Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Rewiński wcale nie miał żony. Szokująca prawda wyszła na jaw
Karolina Kurek
Karolina Kurek 05.06.2024 21:07

Rewiński wcale nie miał żony. Szokująca prawda wyszła na jaw

Janusz Rewiński
fot. KAPiF

We wtorek 4 czerwca poinformowano, że aktor Janusz Rewiński nie żyje. W mediach pojawiła się informacja, ze artysta nie był żonaty, jak uważano przez ostatnich 30 lat. Szczegóły. 

Janusz Rewiński nie żyje

We wtorek 4 czerwca w mediach społecznościowych przekazano, że Janusz Rewiński nie żyje. Był on utalentowanym i sławnym aktorem. Występował w takich produkcjach, jak, m.in. “Kiler”, “Kiler-ów 2-óch”, “Uprowadzenie Agaty”, czy “Tygrysy Europy 2”. Artysta w ostatnich latach wycofał się z życia publicznego, zaprzestał też pracy w zawodzie i postanowił zamieszkać z dala od zgiełku miasta. O śmierci aktora poinformował starszy syn Rewińskiego, Jonasz. 

Pożegnanie, którego miało nie być 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że “mają rozmach”. Buenas noches, Senior Siarra - przekazał. 

Razem stworzyli kultowe role, ale nie przyjdzie na pogrzeb Rewińskiego Ostatni wywiad z Januszem Rewińskim. To dlatego dociął się od ludzi. Padły gorzkie słowa

Janusz Rewiński nie był żonaty?

W branży aktorskiej przez lata panowało przekonanie, że Janusz Rewiński był mężem aktorki Iwony Biernackiej. Jednak portal “Super Express” dotarł do informacji, że to nieprawda. Artyści nigdy nie zdecydowali się na sformalizowanie związku. Okazuje się również, ze nie mieszkali oni razem. Mężczyzna przez wiele lat mieszkał sam pod Mińskiem Mazowieckim, gdzie żył w otoczeniu zwierząt. Hodował on konie, kury, kozy, owce i kaczki. Mężczyzna, który uznawany był za wybitnego artystę, w ostatnich latach zajmował się rolnictwem. Zajęcie to sprawiało mu ogromną radość i satysfakcję. 

Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał – drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało - opowiadał Rewiński w rozmowie z “Plejadą”. 

Związek Rewińskiego i Biernackiej

Janusz Rewiński i Iwona Biernacka przez wiele lat byli parą i stworzyli rodzinę. W mediach została rozpowszechniona informacja, że byli oni małżeństwem z 30-letnim stażem. Artyści poznali się w latach 80. podczas pracy na planie programu kabaretowego “Kabarecik Olgi Lipińskiej”. Rewiński i Biernacka doczekali się dwóch synów, Jonasza, który dziś pracuje jako dziennikarz oraz Aleksandra, znanego śpiewaka operowego. Janusz Rewiński w jednym z wywiadów wyznał, że nie utrzymuje bliskich kontaktów z dziećmi. 

Mój starszy syn ma 40 lat, młodszy 32 [...] W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny... Ja się interesuję tym, jak oni przetrzymają zimę, bo muszą się jakoś ogrzać - opowiadał. 

Tak wypowiedział się aktorze informator “SuperExpressu”:

To był cudowny mężczyzna, ale w ostatnich latach unikał ludzi.

Janusz Rewiński i Iwona Biernacka, fot. KAPiF
Janusz Rewiński i Iwona Biernacka, fot. KAPiF
Janusz Rewiński, fot. KAPiF
Janusz Rewiński, fot. KAPiF