Robert James nie żyje Żródło: Facebook.com/ Dino Maddalone

Nie żyje Robert James znany z zespołu Montrose. Podano przyczynę śmierci

1 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Do mediów docierają tragiczne wiadomości - nie żyje Robert James. Muzyk zyskał popularność między innymi dzięki współpracy z rockowym zespołem “Montrose”. Polskie media powidomiły o śmierci wokalisty w poniedziałek 1 marca.

  • Nie żyje Robert James
  • Muzyk cierpiał z powodu wrzodów żołądka
  • Największą popularność przyniosła mu współpraca z “Montrose”

Nie żyje Robert James - przez wielu znajomych i sympatyków nazywany także "Bobem". Wokalista rockowy odszedł, dożywając wieku 68 lat. Smutne wiadomości przekazał między innymi producent i kompozytor Dino Maddalone. Według medialnych doniesień Robert James u kresu życia zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Media obiegła przykra wiadomość. Robert James nie żyje

Tragiczne wieści o śmierci Roberta Jamesa jako pierwszy przekazał Dino Maddalone. Kompozytor zamieścił stosowny wpis w social mediach. W poświęconej przyjacielowi notatce wyraził niedowierzanie i ogromny żal, jaki odczuwa po utracie bliskiej osoby. Producent docenił również duży wokalny talent zmarłego przyjaciela.

- Jestem zszokowany i bardzo smutny. Zmarł mój wieloletni przyjaciel, Bob James. Był niesamowitym wokalistą rockowym. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu - czytamy na Facebooku.

Wokalista odszedł w lutym 2021 roku - dokładny dzień śmierci pozostaje nieznany. Do mediów dotarły jednak informacje dotyczące przyczyny zgonu Roberta Jamesa. Okazuje się, że muzyk cierpiał z powodu dolegliwości układu pokarmowego.

Michał Koterski rozstał się z Marcelą Leszczak. Teraz skomentował ich obecne relacjeMichał Koterski rozstał się z Marcelą Leszczak. Teraz skomentował ich obecne relacjeCzytaj dalej

Za zgon Roberta Jamesa odpowiadają powikłania po wrzodach żołądka. Pojawienie się komplikacji jest stosunkowo rzadkie, lecz zarazem niezwykle niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. Dino Maddalone zapytany o to, czy znane są szczegóły dotyczące śmierci muzyka, wspomniał o wystąpieniu krwawienia.

- Krwawiący wrzód żołądka - miał skomentować zapytania internautów kompozytor.

Kariera Roberta “Boba” Jamesa

Robert James przez lata poświęcał się karierze w branży muzycznej. Spełniał się między innymi jako wokalista i autor tekstów piosenek. Największą popularność niewątpliwie przyniosła mu współpraca z rockowym zespołem “Montrose”, który został założony we wczesnych latach 70 ubiegłego wieku.

Robert James dołączył do formacji niedługo po powołaniu jej do życia. W 1975 roku został wybrany przez samego założyciela zespołu. Ronnie Montrose wytypował właśnie “Boba” Jamesa do zajęcia miejsca poprzedniego członka “Montrose”, Sammy’ego Hagara.

Dzięki wspólnym staraniom członków zespołu światło dzienne ujrzały dwa albumy. W 1975 roku fani mieli okazję posłuchać brzmienia formacji zaprezentowanego w krążku “Warner Bros. Presents … Montrose”. Kolejny album, zatytuowany “Jump On It”, ukazał się rok później. “Montrose” koncertowało z takimi sławami jak “KISS”, “The Rolling Stones” czy “Aerosmith”.

W 1977 roku Robert James zakończył współpracę z “Montrose”. Nie oznaczało to jednak końca jego aktywności w branży muzycznej. Wokalista występował z takimi formacjami jak: “Swan” oraz “Magnet”, później zakładając własny zespół “Private Army”.

Shocked and very sad my life long friend Bob James has died.. Bob replaced Sammy Hagar in the band MONTROSE. Incredible Rock singer... RIP my friend

Opublikowany przez Dinona Maddalonego Piątek, 26 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Interia, Open FM, Radio Zet, Wylecz.to

Następny artykuł