Swiatgwiazd.pl
fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Nowicki zobaczył ją i powiedział: "To będzie matka mojego dziecka”, urodziła mu syna. Kim była Barbara Janiszewska-Sobotta?

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Barbara Janiszewska-Sobotta była jedną z pierwszych partnerek Jana Nowickiego. Para spotkała się w nieoczekiwanych okolicznościach. Zakochali się w sobie ze wzajemnością i wspólnie wychowywali syna. Do ślubu nie doszło, choć aktor od pierwszych chwil czuł przyciąganie.

Jan Nowicki już na początku swojej kariery mógł pochwalić się zainteresowaniem płci przeciwnej. Jako amant polskiego kina podbijał kolejne serca i niejednokrotnie stracił głowę dla pięknych kobiet. Jedną z nich była Barbara Janiszewska-Sobotta, którą spotkał w zaskakujących okolicznościach.

Barbara Janiszewska-Sobotta i Jan Nowicki poznali się na basenie

Lekkoatletka i sprinterka nie miała sobie równych. Siedemnaście razy zdobywała mistrzostwo Polski, a mogła także pochwalić się tytułem mistrzyni Europy i olimpijskim medalem. Gdy przeprowadziła się do Krakowa, na jej drodze stanął początkujący aktor.

Para spotkała się na basenie, gdzie Jan Nowicki od razu został zauroczony wdziękiem sportsmenki. Aktor bez momentu zawahania się zdradził swoje plany wobec pięknej blondynki przyjacielowi.

— To będzie matka mojego dziecka — wyznał Jerzemu Cnocie.

Barbara Janiszewska-Sobotta również zwróciła uwagę na mężczyznę, a jego "przepowiednia" szybko stała się rzeczywistością. Choć oboje nie liczyli na długą relację ani na wspólny ślub w 1973 roku powitali na świecie syna, Łukasza.

Jan Nowicki z żoną

Mówił, że to ją będzie trzymał za rękę, gdy będzie odchodził. Historia ostatniej miłości Jana Nowickiego

CZYTAJ DALEJ

Brak ojca w domu i burzliwe rozstanie

Jan Nowicki nie zrezygnował z pracy, choć jego partnerka porzuciła sportową karierę, by wychowywać syna. Aktor angażował się w kolejne produkcje filmowe, przez co był rzadkim gościem w domu.

Nie miałem wtedy wyrzutów sumienia, że zaniedbuję syna. Nie znałem mojego ojca, zmarł, gdy miałem rok. A ojczym potrafił znikać na kilka lat. I to w niczym nie przeszkadzało mi go kochać. W Kowalu wokół nie widziałem ojców zajmujących się dziećmi. [...] Całymi dniami ciężko pracowali, by zarobić na rodzinę. Zapamiętałem, że facet ma ciężko pracować, a potem może się napić. Po rozstaniach wciąż utrzymywałem i dzieci, i byłe kobiety — mówił po latach w "Twoim Imperium".

Barbara Janiszewska-Sobotta nie związała się z żadnym innym mężczyzną, a całe życie poświęciła na wychowywanie syna. Gdy nagle podupadła na zdrowiu to Łukasz Nowicki się nią opiekował. Zmarła 21 listopada 2000 roku w wieku 64 lat. Dopiero po jej śmierci Jan Nowicki postanowił otworzyć serce w liście skierowanym do dawnej ukochanej.

Ze smutkiem stwierdzam po czasie, jak cię zaniedbałem. [...] Dzisiaj mimo, a może właśnie dlatego, że cię już nie ma, uśmiechasz się tamtym uśmiechem i całujesz tamtymi ustami. Śmierć Basiu cofa nas w czasie. Ona uczy, każe kochać życie. W tym tkwi niepojęta, radosna mądrość – uśmiechu przez łzy. Nie gniewaj się tam na mnie. […] Kochałem cię kiedyś. Do zobaczenia dziewczyno — pisał.

Zobacz zdjęcia:

Barbara Janiszewska-Sobotta

fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215

Jan Nowicki

fot. "Jan Nowicki - Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Jan Nowicki, Łukasz Nowicki

fot. Jan Nowicki, Łukasz Nowicki, cropped, "książka Droga do domu - Jan Nowicki", 2009/12/08, KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kasza na talerzu przedszkolaka

    Kasza na talerzu przedszkolaka

    CZYTAJ DALEJ

  2. Krzysztof Skiba ogłosił rozstanie z matką swoich synów. Od razu pochwalił się partnerką młodszą od jednego z nich

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Polskie gwiazdy, które zmarły w młodym wieku. Niektóre śmierci do dziś owiane są tajemnicą

Anna Przybylska, Dariusz Siatkowski czy Agata Mróz to znani i cenieni Polacy, którzy zmarli tragicznie, młodo lub w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zobacz galerię >

Źródło: Viva!, Plejada

Tagi:

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Szymon Hołownia, Dwa Brzegi - 9 Festiwal Filmu i Sztuki, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula ma nietypowy zawód, niewiele kobiet w Polsce się tym zajmuje

Czytaj więcej >
Blanka Lipińska, premiera filmu "365 dni", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Blanka Lipińska chciałaby dokonać apostazji. Ma tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Ewa Drzyzga, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Gdzie mieszka Ewa Drzyzga? Urządziła sobie przytulne gniazdko, do pracy dojeżdża 300 km

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska, Ramówka jesienna TVN Style 2014, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dorota Szelągowska o wierze i rozwodzie kościelnym. "Wolę nie być katoliczką, niż być hipokrytką"

Czytaj więcej >
Dominika Gwit, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dominika Gwit zabrała synka na pierwszy spacer. Dumnie pozuje obok wózka za kilka tysięcy

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Czy zdążą przed ślubem? Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski mają jeszcze jeden, poważny cel

Czytaj więcej >