Swiatgwiazd.pl > Newsy > Patrycja i Andrzej Sołtysik nie poślą dziecka do komunii. Mają ku temu twarde powody
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 02.06.2023 17:26

Patrycja i Andrzej Sołtysik nie poślą dziecka do komunii. Mają ku temu twarde powody

Andrzej Sołtysik, Patrycja Sołtysik
KAPiF

Andrzej Sołtysik i jego żona Patrycja są szczęśliwymi rodzicami syna Stanisława. Ukochana gospodarza “Dzień dobry TVN” powiadomiła niedawno, że nie posyłają dziecka na lekcje religii. Zrezygnowali też z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Powód podjętej przez Andrzeja Sołtysika i jego żonę decyzji wydaje się mieć duże uzasadnienie. Kobieta podkreśla, że małżeństwo nie mogło pogodzić się z pewną kwestią, którą w pewnym momencie demonizować zaczął Kościół.

Andrzej Sołtysik i jego żona Patrycja nie posyłają dziecka na religię

Andrzej Sołtysik i jego żona Patrycja są małżeństwem od siedmiu lat. Wspólnie wychowują syna Stanisława. Gwiazdor spełnia się przede wszystkim jako prowadzący “Dzień dobry TVN”, jego ukochana zaś jest aktywną w mediach społecznościowych influencerką i blogerką.

Para dba o to, by ich dziecko wychowywało się w jak najlepszych warunkach, w duchu tolerancji i zrozumienia. Rodzice przestali posyłać je na lekcje religii, które w szkole mają wybraną przez nich alternatywę - zajęcia z etyki.

Ewa Błaszczyk przekazała radosne wieści o zdrowiu córki. Szykuje się przełom w leczeniu?

Syn Andrzeja Sołtysika nie będzie miał komunii

- Uczciwie podczas spisu powiedzieliśmy, że nie jesteśmy żadnego wyznania i Stanisław do komunii nie przystąpi. To jest nasze zdanie w tej sprawie - orzekła wprost Patrycja Sołtysik w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Jak twierdzi żona gospodarza “Dzień dobry TVN”, decyzja podyktowana jest szacunkiem wobec osób wychowujących swoje dzieci w wierze. Nie chce, by Stanisław miał komunię dla samego przyjęcia. Nie jest to jednak jedyny powód.

Kwestia in vitro

Pociecha Andrzeja Sołtysika i jego żony przyszła na świat dzięki zapłodnieniu in vitro. Ze względu na wrogi stosunek Kościoła katolickiego do tej metody walki z niepłodnością, rodzina nie chce być jego częścią.

- Nie ukrywamy, że Stasia mamy dzięki metodzie in vitro, więc przy obecnym nastawieniu i nagonce Kościoła na tę metodę - powiedzieliśmy "nie". Wychowujemy Stasia na dobrego człowieka. Sami kierujemy się takimi wartościami - podkreśliła Patrycja Sołtysik.

Zobacz zdjęcia:

Andrzej Sołtysik 1.png
fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik 2.png
fot. KAPiF

Źródło: jastrzabpost.pl