Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Najbogatszy człowiek na świecie przyleciał do Polski. Tak wygląda jego odrzutowiec za 70 milionów dolarów
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.01.2024 11:23

Najbogatszy człowiek na świecie przyleciał do Polski. Tak wygląda jego odrzutowiec za 70 milionów dolarów

Elon Musk
Wnętrze odrzutowca słynnego biznesmena, fot. Instagram/East News

W niedzielę w podkrakowskich Balicach wylądował odrzutowiec słynnego właściciela Tesli oraz platformy X. Elon Musk spędzi w Polsce intensywny czas, jednak już głośno o maszynie, którą wylądował na naszym lotnisku. Co może zaoferować odrzutowiec bogacza? Takim luksusom mało kto mógłby się oprzeć.

Elon Musk przyleciał do Polski. Co robi w Krakowie i Auschwitz?

Nie często zdarza się, by tak rozpoznawalny biznesmen odwiedzał nasz kraj, jednak Elon Musk już w niedzielny wieczór wylądował w Polsce. Odwiedziny Amerykanina od kilku dnia były głośno komentowane w mediach społecznościowych, a zaproszenie na spotkanie wystosował nawet Przemysław Czarnek.

Polski polityk chciałby przedstawić biznesmenowi sytuację Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, które od tygodni jest głośną kwestią w polskich mediach. Elon Musk może mieć jednak mocno ograniczony czas na takie tematy spotkań.

Do Polski przyleciał w związku z odbywającym się w Krakowie i Auschwitz sympozjum na temat antysemityzmu. Przylot przedsiębiorcy wzbudza wiele emocji już samymi kulisami odrzutowca, którym porusza się podczas podróży. Luksusowa maszyna kosztuje fortunę.

Jest decyzja sądu ws. Antka Królikowskiego. Karę może ponieść... Opozda, która doniosła na niego prokuraturze Kuba Wojewódzki zniknie z mediów? Niepokojące doniesienia o poważnych kłopotach dawnego "Króla TVN"

Samolot Elona Muska. Czym lata najbogatszy człowiek na świecie?

Jeden z prawdziwych bogaczy świata na co dzień nie lubi emanować majątkiem, jednak do swojej dyspozycji ma aż dwa luksusowe odrzutowce. Do Polski przyleciał Gulfstream G650ER, którego koszt wynosi 70 milionów dolarów, czyli około 280 milionów złotych.

W mediach społecznościowych istnieje specjalny profil poświęcony powietrznym podróżom Elona Muska. W ubiegłym roku maszyną przebył ponad 160 lotów, w tym 13-godzinną podróż do Tokio.

Każda z takich wycieczek biznesmena sporo go kosztuje. Za godzinę lotu odrzutowcem musi mierzyć się z kosztami równymi ponad 14 tysięcy złotych. Na co może zatem liczyć podczas lotu? Odrzutowiec wręcz opływa w luksusach.

Prywatny odrzutowiec Elona Muska. Bogacz może latać w luksusach

30-metrowe wnętrze odrzutowca można dostosować nawet do najbardziej wygórowanych potrzeb klienta. Pasażerowie do dyspozycji mają kuchnię z dwoma schowkami, kuchenkę mikrofalową, a także piec konwekcyjny. 

Jasne drewniane wnętrze dodaje odrzutowcowi elegancji, a panel sterowania pozwala na ciągły kontakt z załogą. Dodatkowo każdy z fotelów można rozkładać do pozycji leżącej, co zapewnia pełen komfort podróży.

Elon Musk może liczyć także na odrobinę prywatności w pokoju VIP, gdzie znajduje się sofa, a także telewizor. Za toaletą znajduje się przestrzeń bagażowa, a jedynym minusem luksusowego odrzutowca jest brak pryszniców. Warto jednak przeżyć drobną niedogodność dla własnej wygody.

Elon Musk
Wnętrze odrzutowca Elona Muska, fot. instagram.com/gulfstream.g650/
Elon Musk
Wnętrze odrzutowca Elona Muska, fot. instagram.com/gulfstream.g650/
Elon Musk
Wnętrze odrzutowca Elona Muska, fot. instagram.com/gulfstream.g650/
Elon Musk
Wnętrze odrzutowca Elona Muska, fot. instagram.com/gulfstream.g650/
Elon Musk
Wnętrze odrzutowca Elona Muska, fot. East News

Źródło: businessinsider.com