Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Takiego rozłamu w rodzinie królewskiej nikt się nie spodziewał. Nie z tej strony. Wszystko w cieniu walczących z rakiem Kate i Karola
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.04.2024 19:18

Takiego rozłamu w rodzinie królewskiej nikt się nie spodziewał. Nie z tej strony. Wszystko w cieniu walczących z rakiem Kate i Karola

Rodzina królewska
fot. East News

Brytyjska rodzina królewska przeżywa ciężki okres. Teraz okazuje się, ze doszło do kolejnego rozłamu. Szczegóły. 

Ciężkie chwile w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej przezywają trudne chwile. Jakiś czas temu Pałac Buckingham ogłosił, że król Karol III choruje na raka. A w mediach od kilku tygodni trwa burza, po oświadczeniu księżnej Kate, która wyznała, że rozpoczęła chemioterapię. 

To były niezwykle trudne miesiące dla całej naszej rodziny, ale miałam cudowny zespół lekarzy, który się mną zajął. Jestem za to bardzo wdzięczna. W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. Operacja przebiegła pomyślnie, ale badania po operacji wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - ujawniła. 

Dramaty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mają końca. Wyspami wstrząsnęły wieści o nagłym rozstaniu "Przerażająca perspektywa". Kate i William będą musieli się z tym zmierzyć. Wszystko przez diagnozę

Problemy księcia Andrzeja

Książę Andrzej, to drugi syn Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa. Mężczyzna przez lata wykonywał obowiązki reprezentacyjne, jednak w mediach doszło do wielu skandali z jego udziałem. Brat króla Karola III został oskarżony przez Virginię Giufree o to, że wykorzystał ją, gdy ta miała 17 lat. 

Książę Andrzej nie przyznał się, jednak wypłacił kobiecie 12 milionów funtów. Po tej aferze Pałac Buckingham poinformował, że odebrano mu tytuły zarówno królewskie, jak i wojskowe. Królowa zadecydowała również o odsunięciu młodszego syna od pełnienia obowiązków królewskich. 

Teraz córki Andrzeja zabrały głos na temat ojca. 

Księżniczki Beatrycze i Eugenia nie chcą mieć kontaktu z ojcem

Skandale księcia Andrzeja zmieniły życie nie tylko jego, ale i córek, których doczekał się w trakcie małżeństwa z Sarah Ferguson. Beatrycze przyszła na świat w 1988 roku, a Eugenia dwa lata później. Księżniczki nigdy nie wypowiedziały się przeciwko swojemu ojcu, jednak sytuacja się zmieniła, gdyż otoczenie nie daje im zapomnieć o czynach Andrzeja. Warto wspomnieć, że o skandalu powstaje serial, który ukaże się na platformie Netflix. 

Obie przez lata ciężko pracowały, by udowodnić, że są wartościowymi członkami rodziny królewskiej. Beatrycze w 2022 roku została doradcą stanu po śmierci babci, królowej Elżbiety II. Rola ta jest szczególnie ważna zwłaszcza teraz, gdy król Karol III i księżna Kate chorują, jednak opinia publiczna nie daje jej zapomnieć o sytuacji z księciem Andrzejem. Rodzina jej męża nie wywierała na nią presji, aby zerwała z nim kontakt, jednak zwróciła uwagę, że musi ona myśleć nie tylko o wizerunku swoim, ale o bliskich małżonka. Młodsza, księżniczka Eugenia wyprowadziła się z mężem i dziećmi do Portugalii. Para jak na razie postanowiła się odciąć od sprawy, natomiast Beatrycze i Edoardo chcą pomóc królowi i monarchii w tym ciężkim czasie. 

Jeden z tabloidów donosi, że Eugenia, która kilka tygodni temu świętowała 34. urodziny, nie chciała, by książę się na nich pojawił. Siostry nie chcą mieć z nim kontaktu. Młodszej jest łatwiej, ponieważ mieszka w innym kraju. Z kolei Beatrycze robi co może, aby być aktywnym członkiem rodziny królewskiej, dlatego stara się odciąć od ojca i jego skandali. 

"Woman's Day" fot. zrzut ekranu 
Księżniczka Beatrycze z mężem, fot. Instagram
Księżniczka Beatrycze z mężem, fot. Instagram
Księżniczka Eugenia z mężem, fot. Instagram
Księżniczka Eugenia z mężem, fot. Instagram
Książę Andrzej i Sarah Ferguson, fot. Instagram
Książę Andrzej i Sarah Ferguson