Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Skandaliczny romans w rodzinie królewskiej. Kochankiem okazał się były szwagier
Karolina Kurek
Karolina Kurek 29.05.2024 15:34

Skandaliczny romans w rodzinie królewskiej. Kochankiem okazał się były szwagier

Letizia i Filip
fot. East News

Takich szokujących doniesień nie było już dawno. Mediami na całym świecie wstrząsnęła wiadomość o skandalicznym romansie w rodzinie królewskiej.

Dynastia Burbonów w Hiszpanii

Hiszpania to jeden z krajów obok Wielkiej Brytanii, czy Norwegii, w których obowiązuje demokracja parlamentarna oraz panuje monarchia konstytucyjna. Głową dynastii Burbonów przez lata był król Juan Carlos, jednak w 2014 zdecydował się on abdykować na rzecz jedynego syna, Filipa, który dziś panuje jako Filip VI. 

Monarcha jeszcze jako książę Asturii wziął ślub z Letizią Ortiz. Wówczas książęca para doczekała się dwóch córek. Przyszła królowa Hiszpanii, Eleonora przyszła na świat w 2005 roku. Dwa lata później do rodziny dołączyła Zofia, którą otrzymała imię na cześć babci, królowej

Teraz w tamtejszych mediach wybuchł skandal wokół królowej Letizii. 

Historyczna decyzja rodziny królewskiej. "Złamała wielowiekową tradycję" Pałac nie mógł tego przewidzieć. Wyciek nt. zdrowia króla Karola

Małżeństwo króla i królowej Hiszpanii

Król Filip VI w 2004 roku zawarł związek z Letizią Ortiz. Ten związek i zaręczyny wywołały ogromne emocje wśród Hiszpanów oraz sprzeciw pary królewskiej. Powodem był fakt, że Letizia była wtedy dziennikarką, znaną w całym kraju oraz rozwódką. Przez ponad 10 lat żyła w nieformalnym związku z Alonso Guerrero y Pérez. Para zawarła związek małżeński, jednak rok później doszło do rozwodu

Hiszpanie spojrzeli inaczej na żonę przyszłego króla, gdy ujrzeli jej zdjęcia z pogrzebu siostry. Wtedy ciężarna i załamana utratą bliskiej Letizia wydała im się ludzka i bliższa. Od tego czasu sympatia dla niej wzrosła. Dziś królowa jest uznawana za ikonę stylu i cieszy się dużą popularnością wśród poddanych. 

W mediach jednak pojawiły się doniesienia, iż Leitizia zdradzała Filipa. Szczegóły poniżej.

Królowa Letizia miała romans?

Zanim poznała księcia Asturii, Letizia miała spotykać się z Jamie del Burgo, byłym szwagrem. Hiszpański dziennikarz Jaime Peñafiel uważa jednak, że związek pary trwał znacznie dłużej. W książce “Letizia & I” ujawnił, że del Burgo planował oświadczyć się dziennikarce, jednak ona powiedziała mu, że spotyka się z “wysoko postawionym mężczyzną w Hiszpanii”. Mężczyzna miał wyznać dziennikarzowi, że w noc przed ślubem z księciem Filipem, Letizia miała poprosić go, by “nigdy jej nie opuszczał”. Peñafiel twierdzi również, że po urodzeniu Eleonory obecna królowa miała wyznać miłość byłemu szwagrowi. 

Według jego relacji planowali oni wspólne życie i przeglądali nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Jamie uważa także, że Filip VI był świadomy zdrady żony. Hiszpańska rodzina królewska do tej pory nie skomentowała tych spekulacji. 

Myślicie, że hiszpański dwór odniesie się do tych szokujących doniesień?

król Filip VI i królowa Leitizia, fot. Instagram
król Filip VI i królowa Leitizia, fot. Instagram
król Filip VI i królowa Leitizia z córkami, fot. Instagram
król Filip VI i królowa Leitizia z córkami, fot. Instagram