Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pałac nie mógł tego przewidzieć. Wyciek nt. zdrowia króla Karola
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.05.2024 21:15

Pałac nie mógł tego przewidzieć. Wyciek nt. zdrowia króla Karola

Rodzina królewska
Fot. East News

Rodzina królewska nie spodziewała się takiego przecieku na temat zdrowia króla Karola III. Wszystko wyszło na jaw w Nowym Jorku. Kto się wygadał?

Rodzina królewska informuje o zdrowiu króla Karola III

Rodzina królewska ze smutkiem poinformowała 5 lutego 2024 roku, że u króla Karola III zdiagnozowano raka. Chorobę wykryto po zabiegu związanym z powiększeniem prostaty. Nie wyjaśniono, jakiego rodzaju to nowotwór, a nowe informacje o postępach w leczeniu onkologicznym pojawiły się dopiero niedawno. Wcześniej władca nie pojawiał się publicznie, jednak ostatnio lekarze stwierdzili, że może wrócić do części obowiązków.

Program leczenia Jego Królewskiej Mości będzie kontynuowany, ale lekarze są na tyle zadowoleni z dotychczasowych postępów, że król może teraz wznowić szereg obowiązków publicznych. Nadchodzące zobowiązania zostaną dostosowane w razie potrzeby, aby zminimalizować wszelkie ryzyko dla dalszego powrotu Jego Królewskiej Mości do zdrowia – przekazał Pałacu Buckingham pod koniec kwietnia.

Wiadomo też, że monarcha ma już plany na kolejne miesiące, w tym wizytę państwową cesarza i cesarzowej Japonii. Jakiś czas temu jego siostrzeniec, syn księżnej Anny, wyznał, że Karol bardzo chciałby wrócić do pełni obowiązków.

Zawsze naciska na swój personel, wszystkich lekarzy i pielęgniarki, aby byli w stanie powiedzieć: "Czy mogę zrobić to? Czy mogę zrobić tamto?". I prawdopodobnie jest sfrustrowany tym, że powrót do zdrowia trwa nieco dłużej, niż by tego chciał – przekazał siostrzeniec króla.

Teraz pojawił się jednak zupełnie nowy przeciek na temat prawdziwego stanu monarchy Wielkiej Brytanii. Wszystko wydarzyło się na oficjalnym wydarzeniu w Nowym Jorku, szczegóły poniżej.

Król Karol III w szpitalu onkologicznym w Londynie. Towarzyszyła mu żona Niepokojące doniesienia o stanie Karola III. Zaktualizowano plany pogrzebu

W jakim stanie jest król Karol III? Informacje o zdrowiu

Niedawno Karol III wrócił do publicznych obowiązków. Zaczął od wizyty w ośrodku onkologicznym szpitala uniwersyteckiego w Londynie. Podczas pierwszej publicznej wizyty towarzyszyła mu żona, króla Camilla. Na razie jednak spotkania władcy z poddanymi są mocno ograniczone. Niewyobrażalna jest także podróż przez ocean. Dlatego monarcha nie mógł się pojawić na tegorocznej gali The King's Trust Global Gala w Nowym Jorku.

Organizacja ta została założona przez Karola III w 1976 roku. W 2019 roku jej pierwszym globalnym ambasadorem został piosenkarz Lionel Richie. Muzyk występował zresztą na koncercie z okazji koronacji władcy w 2023. 2 maja pojawił się z partnerką na gali w Nowym Jorku. To właśnie przy tej okazji zdradził dziennikarzom, w jakim stanie jest król, szczegóły poniżej.

Nowe wieści o aktualnym stanie zdrowia Karola III

W kwietniu 2023 roku, przed koronacją Karola III, Lionel Richie przyznał, że zna monarchę od dawna. Bardzo się cieszył, że wreszcie zobaczy go w roli króla. Teraz udzielił wywiadu magazynowi “People”, w którym ujawnił, jak czuje się władca.

Szczęśliwie mogę powiedzieć, że radzi sobie fantastycznie – zapewnił muzyk.

Jednocześnie Richie zaznaczył, że to zrozumiałe, że Karol III nie pojawia się jeszcze na zbyt wielu wydarzeniach.

Najważniejsze jest to, że ma się dobrze. Wrócił do swoich obowiązków i dlatego nie chciałbym, aby pierwszą rzeczą, jaką zrobił, było przybycie tutaj – nie musi nikomu niczego udowadniać w ten sposób – zapewnił muzyk.

Lionel żartował też, że jest pewny, że po zakończeniu gali pierwszą rzeczą będzie telefon od króla Karola, który będzie chciał wiedzieć wszystko o tym, jak minął wieczór. Wygląda więc na to, że poddani nie mają na razie powodów do niepokoju.

rodzina królewska, król Karol III, zdrowie, Lionel Richie ujawnił szczegóły
Lionel Richie i Lisa Parigi na The King's Trust Global Gala 2024, fot. Rex Features/East News
rodzina królewska, król Karol III, zdrowie, Lionel Richie ujawnił szczegóły
Król Karol III na Royal Windsor Horse Show 3 maja 2024, fot. Rex Features/East News

Źródło: People