Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej. Oszczędności, nieruchomości... Co jeszcze?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.01.2024 14:18

Oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej. Oszczędności, nieruchomości... Co jeszcze?

Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot. YouTube @ Sejm RP/TV Republika

Po aresztowaniu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego na pierwszy plan mediów wyłoniły się żony polityków. Panie coraz częściej pojawiają się w mediach, a także przy najważniejszych wydarzeniach w Polsce. Teraz ujawniono, jak wygląda oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej. Jaką sytuację ma naprawdę żona posła?

Wąsik i Kamiński w więzieniu. Na pierwszy plan wyłaniają się ich żony.

Od zatrzymania byłych szefów CBA mija już tydzień, a politycy Prawa i Sprawiedliwości nadal walczą o ich uniewinnienie. Protesty przed zakładami karnymi, spotkania z prezydentem czy manifestacje podczas obrad Sejmu to tylko część środków, którymi posługują się partyjni koledzy oskarżonych, by przedstawić ich jako "więźniów politycznych".

W sprawę zaangażowały się także żony posłów, które nie mogą poradzić sobie z codziennością bez mężów. Ich nową rzeczywistością stały się wizyty w TV Republika, długie protesty przed więzieniami, a ostatnio także wizyty w Sejmie. Obie stają w obronie osadzonych i jasno domagają się ich zwolnienia z aresztu.

Aktywność kobiet sprawiła, że ich sytuacji przyjrzały się bliżej media. Barbara Kamińska jako sędzina musiała złożyć oświadczenie majątkowe. Teraz wszystko jest już jasne. 

Żony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Przedstawiły swoje żądania i zrobiły gest, którego nikt się nie spodziewał Media dotarły do informacji o żonie Kamińskiego. To może mieć poważne konsekwencje

Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie

Niedawno żony Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego przeprowadziły rozmowę z Andrzejem Dudą w sprawie ułaskawienia ich mężów. We wtorek uczestniczyły dodatkowo w pierwszym dniu 2. posiedzenia Sejmu, gdzie wywołały ogromne emocje.

Ubrane na czarno pokazały znak solidarności, wzbudzając ożywioną reakcję polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przez skandowane hasła i oklaski obrady musiały zostać wstrzymane. Oprócz samych posłów dużo kontrowersji wzbudzają także ich żony.

Ostatnio wzięto pod lupę przeszłość i karierę Romy Wąsik, a także Barbary Kamińskiej. Sędzina musiała ujawnić, co należy do jej majątku.

Barbara Kamińska pracuje w sądzie. Jak wygląda jej oświadczenie majątkowe?

Kariera żony Mariusza Kamińskiego została szczegółowo prześwietlona, gdy wyszło na jaw, że pomimo pracy w Sądzi Rejonowym w Piasecznie od października przebywa na zwolnieniu lekarskim. Mimo to kobieta uczestniczy w protestach na rzecz męża, wywiadach i spotkaniach z politykami.

Portal Plotek przyjrzał się oświadczeniu majątkowemu, które Barbara Kamińska złożyła w kwietniu ubiegłym roku. Wynika z niego, że majątek sędziny opiewa na kwotę 35 tysięcy złotych. Na własność posiada mieszkanie o wielkości prawie 50 metrów kwadratowych, jednak bez mienia ruchomego. Dodatkowo nie posiada udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego, a z mężem łączy ją jedyni "wspólność majątkowa małżeńska".

Żona Mariusza Kamińskiego nie ukrywa jednak, że aresztowanie męża okazało się dla niej wyzwaniem. Choć w wywiadzie z Danutą Holecką tłumaczyła, że polityk przygotowywał ją na różne scenariusze, rzeczywistość przerosła wszelkie koszmary.

Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot. KAPiF
Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot. KAPiF
Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot. KAPiF
Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot.  TV Republika
Barbara Kamińska
Ujawniono oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej, fot.  TV Republika

Źródło: Plotek