Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Żony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Przedstawiły swoje żądania i zrobiły gest, którego nikt się nie spodziewał
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.01.2024 12:21

Żony Kamińskiego i Wąsika w Sejmie. Przedstawiły swoje żądania i zrobiły gest, którego nikt się nie spodziewał

Barbara Kamińska, Roma Wąsik
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. Youtube.com @ Sejm RP/KAPiF

We wtorkowe przedpołudnie rozpoczęły się pierwsze obrady Sejmu po zatrzymaniu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Widzowie transmisji byli świadkami zaskakujących sytuacji. Politycy obecnej opozycji uniemożliwili prace posłom, a na sali zjawiły się żony skazanych. Wykonały symboliczny gest i wyraziły swoje żądania. 

Pierwsze posiedzenie Sejmu po aresztowaniu Wąsika i Kamińskiego

9 stycznia posłowie zostali zatrzymania przez policję w pałacu prezydenckim i przeniesieni do więzienia, gdzie odsiadują prawomocny wyrok dwóch lat pozbawienia wolności. Od tego czasu wśród polityków PIS nie ma ważniejszego tematu niż ułaskawienie mężczyzn.

W sprawę angażują się także ich żony, które chętnie udzielają wywiadów, biorą udział w protestach przed zakładami karnymi, a także stoją murem za "więźniami politycznymi". Z powodu napiętej sytuacji Sejm dopiero we wtorkowe przedpołudnie wrócił do obrad.

Transmisja wydarzenia po raz kolejny przyciągnęła prawie 65 tysięcy internautów. Byli oni świadkami niesłychanych scen.

Media dotarły do informacji o żonie Kamińskiego. To może mieć poważne konsekwencje Żona Wąsika wkroczyła do akcji. Przed więzieniem doszło do scen, które przejdą do historii. To wymagało odwagi!

Żony Wąsika i Kamińskiego zastąpiły mężów w Sejmie

Podczas posiedzenia Mariusz Błaszczak z mównicy powitał biorącą udział w obradach Sejmu Romę Wąsik oraz Barbarę Kamińską. Panie zjawiły się na sali w czarnych, przypominających żałobnych strojach.

Dziękujemy, że jesteście. My jesteśmy z Wami! Może jeszcze nie dziś, może jeszcze nie teraz, ale zwyciężymy - zapowiadał Mariusz Błaszczak.

Pojawienie się żon Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego wywołało wśród polityków PISu morze oklasków i owację na stojąco. Posłowie obecnej opozycji zaczęli skandować hasło "Uwolnić posłów", uniemożliwiając tym samym przeprowadzenie obrad.

Po nieudolnych prośbach Szymona Hołowni o spokój i możliwość kontynuacji spotkania, marszałek Sejmu zdecydował się na przerwę. Partnerki osadzonych polityków zdobyły się na symboliczny gest.

Odważny gest żony Wąsika i Kamińskiego. Co pokazały?

Podczas przedstawienia partnerek posłów, Roma Wąsik i Barbara Kamińska wstały z miejsc, by lepiej zaprezentować się parlamentarzystom. Ze smutnymi minami w pewnym momencie uniosły dwa palce ułożone w znak Victorii, czyli zwycięstwa.

Widok kobiet wywołał ogromną reakcję polityków PIS i na długo zapadnie w pamięć widzom wtorkowych obrad Sejmu. Panie mają jasne wymagania względem posiedzenia. Chcą natychmiastowego uwolnienia mężów. Robią wszystko, by nie pozwolić na ich odsiadywanie wyroku.

Domagamy się natychmiastowego uwolnienia naszych mężów. Po to tu jesteśmy, tu powinni siedzieć nasi mężowie, oni są posłami, a siedzą w więzieniu. Apelujemy o natychmiastowe uwolnienie naszych mężów. Dzisiaj. Teraz - domagała się Roma Wąsik.

Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. KAPiF
Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. KAPiF
Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. KAPiF
Roma Wąsik, Barbara Kamińska
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. KAPiF
Szymon Hołownia
Barbara Kamińska i Roma Wąsik w Sejmie zamiast mężów, fot. Youtube.com @ Sejm RP

Źródło: Plejada