Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ślub Marka Kondrata i młodszej o 40 lat Antoniny Turnau. Paparazzi stawali na głowach, żeby zrobić im te zdjęcia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.04.2024 16:21

Ślub Marka Kondrata i młodszej o 40 lat Antoniny Turnau. Paparazzi stawali na głowach, żeby zrobić im te zdjęcia

Marek Kondrat
Ślub Marka Kondrata, fot. East News; AKPA; KAPiF

Marek Kondrat wziął ślub w wielkiej tajemnicy. Jego młodsza o 38 lat żona to córka jego przyjaciela. Co działo się na ceremonii? Na długo przed nią krakowscy dziennikarze wpadli w białą gorączkę.

Marek Kondrat: związki, rozstania, dzieci

Marek Kondrat to niekwestionowany gwiazdor polskiego kina. Widzowie uwielbiali go w filmach Marka Koterskiego, jak „Dzień świra” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, ale też w takich nieśmiertelnych hitach, jak „Pułkownik Kwiatkowski”, „Złoto dezerterów”, „Psy” czy „Operacja Samum”.

Kondrat pochodzi zresztą z aktorskiej rodziny. Zarówno jego ojciec Tadeusz Kondrat, jak i stryj Józef, są aktorami. Jego pierwszą żoną była jednak finansistka. Ilona Ludgarda Gagajek studiowała ekonomię w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Marek ma z nią dwóch synów: Mikołaj urodził się w 1974 roku, a Wojciech w 1980. Obaj są starsi od drugiej żony aktora, o której przeczytacie poniżej.

Imponujący majątek Marka Kondrata. Młodsza o 38 lat żona może być spokojna o przyszłość swoją i ich córeczki Dawno niewidziany Marek Kondrat na Przeglądzie filmów z okazji 80. urodzin Allana Starskiego

Kim jest żona Marka Kondrata, młodsza o 38 lat?

Kondrat rozwiódł się z pierwszą żoną w 2009 roku. Kilka lat później w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o nowej partnerce aktora. Szczególnie że okazała się nią córka jego przyjaciela, muzyka Grzegorza Turnaua. Antonina Turnau jest młodsza od Marka o 38 lat, urodziła się w 1988 roku. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku filologia polska, a także w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.

Obecnie Marek i Antonina są już rodzicami. Ich córka Helena urodziła się w 2018 roku. Rodzice długo ukrywali jej płeć i imię, ale wszystko zdradził dziadek Grzegorz Turnau w jednym z wywiadów. Mieszkają we Włoszech, w Costa Blanca, gdzie Kondrat kupił dom i winnicę.

Najwięcej szumu wywołał ślub aktora z młodziutką Antoniną. Ceremonia odbywała się w wielkiej tajemnicy i miała kameralny charakter, nic więc dziwnego, że paparazzi wyłazili ze skóry, żeby zrobić choć jedno zdjęcie. Jak się to skończyło? O tej niemal szpiegowskiej historii przeczytacie poniżej.

Jak wyglądał ślub Marka Kondrata?

Całą sensacyjną historię ślubu Marka Kondrata i Antoniny Turnau opisał Tomasz Potkaj, w książce „Paparuchy kontra ryje. Celebryci made in Poland”. Warto dodać, że prasa nie była przyjazna relacji aktora i jego młodszej o 38 lat wybranki. Nic dziwnego, że para robiła wszystko, by ukryć ślub przed dziennikarzami, a z kolei ci drudzy byli gotowi na wiele, by uwiecznić ceremonię. Wszystko zamieniło się więc w prawdziwe śledztwo.

Krakowscy paparazzi dowiedzieli się, że ślub Kondrata i Turnau odbędzie się 19 września 2015 roku. Obdzwonienie wszystkich kościołów w mieście nic nie dało, reporterzy uznali więc, że ceremonia będzie cywilna. Obstawili więc mieszkanie Marka i Antoniny, a także należącą do niego wówczas restaurację BARaWINO na Kazimierzu.

Paparazzi śledzili ich cały dzień, także w momencie, kiedy Kondrat robił zakupy. Później do wspomnianej restauracji zaczęli zjeżdżać się ludzie, w tym Antonina. Stało się jasne, że ceremonia odbędzie się tam, kiedy wszystkie okna w lokalu zostały pozaklejane, a żaluzje zasunięte. Rozległa się głośna muzyka, która zagłuszała wszystko, co odbywało się w środku.

Zdjęcia z ceremonii zrobił tylko jeden, najodważniejszy paparazzo, który zdarł z jednej szyb taśmę. Chwilę później złapała go wynajęta ochrona. Dziennikarzom udało się jednak dowiedzieć, że wśród gości na ślubie znalazł się Grzegorz Turnau, Stanisław Tym, Janina Ochojska i Jerzy Urban.

Marek Kondrat, żona Antonina, jak wyglądał ich ślub, zdjęcia
Antonina Turnau, żona Marka Kondrata w 2016, fot. Łepecki Michał/AKPA
Marek Kondrat, żona Antonina, jak wyglądał ich ślub, zdjęcia
Marek Kondrat z żoną Antoniną w 2015, fot. AKPA
Marek Kondrat, żona Antonina, jak wyglądał ich ślub, zdjęcia
Restauracja BaraWino Marka Kondrata, fot. Marek BAZAK/East News
Marek Kondrat, żona Antonina, jak wyglądał ich ślub, zdjęcia
Marek Kondrat w 2023, fot. KAPi

Źródło: Tomasz Potkaj „Paparuchy kontra ryje. Celebryci made in Poland”