Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Obok urny wieniec z poruszającym napisem
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 13:32

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Obok urny wieniec z poruszającym napisem

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot.EastNews

Pogrzeb Marzeny Kipel-Sztuki. Obok urny pojawił się wieniec z poruszającą wstęgą. Serce pęka. 

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Wiadomość o śmierci 58-letniej gwiazdy serialu telewizyjnego Marzeny Kipiel-Sztuki została opublikowana w niedzielę na profilu Renaty Pałys. Obie panie przez ponad dwadzieścia lat grały w serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka ujawniła, że Marzena Kipiel-Sztuka walczyła z chorobą.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.

Na początku 2024 roku gwiazda trafiła do hospicjum w Wałbrzychu z powodu zabiegu na biodro. Już wcześniej skarżyła się na ból przy poruszaniu się. Po operacji jej stan znacznie się pogorszył.

Marzena Kipiel-Sztuka miała szczególne życzenie. Jej pogrzeb będzie nietypowy Marzena Kipiel-Sztuka robiła wszystko, żeby ratować sytuację

Andrzej Grabowski o śmierci Marzeniy Kipiel-Sztuki

Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka przez ponad 20 lat wspólnie pracowali na planie serialu "Świat według Kiepskich". Aktor przyznał, że był świadomy problemów zdrowotnych swojej koleżanki, ale wierzył, że uda jej się je przezwyciężyć.

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą - miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera -powiedział w rozmowie z portalem “Pudelek”.

Grabowski zaczął przypominać sobie swoje przeżycia z planu serialu. Podkreślił, że nie zawsze podzielał poglądy swojej serialowej żony, co uważał za typową sytuację w każdym miejscu pracy.

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej - jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi - człowiek nie jest tylko dobry, albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie - jak w biurze, jak w kopalni – zdradził.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki zaplanowano na 13 czerwca. Ceremonia odbyła się w jej rodzinnej Legnicy. Najpierw żałobnicy zgromadzili się w kaplicy, by stamtąd przejść na cmentarz. Aktorka spoczęła w rodzinnym grobie, obok swoich rodziców. 

Jej bliscy tego dnia mieli szczególną prośbę. Na nekrologu napisano o kolorowych ubraniach, ale też poproszono o wpłaty na hospicjum, w którym przebywała przed śmiercią. 

Tak jak prosiła aktorka, na jej pogrzebie pojawiły się kolorowe kwiaty. Tuż obok urny znalazł się wieniec z wyjątkową szarfą i napisem łamiącym serce.

Marzenko żegnamy cię. Przyjaciele z Polsatu - widzimy.

Poniżej pierwsze zdjęcia z pogrzebu aktorki.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews