Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tuż przed pogrzebem trudna decyzja ws. dzieci Sienkiewicz
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 21.06.2024 17:27

Tuż przed pogrzebem trudna decyzja ws. dzieci Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
fot. EastNews

Niedawno poinformowano, że Barbara Sienkiewicz, znana jako “najstarsza matka w Polsce” zmarła. Pojawiły się komplikacje związane z pogrzebem. Zaczęto zastanawiać się nad tym, czy ich dzieci pojawią się na ceremonii pogrzebowej?

Barbara Sienkiewicz nie żyje

W czwartek, 7 czerwca media podały wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz. Aktorka odeszła w wieku 69 lat. Była znana jako najstarsza matka w Polsce, ponieważ w wieku 60 lat urodziła bliźnięta, co przyniosło jej dużą uwagę mediów i opinii publicznej.  

Informację o jej śmierci przekazał "SuperExpress". Z doniesień wynika, że w nocy z 6 na 7 czerwca pod jej mieszkaniem pojawiły się ambulans i policja, co sugeruje, że Barbara Sienkiewicz prawdopodobnie zmarła w swoim domu.  Barbara Sienkiewicz była znaną aktorką, rozpoznawalną między innymi z popularnych seriali telewizyjnych, takich jak "Na dobre i na złe" oraz "M jak Miłość". Jej śmierć wzbudziła poruszenie zarówno w świecie show-biznesu, jak i wśród jej licznych fanów.

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II w rozmowie z “SuperExpressem”. 

Teraz okazało się, że sprawa z pogrzebem jest skomplikowana.

Przełom ws. Barbary Sienkiewicz. Spadkobierczyni zgłosiła się po jej dzieci To dlatego Barbara Sienkiewicz tak późno została matką

Problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz za swojego życia twierdziła, że sporządziła testament gwarantujący jej dzieciom bezpieczną przyszłość. Dokument ten był poszukiwany przez kilka dni, co powodowało komplikacje związane z pochówkiem.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb – powiedziała nam Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich.

 

ZASP zajmuje się organizacją pogrzebów swoich członków, jeśli są oni osobami samotnymi. W związku z tym organizacja musiała oczekiwać na decyzję sądu.

Tutaj sytuacja jednak jest dużo trudniejsza, ze względu właśnie na brak spadkobiercy. ZASP chętnie zajmie się wszystkim, ale musimy czekać na decyzję sądu. Bez tego nic nie możemy zrobić – zdradziła nam Bauer.

Teraz pojawiła się kolejna nurtująca wielu kwestia.

Czy dzieci Sienkiewicz pojawią się na pogrzebie?

Wiele osób zaczęło zastanawiać się, co się stanie z dziećmi gwiazdy. Aktualnie znajdują się w placówce opiekuńczej, Sienkiewicz chciała jednak, aby zajęła się nimi bliska jej osoba. Teraz “Fakt” postanowił zapytać psychologa dziecięcego Aleksandrę Piotrowską o to, czy Ania i Piotruś powinni uczestniczyć w pogrzebie. Kobieta wyraźnie potwierdziła. 

Ależ oczywiście, dzieci powinny wziąć udział w pogrzebie mamy. Tylko powinny zostać odpowiednio przygotowane przez ludzi, którzy się nimi teraz zajmują. Dorośli często przesadzają z ochroną dzieci przed traumami. Śmierć bliskich i odchodzenie jest częścią naszego życia. Wszystkiego człowiek powinien się nauczyć, także radzenia sobie z tragediami, a przynajmniej przeżywania tragedii. Rezultatem oszczędzającego wychowania mogą być późniejsze deficyty empatii, nieumiejętność współczucia i działania dla dobra innych – powiedziała doktor Aleksandra Piotrowska “Faktowi”.

Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News