Swiatgwiazd.pl > Film i tv > Serial "Ty" wraca na ekran. Co wiadomo o 4. sezonie? Wyznaczono datę premiery
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 02.12.2022 14:39

Serial "Ty" wraca na ekran. Co wiadomo o 4. sezonie? Wyznaczono datę premiery

Ty
Kadr z serialu "Ty", Netflix

Hit Netflixa "Ty" powraca na ekrany w słodko gorzkim stylu, a wraz z nim — ikoniczny Joe Goldberg. Kiedy poznamy jego nową ofiarę? Od tygodni w mediach narastały spekulacje i doniesienia, jednak teraz mamy już pewność. Pojawił się oficjalny trailer, plakat, a także dokładna data. Widzowie mogą być rozczarowani.

Wystarczył jeden sezon, by Joe Goldberg (Penn Badgley) stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych stalkerów w popkulturze. Po trzech — mogliśmy już z dość dużą dokładnością przewidzieć jego działania. Teraz jednak uniwersum serialu zostało postawione na głowie. Zapowiada się prawdziwa rewolucja.

Kto będzie kolejną ofiarą Joego w "Ty"? Widzowie mają swoje teorie

Na czyim punkcie tym razem zapała obsesją główny bohater "Ty"? Po pięknej Guinevere Beck (Elizabeth Leil), uwielbianej przez widzów Love (Victorię Pedretti) i Marienne (Tati Gabrielle), której śladami podążył aż do Paryża, widzowie snuli teorię, że kolejną ukochaną znajdzie właśnie w "mieście miłości". Tak się jednak nie stało.

Jakiś cza s temu ekipę namierzono w Londynie, a jakiś czas później media obiegło potwierdzenie — seryjny morderca, stalker i psychopata ukryje się pod maską profesora Jonathana Moore'a. Niedługo po tym, jak otrzymaliśmy zapowiedź w postaci migawki z poprzednich sezonów, z wielce dwuznacznym motywem "4 you" (pot. "dla ciebie"), gruchnął kolejny zwiastun — i tym razem zdradzał o wiele więcej. – Nie jestem uroczym księgarzem z Nowego Jorku, sprzedawcą z Los Angeles ani kochającym mężem z przedmieść. Już nie. Pozwólcie, że się przedstawię. Nabrałem wyrafinowania przekroczywszy ocean. Życie w Londynie pozwoliło mi pogrzebać przeszłość. Minęły czasy nieodwzajemnionej miłości i tęsknoty. Tym razem zajmę się nauczaniem w środowisku akademickim – mogliśmy usłyszeć dobrze znany, aksamitny głos Badgleya. Na ekranie pojawiła się m.in. dobrze nam znana Tati Gabrielle, a także galeria zupełnie nowych postaci — m.in. Lukas Gage z popularnego serialu HBO Max „Biały Lotos”, a także Tilly Keeper znana z „EastEnders”, która wcieli się w piękną arystokratkę Phoebe, czy Amy Leigh Hickman — jako Nadia, studentka i aspirująca pisarka.

Fani już typują, która z kobiet stanie się obiektem mrocznego pożądania Joego, a niektórzy wyrażają głęboki zawód — mieli bowiem nadzieję, że narrację przejmie fantastyczna Victoria Pedretti, która wcześniej podbiła nasze serca m.in. w seriach o Hill House i Bly.

O ile wiem, moja bohaterka nie żyje – ekranowa Love ostudziła zapędy wielbicieli.

Co nas czeka w 4. sezonie "Ty"? Potwierdzono datę premiery

Netflix podał informację o rozpoczęciu zdjęć w marcu 2022 roku. Wiemy też, że za reżyserię pierwszego odcinka odpowiada John Scott, którego można już chyba nazwać weteranem w produkcji "Ty". Widzowie mają wielkie oczekiwania, a do listy pytań o syna głównego bohatera, czy Marienne, której los stanął pod znakiem zapytania, dołączyły kolejne.

Jak Badgley trafił do Londynu i jak pokręcone koleje losu (lub jego własne czyny) sprawiły, że z tajemniczego księgarza stał się profesorem. Jakie nici połączą go z nowymi postaciami — Adamem, Phoebe, czy Nadią. Niestety, na część odpowiedzi będziemy musieli zaczekać dłużej, niż sądziliśmy. Producenci podjęli bowiem decyzję o podziale 4. sezonu na dwie części — podobnie, jak stało się to w przypadku innego hitu Netflixa, "Stranger Things". Szczęście w nieszczęściu, pomiędzy nimi be stanie wielomiesięczna przerwa.

Początkowo premiery zapowiadano na  10 lutego 2023 i 10 marca 2023, jednak ostatnie wpisy na oficjalnym koncie serialu na Twitterze mówią, że obie daty zostały już zmienione — z niewielką, lecz wciąż zadowalającą korzyścią dla fanów.

Obecnie podawane dni to 9 lutego i 9 marca.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Są małżeństwem 11 lat, Kamil i Marta Glik przez lata się nienawidzili. Początkowo zakochał się w jej siostrze

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Glamour