TVP - zarobki prezesa Żródło: sreen/youtube.com/TVP Info

Wiadomo, ile w ciągu pięciu lat zarobił prezes TVP. Kwota jest ogromna

26 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Przewodniczący Nowoczesnej zainteresował się tematem zarobków prezesa TVP. Jak ustalił, w ciągu pięciu lat na konto Jacka Kurskiego spłynęło ponad 2,7 miliona złotych. „Moim zdaniem to nie wszystko” – skomentował Adam Szłapka.

  • Adam Szłapka prześwietlił zarobki Jacka Kurskiego
  • Według jego ustaleń w ciągu 5 lat prezes TVP miał zarobić ponad 2,7 mln zł
  • Najniższą pensję – ponad 290 tys. – Kurski otrzymał w ubiegłym roku

Jacek Kurski od prawie pięciu lat pełni obowiązki prezesa TVP. Jego pracy przyjrzał się niedawno Adam Szłapka. Przewodniczącego Nowoczesnej interesowały jednak wyłącznie zarobki dyrektora stacji, których zestawienie zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Ile zarabia prezes TVP?

Zainteresowanie Jackiem Kurskim trwa od dłuższego czasu. Jeszcze niedawno media donosiły o ślubie prezesa TVP i ciąży jego ukochanej. Teraz na pierwszy plan wysunęły się jednak zarobki mężczyzny. Wszystko za sprawą dociekliwości przewodniczącego Nowoczesnej, Adama Szłapki.

- Moim zdaniem to nie wszystko. Sprawdzamy dalej – napisał na Twitterze Adam Szłapka, po czym opublikował zestawienie finansowe dotyczące Jacka Kurskiego.

Z zamieszczonej na Twitterze grafiki wynika, że w ciągu pięciu lat prezesowi TVP udało się zarobić ponad 2, 7 miliona złotych. Poseł Adam Szłapka rozbił całą kwotę na poszczególne lata. Pozwoliły mu na to informacje, które uzyskał bezpośrednio z Telewizji Polskiej. Stacja miała wydać listę z danymi po dwóch miesiącach od otrzymania interpelacji.

Marzena Rogalska szczerze o relacji z Tomaszem Kammelem. Fani nie spodziewali się takich słówMarzena Rogalska szczerze o relacji z Tomaszem Kammelem. Fani nie spodziewali się takich słówCzytaj dalej

Zgodnie z wyliczeniami, których dokonał Adam Szłapka, najbardziej opłacalnym rokiem dla prezesa Jacka Kurskiego był rok 2018 roku. Szef TVP zarobił wówczas ponad 811 tysięcy złotych. Najmniej otrzymał w ubiegłym roku – jego pensja wyniosła „zaledwie” 290 121 złotych.

W pozostałych latach na konto Jacka Kurskiego spływały przeróżne kwoty. W 2016 roku prezes TVP otrzymał ponad 304 tysiące złotych, w 2017 roku – ponad 545 tysięcy złotych, a w 2019 roku – ponad 758 tysięcy złotych. Łącznie w ciągu pięciu lat jego pensja została oszacowana na 2 mln 710 tys. 654 zł.

Po dokonaniu wszystkich obliczeń przewodniczący Nowoczesnej zaznaczył, że jego zainteresowanie zarobkami Jacka Kurskiego jeszcze się nie skończyło. Zapowiedział, że wciąż będzie przyglądał się pensji prezesa.

Jacek Kurski – kim jest?

12 października 2016 roku Jacek Kurski został oficjalnie ogłoszony prezesem TVP. Mężczyzna po raz pierwszy związał się ze stacją w 1991 roku. Współtworzył wówczas takie programy jak „Refleks” czy „Sprawa dla reportera”. Trzy lata później zrezygnował z pracy i założył własną agencję reklamową.

Zanim Jacek Kurski wrócił do TVP, angażował się w sprawy polityczne kraju, z którymi miał już wcześniej do czynienia. Współpracował między innymi z Janem Olszewskim, byłym premierem i twórcą Ruchu Odbudowy Polski, pełnił funkcję wicemarszałka województwa pomorskiego, a także związał się z Prawem i Sprawiedliwością. Kilka lat temu ogłosił, że robi sobie przerwę od polityki.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Twitter, Plejada, Pudelek

Następny artykuł