Swiatgwiazd.pl
Marcin Dorociński, KAPiF

KAPiF

Recenzja 2. sezonu serialu “Wikingowie: Valhalla”. Czy Marcin Dorociński nadawałby się na wielkiego władcę?

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Wikingowie: Valhalla: W serwisie Netflix pojawiło się 8. odcinków przygód znanych widzom bohaterów oraz kilka nowych interesujących postaci. Jak na ich tle wypada polski aktor i czy warto poświęcić godziny na podróż do chłodnego klimatu Norwegii?

Kolejna odsłona nieustraszonych skandynawskich wojowników to opowieść wielowątkowa z mnóstwem pola do popisu dla gry aktorskiej. Niestety, aż korci, by niektóre sceny obejrzeć w przyspieszeniu. Szczerze jednak odradzam takiego posunięcia, ponieważ niechcący możemy pominąć sceny z udziałem polskiego aktora.

Cytując Jarosława Mądrego "Co może pójść nie tak?" - recenzja 2. sezonu "Wikingowie: Valhalla"

Opowieść o nieustraszonym rodzeństwie jest wciągająca i wywołuje wiele emocji, jednak trzeba naprawdę ignorować historyczną chronologię, by w pełni cieszyć się odbiorem kontynuacji hitu Netflixa.

Nie brak tutaj długich dialogów i scen, które z chęcią oglądałoby się w przyspieszeniu, byleby przejść do pełnokrwistej akcji. Ta również tu występuje sporadycznie i gdy już otrzymujemy sceny walki, nie ma na co tak naprawdę narzekać. Jest krew, brutalność i nieugiętość, z którą kojarzeni są wikingowie.

Oprócz kadrów pełnych akcji warto zwrócić uwagę na te nieco spokojniejsze, jednak nie dla aktorów. Wręcz oczarowuje tutaj przede wszystkim otoczenie. Irlandzki krajobraz natury doskonale oddaje surowość i chłód skandynawskich rejonów. 

Co do samej obsady znani już bohaterowie wiernie trzymają się wyznaczonym postaciom ambicjom, którymi tłumaczą swoje działania. O wiele większe pole do popisu mieli aktorzy, którzy dopiero pojawili się w serialu.

I tu wchodzimy w ocenę szeroko medialnie zapowiadanego popisu Marcina Dorocińskiego w roli władcy Rusi, Jarosława Mądrego. Jego postać pojawia się już w 2. odcinku i choć cały występ można zsumować do kilku minut, jest to kreacja zdecydowanie godna zapamiętania. 

Być może sporym atutem jest tu kostium i charakteryzacja aktora, jednak od pierwszych chwil ma się wrażenie, że doskonale czuje się w powierzonej mu roli. Nie brak również pewnej zabawy samą postacią, która nie zawsze jest wyniosła, a czasem nawet potrafi rzucić zabawnym komentarzem. 

Z chęcią przyjrzałabym się temu wątkowi głębiej, tym bardziej że sam władca miał wiele do zaoferowania historii. Marcin Dorociński jak najbardziej udowodnił, że jest gotowy do międzynarodowych projektów na miarę Netflixa i nie tylko.

Zatoka Sztuki gwiazdy

Gwiazdy zapowiadały pozwy po filmie o Zatoce Sztuki. Zborowski, Małaszyński i Skiba w rozmowie ze Światem Gwiazd

CZYTAJ DALEJ

Zagraniczna kariera Marcina Dorocińskiego

Aktor od końca lat 90. rozwija polską karierę, a niedawno przyszedł czas na międzynarodowy dorobek. Pierwszym zagranicznym projektem był niemiecki dramat z 2015 roku. Marcin Dorociński był jedynym polskim aktorem wśród obsady.

Od tego projektu rozpoczęła się jego przygoda z kinem międzynarodowym, która trwa do dziś. Na koncie ma "Anthropoid", gdzie mógł współpracować u boku znanych gwiazd Hollywood takich jak m.in.: Cillian Murphy oraz Jamie Dornan. Największą popularność do tej pory przyniósł mu projekt Netflixa z 2020 roku, "Gambit królowej"

Wcielając się w genialnego szachistę, stawał do rozgrywki z główną bohaterką (w tej roli Anya Taylor-Joy). Popularność serialu zagwarantowała mu zainteresowanie producentów z samego Hollywood. Dzięki wybitnym umiejętnościom otrzymał angaż w najnowszej odsłonie serii filmów akcji "Mission Impossible 8" u boku samego Toma Cruisa.

Szczegóły produkcji owiane są tajemnicą, jak na szpiegowski tytuł przystało. Warto jednak śledzić media społecznościowe Marcina Dorocińskiego, gdzie co jakiś czas pojawiają się nowinki z planów zdjęciowych. Po premierze 2. sezonu serialu "Wikingowie: Valhalla" podzielił się kulisami przemiany w Jarosława Mądrego. Tym razem pewnie też możemy liczyć na drobne smaczki, które zaostrzą nasz apetyt na kolejne tytuły z jego udziałem.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Franciszek Pieczka we wspomnieniach wnuczki. Takim dziadkiem był uwielbiany aktor

  3. Katarzyna Cichopek ma kolekcję torebek wartą ponad 100 tysięcy złotych. Ile zapłaciła za najdroższy model?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. AFP/EAST NEWS/TRICOLORS/East News

Polacy, którzy mają na koncie Oscara. Złote statuetki zgarniają od 1942 roku, jedną z nagród wręczyła Jane Fonda

Gala wręczenia Oscarów jest najważniejszą nocą w branży filmowej zrzeszającą aktorów, reżyserów, scenografów i cały świat Hollywood w jednym miejscu. Pierwsze rozdanie odbyło się w 1929 roku, po czym z każdą kolejną edycją zyskiwało większą popularność. Obecnie nie ma większego wyróżnienia dla artysty. Wśród listy laureatów znajdują się również polskie nazwiska. Oto artyści, którzy zachwycili wymagających krytyków i przytulili własną statuetkę.

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

alice in borderland

Kultura

Entliczek, pentliczek, przeżyje najcwańszy gracz ze wszystkich — recenzja 2. sezonu “Alice in Borderline” [spoilery]

Czytaj więcej >
Wednesday

Kultura

Najlepsze seriale 2022 roku. Subiektywny ranking Świata Gwiazd

Czytaj więcej >
Kadr z filmu "Glass Onion", reż. Rian Johnson

Kultura

Cebula ma warstwy, zabójstwo również je ma – streszczenie i recenzja filmu “Glass Onion”

Czytaj więcej >
Kadr z serialu "Emily w Paryżu", prod. Netflix

Kultura

Nie tylko Emily przeżywa przygody w Paryżu – streszczenie i recenzja 3. sezonu hitu Netflixa

Czytaj więcej >
fot. AFP/EAST NEWS

Kultura

Oscary 2023. Jerzy Skolimowski z szansą na statuetkę, "IO" na krótkiej liście kandydatów do nominacji

Czytaj więcej >
Kadr z serialu "Emily w Paryżu", prod. Netflix

Kultura

Czy da się być samotną w najbardziej romantycznym miejscu na Ziemi? Recenzja 3. sezonu “Emily w Paryżu”

Czytaj więcej >