Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Piotr Fronczewski rozkochał w sobie 24-letnią aktorkę, wdali się w zakazany romans. Aktor wrócił jednak do żony
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 28.03.2023 11:51

Piotr Fronczewski rozkochał w sobie 24-letnią aktorkę, wdali się w zakazany romans. Aktor wrócił jednak do żony

Piotr Fronczewski
KAPiF

Piotr Fronczewski na początku lat 80. wdał się w romans z początkującą wówczas aktorką Joanną Pacułą. Ich miłość przetrwała jednak zaledwie kilka miesięcy. Wkrótce później gwiazda wyjechała z Polski, by rozpocząć karierę w Europie Zachodniej, a niedługo później w Hollywood. 

To był wyjątkowo trudny czas w życiu Piotra Fronczewskiego. Po latach artysta przyznał, że zarówno w działalności zawodowej jak i w domu, panował chaos. Być może właśnie on przyczynił się do zdrady małżeńskiej, jakiej wówczas się dopuścił. 

Piotr Fronczewski zdradził żonę

Piotr Fronczewski i jego żona Ewa na pozór mogą wydawać się parą, która nigdy nie zaznała kryzysu w związku. Nic bardziej mylnego. Na początku lat 80. małżeństwo mierzyło się z wyjątkowo trudną sytuacją, która mogła przesądzić o zakończeniu relacji

Jak po latach przyznawał aktor w swojej autobiografii “Ja, Fronczewski”, był wówczas przytłoczony pracą. Chwili relaksu nie mógł oczekiwać również w domu, gdzie czekała na niego dwójka małych dzieci. 

- W pewnym momencie miałem ochotę od tego wszystkiego uciec. Wyrwać się! Dokądkolwiek. I tak się jakoś po siedmiu latach małżeństwa stało - wyznał Piotr Fronczewski w książce. 

Mama Roberta Lewandowskiego jest w szczęśliwym związku. Kim jest jej partner?

Romans z Joanną Pacułą

Podczas pracy nad spektaklem Teatru Telewizji "Otello" Piotr Fronczewski poznał 24-letnią Joannę Pacułę, która studiowała właśnie w warszawskiej PWST. Aktorzy szybko zapałali do siebie gorącym uczuciem, które zaowocowała romansem. 

W swojej autobiografii, gwiazdor stwierdził, że miał ogromne wyrzuty sumienia z powodu “skoku w bok”. Postanowił więc poinformować o tym swoją małżonkę, oczekując, że wszystko zakończy się wkrótce rozwodem. 

Ostatecznie para zdołała dojść do porozumienia. - Czułem się bezgranicznie żałosny i niewyobrażalnie wprost śmieszny - wspominał Piotr Fronczewski. Ewa zdołała jednak znaleźć w sobie cierpliwość i odwagę, by dać mu jeszcze jedną szansę. 

Joanna Pacuła wyjeżdża za granicę

Joanna Pacuła nie mogła podobno pogodzić się ze stratą Piotra Fronczewskiego. Niedługo później zdecydowała się na wyjazd do Paryża. Tam została dostrzeżona przez największe magazyny modowe we Francji, które wprost zabijały się o to, by mieć ją na swoich okładkach. 

Gwiazda nie zagrzała jednak miejsca w Europie zbyt długo. Wyjechała do Hollywood, gdzie mieszka i pracuje do dziś, będąc jedną z nielicznych polskich aktorek, liczących się w amerykańskim przemyśle filmowym. 

Zobacz zdjęcia: 

Piotr Fronczewski.jpg
fot. KAPiF
Piotr Fronczewski 1.jpg
fot. KAPiF
Piotr Fronczewski 2.jpg
fot. KAPiF
Joanna Pacuła.jpg
kadr z filmu “Ucieczka z Sobiboru”/CFS Avala Film/Zenith Entertainment/1987