Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sylwester Marzeń TVP. Black Eyed Peas przez lata wspierali społeczność LGBT+. Co na to TVP?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 30.12.2022 17:53

Sylwester Marzeń TVP. Black Eyed Peas przez lata wspierali społeczność LGBT+. Co na to TVP?

Black Eyed Peas
fot. Walmart, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem jeszcze się nie odbył, a już wywołuje mnóstwo kontrowersji. W ostatniej chwili swój udział odwołała Mel C, ze względu na ideologiczne tło stacji. Wiadomo, że zastąpił ją zespół Black Eyed Peas. Czy stacja wie, jaką grupę zaprosiła?

Melanie C, była członkini zespołu Spice Girls, słynie z gorącego wsparcia społeczności LGBTQ+. Mówi się, że to właśnie z tego względu ostatecznie odwołała swój udział w koncercie sylwestrowym TVP. Co ciekawe, te same poglądy ma grupa, która zdecydowała się wystąpić. Co ostatecznie się wydarzy?

Black Eyed Peas zamiast Mel C. Jedna "tęczowa" gwiazda zastąpi drugą?

Zwrócono moją uwagę na pewne problemy, które kłócą się z wartościami społeczności, które wspieram. Obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w czasie zabawy noworocznej. Mam nadzieję, że przyjadę do Polski niebawem. Życzę wam wspaniałych świąt i wszystkiego dobrego w 2023 roku! – napisała Mel C na Instagramie.

W obliczu tej afery władzom Telewizji Polskiej udało się pozyskać inny, bardzo znany amerykański zespół. Decyzja jest zadziwiająca, ponieważ także BEP ma bardzo wiele wspólnego z walką o prawa społeczności LGBTQ+.

W swojej karierze członkowie grupy wielokrotnie angażowali się w akcje wspierające tęczowe działania oraz wznosili apele o równouprawnienie i akceptację dla różnych rodzajów miłości. Jeśli wykorzystają swoją obecność na scenie TVP do podobnego oświadczenia, w stacji może wybuchnąć niezły skandal.

Black Eyed Peas i społeczność LGBTQ+

Tym razem Telewizja Polska postanowiła zadbać, by nikt więcej nie zrezygnował w ostatniej chwili z udziału w imprezie. Portal Plotek dotarł do informatora, który przekazał, że amerykański zespół leci już do Polski "więc mało prawdopodobne, żeby odwołał swój występ".

Tymczasem decyzja TVP może mieć różne skutki, ponieważ prawa osób LGBTQ+ zawsze były bliskie zaproszonemu zespołowi. Fergie, kultowa wokalistka grupy, która odeszła jakiś czas temu, jawnie mówi o tym, że jest osobą biseksualną. Co więcej, tęczowa tematyka pojawiała się nawet w piosenkach tej formacji.

Jeden z ich najbardziej znanych przebojów, "Where is the love?" z 2003 roku, mówi między innymi o równych prawach do miłości i zrozumienia. Frontman grupy, Will.i.am, w swojej piosence "Boys and Girls" wspierał queerowe związki. Pojawia się zatem pytanie, jak zespół zareaguje, jeśli do jego członków dotrą te same apele, które kierowane były do Mel C. Zobacz zdjęcia:

Black Eyed Peas
Black Eyed Peas, fot. Walmart, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas, fot. Matthew Waller, Public domain, via Wikimedia Commons
Black Eyed Peas
Fergie z Black Eyed Peas w 2009, fot. Moses, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Kim są dzieci Emiliana Kamińskiego? Nie wszystkie są anonimowe, a córką pochwalił się publicznie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Plotek

Tagi: Muzyka