Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 10.04.2024 12:06

Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI

None
Kluczowe funkcje Galaxy AI, fot. mat. prasowe Samsung Polska

Dobrodziejstwa sztucznej inteligencji jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne. A to wszystko dzięki firmie Samsung, która zdecydowała się wprowadzić kluczowe funkcje Galaxy AI do popularnych modeli tabletów i telefonów. Poznajcie szczegóły.

Czym jest Galaxy AI?

Przyszłość jest teraz. To, co jeszcze parę lat temu jawiło się jako najśmielsze marzenia wizjonerów rodem z hitowych filmów science fiction i bestsellerów z działu “fantastyka”, dziś jest już rzeczywistością.

Sztuczna inteligencja śmiałym krokiem wkroczyła do naszego życia codziennego i nie ogranicza się już wyłącznie do generowania odpowiedzi na proste pytania, czy tworzenia mniej lub bardziej abstrakcyjnych obrazów. Idealnym przykładem jest tutaj Galaxy AI

Pod tą nazwą kryje się bardzo wiele rozwiązań i narzędzi działających przy wykorzystaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji, które są dedykowane urządzeniom marki Galaxy. O szczegółach piszemy poniżej.

Kluczowe funkcje Galaxy AI

Sztuczna inteligencja rozwija się w zawrotnym tempie, a wraz z nią Galaxy AI. Poznajcie najważniejsze funkcje, które kompletnie odmieniają i ułatwiają życie.

Prawdziwy “game changer” z menu Galaxy AI to zdecydowanie tzw. Interpreter (Tłumacz) – coś w sam raz dla zapalonych podróżników oraz osób, które na co dzień mają kontakt z osobami mówiącymi w innych językach. 

Ta funkcja polega na tłumaczeniu rozmowy na tekst, dzięki czemu osoba, z którą próbujemy się porozumieć, może przeczytać to, co chcemy powiedzieć na ekranie urządzenia. Nie jest wymagane połączenie Wi-Fi ani dane mobilne.

Podsumowanie godzinnego wykładu w kilku przejrzystych podpunktach? Mówisz - masz. Do kluczowych funkcji Galaxy AI z pewnością można zaliczyć Note Assist (Asystent Notatek), czyli generowane przez sztuczną inteligencję podsumowania, wstępnie sformatowane szablony i strony tytułowe, które usprawnią tworzenie notatek przy pomocy gotowych formatów, zwiększając codzienną produktywność.
 

Nieźle? A to dopiero początek! Galaxy AI posiada także następujące funkcje:

 • Chat Assist (Asystent Pisania) – może pomóc poprawić styl konwersacji, generując kontekstowe sugestie, by dostosować wypowiedzi do sytuacji – np. wymiana wiadomości z pracownikiem lub chwytliwa fraza do wpisu w mediach społecznościowych.
   
 • Live Translate (Tłumaczenie na żywo) – dwukierunkowe tłumaczenia głosowe i tekstowe rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu rezerwacja biletów za granicą lub rozmowa w egzotycznym języku jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Tłumaczenie odbywa się w aplikacji natywnej, nie ma więc potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi.
   
 • Transcript Assist (Asystent Transkrypcji) – wykorzystuje sztuczną inteligencję do zamiany mowy na tekst, tworzenia podsumowań, a nawet tłumaczenia nagrań głosowych.
   
 • Browsing Assist (Asystent Przeglądania) – pomaga być na bieżąco, jednocześnie oszczędzając czas poprzez tworzenie streszczeń artykułów prasowych lub witryn.
   
 • Generative Edit (Edycja Generatywna) – daje jeszcze więcej swobody twórczej w mobilnej fotografii, ułatwiając wyrównywanie obiektów oraz zmienianie ich rozmiarów i położenia nawet po zrobieniu zdjęcia.
   
 • Edit Suggest (Sugestie edycji) – osobisty edytor zdjęć wykorzystujący AI do sugerowania idealnych propozycji retuszu dla każdego zdjęcia.
   
 • Instant Slow-mo – może generować dodatkowe klatki, interpolując ruch obiektów, by spowolnić bardziej dynamiczne ujęcia wykonane smartfonem dla uzyskania spektakularnego efektu slow-mo.

Możesz też spróbować zaktualizowanej internetowej aplikacji Try Galaxy, rozszerzającej dostępność funkcji sztucznej inteligencji na użytkowników, którzy nie posiadają najnowszych urządzeń Samsunga.

To jeszcze nie wszystko! Z updatem wchodzi też Circle to Search we współpracy z Google (Circle to Search with Google, czyli Zakreśl, by wyszukać). Spodobała ci się rzecz, którą twoja ulubiona gwiazda miała na sobie na czerwonym dywanie, ale nie masz zielonego pojęcia o marce, cenie i dostępności w pobliskich sklepach? Ta opcja jest wprost stworzona dla ciebie! Po zaznaczeniu lub dotknięciu zdjęcia bądź grafiki na ekranie urządzenia otrzymujemy wygenerowane jakościowe rezultaty wyszukiwania w Google, dzięki czemu interesujące nas informacje zdobędziemy w szybki i intuicyjny sposób. 

Kto może z tego wszystkiego skorzystać? Szczegóły poniżej.

Na jakich urządzeniach działa Galaxy AI?

Ultranowoczesne zastosowania sztucznej inteligencji dla wielu osób wciąż zdają się być niedostępną fanaberią, na którą mogą sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi biznesmeni z Doliny Krzemowej. Nic bardziej mylnego.

Samsung udostępnił nową aktualizację interfejsu One UI 6.1, dzięki czemu od końca marca 2024r. wspaniałości Galaxy AI są już dostępne dla wszystkich posiadaczy urządzeń z serii Galaxy S23, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5, Tab S9 (5G) i Tab S9 (Wi-Fi).

Aż żal nie skorzystać!

Galaxy-N-1_AI-Family-KV_2P_RGB.jpg
Samsung rozszerza dostępność Galaxy AI, fot. mat. prasowe Samsung Polska

Artykuł powstał we współpracy z Samsungiem.