Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tomasz Lis usłyszał wyrok. Sąd nie miał litości
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.11.2023 21:49

Tomasz Lis usłyszał wyrok. Sąd nie miał litości

Tomasz Lis skazany za co?
Tomasz Lis usłyszał wyrok, fot. East News

Tomasz Lis znowu ma kłopoty. Sąd nie miał wątpliwości, czy go skazać. Właśnie zapadł wyrok nakazowy, czyli taki, który wydawany jest w prostych sprawach, gdzie wymiar sprawiedliwości nie widzi zastrzeżeń do aktu oskarżenia. Kara robi wrażenie.

Tomasz Lis: problemy i afery

Lis już w przeszłości miewał problemy, jednak te najpoważniejsze zaczęły się rok temu. 24 maja 2022 roku Ringier Axel Springer Polska niespodziewanie poinformowało o zakończeniu współpracy z dziennikarzem, co oznaczało dla niego koniec bycia redaktorem naczelnym magazynu „Newsweek”.

Miesiąc później portal Wirtualna Polska opublikował artykuł, w którym pojawiły się zarzuty stawiane przez dotychczasowych podwładnych dziennikarza. Wynikało z nich, jakoby Lis dopuszczał się praktyk, które mogły nosić znamiona mobbingu. W reakcji na doniesienia współpracę z nim zawiesiło radio Tok FM. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy nie potwierdziła doniesień o nieprawidłowościach w „Newsweeku”, jednak mleko się rozlało.

Poza tym Tomasz przeszedł cztery udary mózgu. W wyniku tych problemów do dziś cierpi na szczękościsk i zaburzenia mowy. Teraz pojawiły się kolejne, bardzo niekorzystne dla niego informacje. W jakiej sprawie został skazany przez sąd? Poniżej szczegóły.

Tomasz Lis podłączony do aparatury. Zdjęcie ze szpitala miało nigdy nie trafić do sieci Kinga Rusin i Tomasz Lis zupełnie inaczej zapamiętali swoje małżeństwo. Będzie kolejna afera o "obiadki"?

Tomasz Lis usłyszał wyrok sądu

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał dziś wyrok nakazowy. Może on zapaść na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzania rozprawy, kiedy sprawa jest prosta i nie budzi żadnych wątpliwości. Dziennikarz został uznany winnym zarzucanych mu czynów i wyznaczył bardzo wysoką grzywnę.

Sprawa dotyczy czasów, kiedy Lis był jeszcze naczelnym „Newsweeka”. W gazecie pojawiły się wtedy reklamy alkoholi: brandy, whisky i likierów, które zamieszczono w dodatku do magazynu. Zawiadomienie złożyła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Największym problemem okazała się forma reklamy, która pokazywała nie tylko logo producenta i nazwy, ale też ceny i linki do sklepów internetowych.

Wyrok wydany przez sąd robi wrażenie, poniżej wszystkie szczegóły.

Jaki wyrok wydał sąd w sprawie Tomasza Lisa?

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wymierzył Tomaszowi Lisowi karę w postaci 20 000 złotych grzywny. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. W przypadku wyroków nakazowych oskarżony może w terminie do 7 dni wnieść sprzeciw, nawet bez uzasadnienia. Wówczas sprawa trafia do zwyczajnego trybu sądowego z rozprawą.

Wspomniana decyzja w sprawie Lisa datowana jest na 15 listopada. Nie wiadomo, kiedy dziennikarz otrzymał zawiadomienie, ani czy wniósł sprzeciw. W mediach społecznościowych Tomasza jest o tym cicho, a on sam zajęty jest promocją swoich świeżo wydanych dzienników „Od października do października”. 

Tomasz Lis
Tomasz Lis, fot. KAPiF
Tomasz Lis
Tomasz Lis, fot. KAPiF
Tomasz Lis
Tomasz Lis, fot. KAPiF
Tagi: Tomasz Lis