Swiatgwiazd.pl
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany przez TVP

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany przez TVP

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, dwa dni po tym, jak opuścił szpital z powodu zakażenia COVID-19. Niedługo po tym do mediów trafiła informacja, że uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się 10 kwietnia o godz. 12:00. Menadżer piosenkarza, Andrz

  • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia o godz. 12:00

  • Uroczystość będzie miała charakter państwowy

  • Zostanie wyemitowana przez Telewizję Polską

Śmierć Krzysztofa Krawczyka jest jedną z największych tragedii polskiej sceny muzycznej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nic dziwnego zatem, że artysta zostanie pożegnany w państwowy sposób. TVP pokaże Polakom ostatnią drogę zmarłego artysty.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w TVP

Radość, jaką wyrażał Krzysztof Krawczyk po opuszczeniu murów szpitala w Łodzi była nie do opisania. Artysta zakomunikował, że czuje się już znacznie lepiej i wraca do domu. Zdążył również zaprosić widzów na wspomnienie jego recitalu, które zostało opublikowane przez TVP o godz. 23:45 w pierwszy dzień świąt.

Nic nie zapowiadało tak wielkiej tragedii, która nadeszła. Menadżer artysty, Andrzej Kosmala przekazał, że piosenkarz zmarł. Od tamtej pory wyczekiwano informacji dotyczącej jego pogrzebu, która ostatecznie pojawiła się na profilu Kosmali. Odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej Św.Stanisława Kostki w Łodzi w sobotę 10 kwietnia o godz. 12:00, z kolei o godz.15:00 artysta spocznie na cmentarzu w Grotnikach.

Zasługi Krzysztofa Krawczyka dla polskiej muzyki były zbyt duże, by pogrzeb mógł obejść się bez echa w całym kraju. W związku z tym zadecydowano, że uroczystość pogrzebowa piosenkarza będzie mieć charakter państwowy i zostanie wyemitowana przez TVP.

W rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala zdradził, że wszystko jest w trakcie dopinania formalności na ostatni guzik i nie ma wątpliwości, ze Krawczykowi należy się pogrzeb honorowy:

- Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską - powiedział Andrzej Kosmala "Super Expressowi".

Ostatnie chwile Krzysztofa Krawczyka

Przypomnijmy, że wg przekazywanych przez TVP Info informacji przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka nie był COVID-19, a choroby współistniejące, co później potwierdziła także małżonka zmarłego artysty, Ewa Krawczyk.

Niestety w dalszym ciągu nie ma oficjalnego potwierdzenia, co było bezpośrednim powodem takiego przebiegu zdarzeń. Wiadomo natomiast, że piosenkarz zdążył pożegnać się ze swoją żoną, mówiąc do niej coś wyjątkowego.

- Krzysztof tracił przytomność. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Zdążył jednak pożegnać się z Ewą. Ostatnie słowa, jakie do niej powiedział, to "moja kochana laleczko" - zdradza Andrzej Kosmala tabloidowi.

Rodzinie Krzysztofa Krawczyka składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Jednej pary może zabraknąć na parkiecie "Dance Dance Dance"

  • Z TVN do TVP. Prezenter właśnie poinformował o przejściu do konkurencji

  • Córka Solejuków z "Rancza" ma już 24 lata i zachwyca urodą

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >