Swiatgwiazd.pl > Newsy > Prawdziwe nazwisko Moniki Olejnik brzmi zupełnie inaczej. Jak naprawdę nazywa się znana dziennikarka?
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 23.02.2023 18:52

Prawdziwe nazwisko Moniki Olejnik brzmi zupełnie inaczej. Jak naprawdę nazywa się znana dziennikarka?

Monika Olejnik
fot. KAPiF

Monika Olejnik to jedna z najbardziej popularnych polskich dziennikarek. Od 2006 roku widzowie mogą ją zobaczyć w serwisie TVN 24 w programie "Kropka nad i". Niewiele osób wie, że jej prawdziwe nazwisko brzmi inaczej. 

Dziennikarka ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Oficjalnie ma jeszcze nazwisko po drugim mężu. Fani będą zaskoczeniu, gdy je usłyszą. 

Monika Olejnik: prawdziwe nazwisko

Monika Olejnik jest znana polską dziennikarką, która pracowała dla takich stacji radiowych jak "Polskie Radio" czy "Radio Zet". Współpracowała również z "Gazetą Wyborczą" w której pisał felietony polityczne. Okazuje się, że słynne już nazwisko dziennikarki nie jest jej prawdziwym nazwiskiem. 66-latka oficjalnie nazywa się Monika Ewa Wasowska.

Nazwisko należy do jej byłego męża, dziennikarza i satyryka Grzegorza Wasowskiego. Dziennikarka nie zmieniła nazwiska w urzędzie, choć przedstawia się zawsze jako Monika Olejnik. Obecnie jest związana z dziennikarzem sportowym Tomaszem Ziółkowskim od 1996 roku. 

Jacek Murański przemówił pierwszy raz po śmierci syna. Wspomniał o przyczynie śmierci, ślubie i planowanym dziecku

Monika Olejnik: uhonorowana Krzyżem Kawalerskim

Za czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w długoletniej działalności radiowej. Na nagrodzie podpisano ją jako Monikę Ewę Wasowską, mimo że nie była już z mężem. 

Monika Olejnik o związku z pierwszym mężem

Dziennikarka miała zaledwie 20-lat, kiedy wyszła za swojego pierwszego męża Mateusza Praczuka. Były mąż nie wahał się podnieść na nią ręki, Olejnik była jednak na tyle silna, by zakończyć tę relację. 

Moje życie szybko stało się koszmarem. Mateusz, mój ówczesny mąż był przemocowcem, bił mnie! Miałam w sobie na tyle siły, że nie czekałam — szybko wyprowadziłam się od niego i rozwiodłam się – powiedziała dziennikarka dla Vivy. 

Jej drugim mężem był Grzegorz Wasowski, niestety czas zweryfikował ich małżeństwo. Obecnie jest szczęśliwa u boku dziennikarza sportowego, Tomasza Ziółkowskiego. 

 

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródła: o2.pl/viva.pl