Katarzyna Dowbor o programie "Nasz nowy dom" Żródło: East News/TRICOLORS

„Nasz Nowy Dom”: Ile trwa remont i czy rodziny muszą płacić za udział? Katarzyna Dowbor zdradziła nam całą prawdę i zdementowała plotki

8 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Nasz Nowy Dom to jeden z najpopularniejszych programów Telewizji Polsat. Program odmienił życie wielu rodzin z całej Polski. Okazuje się, że na temat programu powstało wiele plotek, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Zapytaliśmy, co na ich temat sądzi sama prowadząca programu, Katarzyna Dowbor.

Program Nasz Nowy Dom emitowany jest na antenie telewizji Polsat już od 2013 roku. Wciąż zyskuje coraz większą oglądalność. Jakie zdanie na temat programu mają byli uczestnicy? Dementujemy plotki.

Nasz Nowy Dom - ile trwa remont?

W sieci pojawiały się artykuły, w których domniemani uczestnicy programu zdradzali, że tak naprawdę remont ich domu nie trwał 5 dni, tak, jak pokazywane jest w programie, ale nieco więcej. Pod wpisami pojawiało się mnóstwo komentarzy oburzonych internautów.

Zapytaliśmy prowadzącą programu, Katarzynę Dowbor, co sądzi o krążących plotkach. Pani Kasia zapewniła nas, że wspomniane pogłoski nie mają nic wspólnego z prawdą. Sama także wielokrotnie natknęła się na podobne artykuły w internecie. Jak twierdzi, nigdy nie można było ustalić tożsamości rzekomych uczestników, którzy byli autorami fake newsów.

- To internetowe plotki. Remont trwa 5 dni, co mogą potwierdzić tysiące osób, które w ciągu niemal ośmiu lat miały okazję obserwować naszą pracę, gdy remontowaliśmy domy w ponad dwustu miejscowościach. Założenia programu i jego budżet są takie, że remontujemy w 5 dni. To czas pracy około dwudziestoosobowej ekipy budowlanej i kilkusetosobowej ekipy telewizyjnej. Nie wolno nam go przekroczyć - skomentowała prowadząca.

Małgorzata Rozenek pochwaliła się płaskim brzuchemMałgorzata Rozenek pochwaliła się płaskim brzuchemCzytaj dalej

Jak przyznała, jedna ekipa budowlana to ok. 15 osób.

Plotki na temat programu

Jak dowiedział się swiatgwiazd.pl w rozmowie z Katarzyną Dowbor, to niestety nie koniec nieprawdziwych informacji, jakie krążą na temat programu Nasz Nowy Dom.

Okazuje się, że plotek o sposobie i warunkach realizacji jest znacznie więcej. Co ciekawe, dotyczą one domniemanego złego traktowania bohaterów programu przez produkcję.

- Ktoś wymyślił, że rodzina musi płacić za pobyt w hotelu, że musi płacić podatek, płacić za wyposażenie lodówki, które im zapewniamy. To są bzdury. Rodzina nie płaci za nic. Nie płaci za żadną rzecz, którą dostaje. Nie płaci za pobyt w hotelu ani za żadne zakupy, które wkładamy do lodówki - powiedziała nam Katarzyna Dowbor.

Cóż, wygląda na to, że liczba fake newsów, jakie krążą w sieci, jest naprawdę ogromna. Mamy nadzieję, że tym razem rozwiejemy wasze wątpliwości co do wiarygodności programu Nasz Nowy Dom. Hit Polsatu z pewnością pomógł już wielu rodzinom w Polsce i odmienił ich życie na lepsze. My jesteśmy przekonani, że zarówno produkcji, jak i ekipie programu nie powinno się mieć nic do zarzucenia. A wręcz przeciwnie!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł