Swiatgwiazd.pl
Diana

DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

Pomnik księżnej Diany nie wszystkim przypadł do gustu. "Pozbawiona życia kapliczka"

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Ostatnio głośniej niż zazwyczaj mówi się o angielskiej rodzinie królewskiej. Od czasu głośnego wywiadu Meghan i Harry'ego skandal goni skandal. Teraz znowu narastają kontrowersje wokół tej rodziny - nie wszystkim przypadł do gustu odsłonięty niedawno pomnik Diany.

  • Diana Spencer obchodziłaby w tym roku 60 urodziny

  • Jej synowie, Harry i William postanowili uczcić jej pamięć i zlecili wykonanie pomnika

  • Okazuje się, że nie wszyscy fani Diany są zachwyceni

Diana Spencer do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych i tragicznych postaci show biznesu. Gdyby nie jej tragiczna śmierć w 1997 obchodziłaby 60 urodziny, z tej okazji rodzina postanowiła postawić jej pomnik w ogrodzie Kensington. Niestety efekt nie jest dla wszystkich zadowalający.

Pomnik księżnej Diany

Diana Spencer zarówno za życia, jak i po śmierci była uwielbiana przez tłumy. Bardzo lubiła kontakt z ludźmi, angażowała się w liczne akcje społeczne i charytatywne. Tragiczna historia najpierw jej nieudanego małżeństwa, potem śmierci w wypadku samochodowym do dziś porusza tłumy i czyni ją jedną z najbardziej ikonicznych postaci popkultury.

W tym roku wypadałyby jej 60 urodziny. Z tej okazji jej synowie, William i Harry, postanowili ufundować postawienie pomnika Diany, który miał uczcić jej pamięć. Warto wspomnieć, że miedzy królewskimi braćmi nie jest ostatnio najlepiej, po tym jak młodszy zdecydował się z małżonką opuścić rodzinę królewską. W słusznej sprawie jednak odłożyli spory na bok i wspólnie pojawili się na odsłonięciu pomnika.

Pomnik został postawiony w samym sercu Londynu - ogrodzie Kensington, nieopodal Hyde Parku. Wybór miejsca nie jest przypadkowy - było to jedno z ulubionych księżnej. Pomnik przedstawia postać Diany z poważnym wyrazem twarzy. Otaczają ją trzy postaci, dzieci, do których ta wyciąga ręce - ma to odnosić się do jej pomocy charytatywnej. Fani jednak nie są zachwyceni pomnikiem.

Dominika Gawęda

Dominika Gawęda zdenerwowała się na dziennikarza. "Przepraszam, muszę być szczera"

CZYTAJ DALEJ

Kontrowersje wokół pomnika księżnej Diany

Wielbiciele Diany oburzyli się na taką formę przedstawienia księżnej. Nie tylko dziwny wyraz twarzy zwraca uwagę, ale zimna, patetyczna, pozbawiona uczuć forma pomnika. Diana znana była ze swojego czarującego uśmiechu, tutaj przedstawiona jest całkowicie poważnie - przez co zupełnie nie jest do siebie podobna.

- To dziwaczna, pozbawiona życia kapliczka - pomnik Diany to bezduszna bzdura - komentuje Jonathan Jones na łamach Guardiana.

Anglicy zwracają uwagę również na to, że takiej formy upamiętnienia Diana z pewnością by nie chciała. Była żona Karola poświęcała większość swojej energii i dużo pieniędzy na pomoc innym oraz angażowanie się w akcje społeczne i charytatywne. Dlatego pomnik Diany można traktować jako całkowite zaprzeczenie jej życiowego dorobku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Syn Edyty Górniak ma dość, podjął trudną decyzję. Tabloid donosi, że artystka już rozmawiała z prawnikiem

  • Kaczorowska znów rozprawia na temat piękna, internauci bezlitośni. "Odmawiasz ludziom prawa do bycia zmęczonym"

  • Ida Nowakowska o długo ukrywanym imieniu dla dziecka. Kilka faktów wyszło na jaw

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Alicja CzepliAutor

Jestem młodą, ambitną osobą. Moje największe zainteresowania to kino, literatura i polityka. Bardzo sobie cenię nowe wyzwania i pozyskiwanie ciekawych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

piotr kraśko

Plotki

Piotr Kraśko ma prywatnego szofera. Zdumiewające, kto nim został

Czytaj więcej >

Plotki

Na jaw wyszedł powód rozstania Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Plotki

Agata i Andrzej Duda modlą się o zdrowie prezydenta Czech

Czytaj więcej >

Plotki

Rozpędzona rakieta nad głową dziennikarza TVN

Czytaj więcej >

Plotki

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała głos w sprawie Ukrainy. Wywołała burzę

Czytaj więcej >

Plotki

Wołodymyr Zełenski w lateksie i szpilkach? Wideo obiegło sieć

Czytaj więcej >