Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > O. J. Simpson nie żyje. Był potworem czy bohaterem? Jego sprawą żył cały świat
Anna Lipska
Anna Lipska 11.04.2024 17:12

O. J. Simpson nie żyje. Był potworem czy bohaterem? Jego sprawą żył cały świat

O. J. Simpson nie żyje
fot. East News

O. J. Simpson nie żyje. Gwiazda futbolu, wielki sportowiec, ale także celebryta oskarżony o zabójstwo. Miał 76 lat. Jakie są przyczyny jego śmierci?

O. J. Simpson oskarżony o zabójstwo

O. J. Simpson w 1994 r. został oskarżony o zabójstwo. Zamordowaną okazała się 35-letnia Nicole Brown, jego była żona. Kilkukrotnie ugodzono ją nożem w okolicach głowy i szyi. Niedaleko zwłok kobiety leżał zamordowany mężczyzna - 25-letni Ronald Goldman, kelner pobliskiej restauracji, do której często przychodziła kobieta. Przyjechał do niej, aby oddać okulary, które ta zostawiła w knajpie. Niechcący stał się świadkiem awantury, a także przypadkową ofiarą tajemniczego mordercy, który pozostawił po sobie jedynie czarną rękawiczkę. Rozpoczął się długi i pokazowy wręcz proces. 

Policja od razu podejrzewała, że za zbrodnię odpowiedzialny jest znany futbolista O.J. Simpson. W pobliżu jego posesji znaleziono drugą czarną rękawiczkę, a na jego aucie ślady krwi. Mężczyzna jednak nie chciał stawić się na przesłuchaniu i uciekał przed służbami białym Fordem Bronco.

Cher ma 77 lat, narzeczonego młodszego o 4 dekady i mówi o dziecku! Gwiazda zdradziła swoje plany Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI

Pościg za O. J. Simsponem

Sprawa oskarżonego o podwójne morderstwo O.J. Simpsona przemieniła się w prawdziwą telenowelę. Rozprawy sądowe były transmitowane w telewizji, a ogłoszenie wyroku na żywo oglądało aż 150 milionów Amerykanów. Futbolista i przyjaciel ojca Kim Kardashian mimo twardych dowodów został uniewinniony. Co ciekawe i przerażające, kilka lat po wyroku napisał książkę, w której opisał przebieg zbrodni. Wciąż nie przyznał się jednak do winy.

Poniżej scena “słynnego pościgu” za gwiazdą futbolu.

O.J. Simpson nie był pierwszym sportowcem, który popełnił przestępstwo lub miał problemy z prawem. Jednak skala jego popularności była wręcz niewyobrażalna. Wielu uważało “Juice'a” za prawdziwego bohatera. Miliony z niedowierzaniem obserwowały kolejne doniesienia mediów. Jeszcze w trakcie procesu nie brakowało opinii, że gwiazdor został “wrobiony” przez policję Los Angeles.

Nie da się ukryć, że uniewinnienie O.J. Simpsona motywowane było po części obawami wymiaru sprawiedliwości o wybuch zamieszek podobnych do tych, jakie zaistniały po tym, jak sąd nie wymierzył surowej kary za brutalne pobicie przez policjantów czarnoskórego Rodneya Kinga z 1992 r. Adwokat sportowca Johnnie Cochran forsował tezę, że obarczanie winą za śmierć Nicole Brown Simpsona wynika z pobudek rasistowskich.

Simpson został skazany dopiero w 2008 r., podczas innego procesu, który dotyczył napadu z bronią oraz kradzieży sportowych pamiątek z pokoju hotelowego w Las Vegas. Usłyszał wtedy wyrok 33 lat pozbawienia wolności z możliwością zwolnienia warunkowego po odbyciu co najmniej dziewięciu lat kary.

Dziś media obiegły wieści o śmierci O. J.'a.

O. J. Simpson nie żyje

W czwartek 11 kwietnia media obiegły wieści o śmierci sportowca. O. J. Simpson nie żyje. 

Orenthal James Simpson, znany również jako O.J. Simpson nie żyje. Miał 76 lat. Rodzina ogłosiła, że ​​zmarł w środę po walce z rakiem. Jak twierdzą, był otoczony dziećmi i wnukami. W okresie żałoby jego rodzina prosi, abyście uszanowali jej życzenia dotyczące prywatności - czytamy w Action News.

Poza boiskiem gwiazdor sprawdzał się również jako aktor. Zagrał w serii “Naga broń”, gdzie u boku Leslie Nielsena wcielał się w postać detektywa Nordberga. Oprócz tego wystąpił m.in. w sensacyjnym hicie z Lorenzo Lamasem, “Kryptonim: Alexa”.

Po głośnej sprawie związanej z morderstwem Nicole Brown Simpson, sam stał się “bohaterem” licznych filmów, również dokumentalnych. Jeden z nich, “O.J.: Made in America” został uhonorowany Oscarem w 2017 r.

O. J. Simpson nie żyje, fot. East News
O. J. Simpson nie żyje, fot. East News
O. J. Simpson nie żyje, fot. East News
O. J. Simpson nie żyje, fot. East News
O. J. Simpson nie żyje, fot. East News
O. J. Simpson nie żyje, fot. East News