Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To artyści chcą zrobić dla osieroconych dzieci Barbary Sienkiewicz
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 19.06.2024 10:04

To artyści chcą zrobić dla osieroconych dzieci Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
fot. EastNews

Barbara Sienkiewicz odeszła w nocy z 6 na 7 czerwca w wieku 69 lat. Aktorka pozostawiła dwójkę małoletnich dzieci. Teraz wiadomo, co stanie się z nimi po byciu pod pieczą rodzinną. Artyści, którzy początkowo mieli zająć się organizacją pogrzebu, chcą pomóc. 

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Doczekała się dwójki dzieci w wieku 60 lat

Wiadomość o śmierci aktorki pojawiła się w mediach o poranku 7 czerwca. 69-latka odeszła nagle, a jej ciało zostało znalezione przez służby w mieszkaniu. Wewnątrz znajdowały się również małoletnie dzieci, bliźnięta: Ania i Piotr. Policja zaopiekowała się 9-latkami.

W momencie interwencji nie było możliwości przekazania dzieci najbliższym członkom rodziny, dzieci zostały przewiezione do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. O ich sytuacji prawnej zadecyduje już sąd rodzinny - potwierdziła policjantka "Faktowi".

Barbara Sienkiewicz stała się popularna po wieści o ciąży. Matką została w wieku 60 lat. Choć jak przekazywała publicznie dbała o siebie i dzieci, teraz nadszedł wyjątkowo trudny czas dla jej pociech. Znajomi aktorki chcą pomóc im przejść przez trudny okres.

Przełom ws. Barbary Sienkiewicz. Spadkobierczyni zgłosiła się po jej dzieci To dlatego Barbara Sienkiewicz tak późno została matką

Co dalej z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Wiadomość o nagłej śmierci Barbary Sienkiewicz była szokiem. Aktorka nie miała bliskiej rodziny, a wychowywaniu małoletnich dzieci pomagali jej przede wszystkim znajomi. To szkolna społeczność Ani i Piotra postanowiła ruszyć ze zbiórką środków finansowych na pomoc 9-latkom.

W obliczu trudności i tragedii nikt nie powinien być sam. Jesteśmy jedną społecznością szkolną, dlatego też w ostatniej chwili zmieniamy cel, na który zostaną przekazane środki zebrane podczas jutrzejszego pikniku - wesprzemy Anię i Piotrusia, którzy dziś stracili matkę - zapowiedziano.

Niedługo później w sprawę zaangażowali się artyści ZASP-u. Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie zmarłej, a jej dzieci już od prawie dwóch tygodni przebywają w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym. Znajomi Barbary Sienkiewicz chcą zapewnić jej pociechom odpowiednią pomoc psychologiczną.

Skupiam się na znalezieniu jakichś funduszy na terapię dla dzieci. Zależy nam, by dzieci jak najszybciej trafiły na terapię, bo przeżyły traumę tak straszną, jakiej nikt sobie nie wyobraża - dodaje Marlena Miarczyńska, skarbnik ZASP-u.

Przełom ws. pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Znalazła się spadkobierczyni?

Długo nie było wiadomo, co stanie się z dziećmi Barbary Sienkiewicz. Mówiło się o testamencie, który miała zostawić. Za życia aktorka zapewniła, że zadbała o przyszłość swoich dzieci. W końcu sprawa stała się jasna. Okazało się, że jest spadkobierczyni, która będzie starała się o opiekę nad dziećmi. 

Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb – ujawnił portalowi Fakt Krzysztof Szuster, prezes ZASP-u.

Szuster zapewnia, że ZASP wciąż jest chętny, by wypłacić zasiłek pogrzebowy. A co wiadomo o samej spadkobierczyni?

Osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nas nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych – mówi prezeska Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News