Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pilne wieści o stanie zdrowia księżnej Kate. Pałac Kensington wydał oświadczenie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 29.01.2024 14:01

Pilne wieści o stanie zdrowia księżnej Kate. Pałac Kensington wydał oświadczenie

Księżna Kate
Księżna Kate, fot. East News

W ostatnim czasie z brytyjskiej rodziny królewskiej płynęły same koszmarne wiadomości. Najpierw księżna Kate trafiła do szpitala, a potem dołączył do niej król Karol. Teraz wreszcie wiadomo, w jakim stanie jest Kate. 

Księżna Kate przeszła operację

Na początku roku poinformowano, że księżna Kate jest po bardzo poważnej operacji. Wzbudziło to niemałe poruszenie, ponieważ nikt z opinii publicznej nie spodziewał się, że z Kate jest tak źle. W oświadczeniu poinformowano, że księżna wróci do swoich obowiązków dopiero w okolicy Wielkanocy. Ogłoszono, że okres rekonwalescencji żony następcy brytyjskiego tronu ma trwać w sumie około 13-16 tygodni. 

Jej Królewska Wysokość Księżna Walii została wczoraj przyjęta do londyńskiej kliniki w celu planowanej operacji jamy brzusznej. Operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez dziesięć do czternastu dni, zanim wróci do domu, aby kontynuować rehabilitację. Z aktualnych opinii lekarskich wynika, że powrót do obowiązków publicznych prawdopodobnie nastąpi dopiero po Wielkanocy – napisano w oświadczeniu.

Zawiadomiono również, że księżna Kate docenia wsparcie, jakie dostała. Ze względu na dobro swojej rodziny nie zamierza podawać szczegółów choroby.

Księżna Walii docenia zainteresowanie, jakie wywoła to oświadczenie. Ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie jej pragnienie zachowania jak największej prywatności ze względu na jej dzieci. Wyraziła także życzenie, aby jej osobiste dane medyczne pozostały tajemnicą – brzmiało oświadczenie Pałacu Kensington. 

 

Koszmarnych wieści z rodziny królewskiej ciąg dalszy. Księżna Sarah Ferguson usłyszała straszną diagnozę Coś złego dzieje się w rodzinie królewskiej! Najpierw Kate trafiła na stół operacyjny, teraz Karol! Wydano oficjalny komunikat

Problemy zdrowotne członków brytyjskiej rodziny królewskiej

Niestety na kolejne wstrząsające wieści nie trzeba było czekać. Pałac Buckingham poinformował, że do szpitala trafił również król Karol. Wiadomość ta została przekazana do opinii publicznej 17 stycznia 2024 roku przez brytyjski portal “Daily Mail”.

Król Wielkiej Brytanii Karol III zgłosił się na leczenie powiększonej prostaty – napisano.

Poinformowano, że choroba nie jest na szczęście poważna. Jednakże król tak jak i księżna wstrzymają się tymczasowo w pełnieniu obowiązków. 
 

Księżna Kate wróciła do domu. Jak się czuje?

 Pałac Buckingham przekazał tym razem szczęśliwą nowinę. Księżna Kate przeszła już operację i wróciła szczęśliwie do domu.

Sytuacja jest coraz lepsza. Książę i księżna chcą podziękować zespołowi London Clinic, a zwłaszcza pielęgniarkom za opiekę – napisano w oświadczeniu.

Księżną przyjęto bowiem do jednego z londyńskich szpitali, gdzie przebywała blisko dwa tygodnie. 

Operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez dziesięć do czternastu dni, a następnie wróci do domu, aby kontynuować rekonwalescencję – poinformowano opinię publiczną. 

Myślicie, że możemy już odetchnąć z ulgą?