Swiatgwiazd.pl
Tadeusz Rydzyk

PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/East News

Tadeusz Rydzyk wychowywał się w biedzie. Jego życie było bardzo trudne

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor katolickiej rozgłośni radiowej oraz telewizji, nie miał najłatwiejszego startu w życiu. Okazuje się, że duchowny dorastał w trudnych warunkach. Jego dorośli opiekunowie sprawowali pieczę łącznie nad szóstką dzi

  • Tadeusz Rydzyk wychowywał się w biedzie

  • Na byt rodziny pracowała w fabryce matka przyszłego duchownego

  • Dziś Tadeusz Rydzyk stoi za kolejnymi dużymi inwestycjami

Postać Tadeusza Rydzyka dziś kojarzy się między innymi z Radiem Maryja, któremu duchowny z powodzeniem przewodzi od wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Ojciec Rydzyk obecnie jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie pełnił niegdyś funkcję rektora. By dostać się na wspomniane stanowiska, Tadeusz Rydzyk musiał przejść długą, ciężką drogę.

Dzieciństwo Tadeusza Rydzyka

Dziś, tj. 3 maja 2021 roku, wypada 76. rocznica urodzin Tadeusza Rydzyka. Z tej okazji warto przypomnieć sobie, w jaki sposób swą życiową drogę zaczynał założyciel Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk przyszedł na świat w 1945 roku jako syn Stanisławy Rydzyk (z domu Piątek). Parę lat wcześniej zmarł małżonek matki przyszłego duchownego; Tadeusz Rydzyk przyjął jednak jego nazwisko. Wdowa trwała w nieformalnym związku z Bronisławem Kordaszewskim.

We wczesnym dzieciństwie Tadeusz Rydzyk mieszkał w Olkuszu, gdzie się urodził. W jego rodzinnym domu trudno było mówić o jakichkolwiek luksusach. Przyszły duchowny pochodził z wielodzietnej rodziny, którą trudno było wykarmić.

Dorośli opiekunowie Tadeusza Rydzyka odpowiadali łącznie za szóstkę dzieci. Rodzina mieszkała na tyłach fabryki produkującej emaliowane garnki. To właśnie tam dorabiała Stanisława Rydzk.

- Ale że nikt od Rydzyków nie jest inżynierem, to dostali zimną suterenę - można przeczytać w książce pod tytułem „W rodzinie ojca mego” autorstwa Marcina Wójcika.

O czym nie każdy wie, ze względu na nie najlepsze oceny Tadeusz Rydzyk nie został przyjęty do liceum. Z tego powodu edukował się w zawodówce. Ostatecznie trafił do Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, a we wczesnych latach 70. złożył wieczyste śluby zakonne; w tym samym czasie przyjął również święcenia kapłańskie.

Nowa inwestycja duchownego

Dziś życie Tadeusza Rydzyka wygląda zupełnie inaczej - ostatnie medialne doniesienia mówią o nowych inwestycjach, w które zaangażowana jest fundacja duchownego. Z inicjatywy ojca Rydzyka w Toruniu powstały dwie tężnie solankowe.

- Można by pomyśleć, że nieopodal Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu powstaje uzdrowisko. Pod koniec 2019 roku rozpoczęto tam budowę dwóch tężni. Solanka ma pochodzić ze znajdujących się w pobliżu źródeł geotermalnych. Cały czas trwają też odwierty związane z powstaniem Geotermii Toruń - informuje Dziennik Toruński.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Julia Wróblewska dodała wpis informujący o śmierci przyjaciela. Jest pogrążona w smutku

  • Michał Wiśniewski wspomina zmarłego przyjaciela: "Wypłakałem się, na ile miałem sił"

  • Sylwia Bomba osiągnęła wymarzoną wagę. Obecnie zachwyca wyglądem

Źródło: SuperExpress, Dziennik Toruński

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >