciej Kurzajewski, który… poprowadził koncert.

Szanowni państwo, pierwszy raz w historii, taki duet, Danuta Martyniuk i Zenon Martyniuk – zachwycał się.

Wspomnianego tiktoka możecie zobaczyć poniżej.

Danuta i Zenek Martyniuk
fot. KAPiF
Danuta Martyniuk
fot. KAPiF
Zenek Martyniuk
fot. KAPiF
Maciej Kurzajewski
fot. KAPiF