Swiatgwiazd.pl
Diana

DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

Pomnik księżnej Diany nie wszystkim przypadł do gustu. "Pozbawiona życia kapliczka"

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Ostatnio głośniej niż zazwyczaj mówi się o angielskiej rodzinie królewskiej. Od czasu głośnego wywiadu Meghan i Harry'ego skandal goni skandal. Teraz znowu narastają kontrowersje wokół tej rodziny - nie wszystkim przypadł do gustu odsłonięty niedawno pomnik Diany.

  • Diana Spencer obchodziłaby w tym roku 60 urodziny

  • Jej synowie, Harry i William postanowili uczcić jej pamięć i zlecili wykonanie pomnika

  • Okazuje się, że nie wszyscy fani Diany są zachwyceni

Diana Spencer do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych i tragicznych postaci show biznesu. Gdyby nie jej tragiczna śmierć w 1997 obchodziłaby 60 urodziny, z tej okazji rodzina postanowiła postawić jej pomnik w ogrodzie Kensington. Niestety efekt nie jest dla wszystkich zadowalający.

Pomnik księżnej Diany

Diana Spencer zarówno za życia, jak i po śmierci była uwielbiana przez tłumy. Bardzo lubiła kontakt z ludźmi, angażowała się w liczne akcje społeczne i charytatywne. Tragiczna historia najpierw jej nieudanego małżeństwa, potem śmierci w wypadku samochodowym do dziś porusza tłumy i czyni ją jedną z najbardziej ikonicznych postaci popkultury.

W tym roku wypadałyby jej 60 urodziny. Z tej okazji jej synowie, William i Harry, postanowili ufundować postawienie pomnika Diany, który miał uczcić jej pamięć. Warto wspomnieć, że miedzy królewskimi braćmi nie jest ostatnio najlepiej, po tym jak młodszy zdecydował się z małżonką opuścić rodzinę królewską. W słusznej sprawie jednak odłożyli spory na bok i wspólnie pojawili się na odsłonięciu pomnika.

Pomnik został postawiony w samym sercu Londynu - ogrodzie Kensington, nieopodal Hyde Parku. Wybór miejsca nie jest przypadkowy - było to jedno z ulubionych księżnej. Pomnik przedstawia postać Diany z poważnym wyrazem twarzy. Otaczają ją trzy postaci, dzieci, do których ta wyciąga ręce - ma to odnosić się do jej pomocy charytatywnej. Fani jednak nie są zachwyceni pomnikiem.

Dominika Gawęda

Dominika Gawęda zdenerwowała się na dziennikarza. "Przepraszam, muszę być szczera"

CZYTAJ DALEJ

Kontrowersje wokół pomnika księżnej Diany

Wielbiciele Diany oburzyli się na taką formę przedstawienia księżnej. Nie tylko dziwny wyraz twarzy zwraca uwagę, ale zimna, patetyczna, pozbawiona uczuć forma pomnika. Diana znana była ze swojego czarującego uśmiechu, tutaj przedstawiona jest całkowicie poważnie - przez co zupełnie nie jest do siebie podobna.

- To dziwaczna, pozbawiona życia kapliczka - pomnik Diany to bezduszna bzdura - komentuje Jonathan Jones na łamach Guardiana.

Anglicy zwracają uwagę również na to, że takiej formy upamiętnienia Diana z pewnością by nie chciała. Była żona Karola poświęcała większość swojej energii i dużo pieniędzy na pomoc innym oraz angażowanie się w akcje społeczne i charytatywne. Dlatego pomnik Diany można traktować jako całkowite zaprzeczenie jej życiowego dorobku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >