Swiatgwiazd.pl
TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP o wynikach oglądalności "Szansy na sukces: "zmiana prowadzącego jest korzystna dla wyników i prestiżu programu"

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Ciąg dalszy konfliktu TVP z Arturem Orzechem. Teraz to stacja wykonała kolejny ruch. Telewizja Polska ogłosiła, że najnowsze odcinki programu "Szansa na sukces", któremu obecnie przewodzi Marek Sierocki, mają średnią oglądalność na poziomie 1,6 mln telewidzów. Jak informuje TVP, to więcej, niż w czasach, gdy format prowadził Artur Orzech.

  • TVP nie zatrudnia już Artura Orzecha

  • Koniec współpracy miał swój początek podczas nagrań jednego z odcinków show „Szansa na sukces”

  • Telewizja Polska opublikowała komunikat, w którym ogłasza sukces programu

Program „Szansa na sukces” to jeden z najpopularniejszych programów typu talent show produkcji TVP. Od 2019 roku format prowadził Artur Orzech. W marcu 2021 roku dziennikarz nagle zniknął ze stacji - jak donoszą media, Artur Orzech miał nie pojawić się na nagraniach do show, przez co ostatecznie zakończył się etap jego współpracy z Telewizją Polską.

Konflikt TVP i Artura Orzecha. Dlaczego dziennikarz nie pracuje już w Telewizji Polskiej?

O TVP głośno w ostatnim czasie z powodu zakończenia współpracy stacji z Arturem Orzechem, który od lat komentował dla Telewizji Polskiej Konkurs Piosenki Eurowizji. Pewien rozdział zawodowy zakończył się dla dziennikarza w chwili, gdy nie pojawił się on na nagraniach do specjalnego odcinka „Szansy na sukces”.

TVP wydało wówczas oficjalne oświadczenie, w którym zawiadamiano, iż Artur Orzech poinformował o swej nieobecności w pracy na dwie godziny przed rozpoczęciem zdjęć. Według doniesień mediów to Telewizja Polska pierwsza zwolniła dziennikarza ze stanowiska. Sam Artur Orzech ma na ten temat jednak nieco odmienne zdanie.

Artur Orzech miał powiadamiać w mediach społecznościowych, iż tak naprawdę to on pierwszy złożył wypowiedzenie. Powodem tego miała być między innymi niechęć dziennikarza do promowania swoją osobą muzyki disco polo. Prezenter zdążył usunąć jednak wpis i obecnie odmawia oficjalnego komentarza w tej sprawie.

TVP ogłasza sukces

Nastąpił ciąg dalszy afery z udziałem Artura Orzecha i TVP. W środę 5 maja Telewizja Polska zamieściła na swojej stronie komentarz w tej sprawie. Chodzi o materiał zatytułowany „Rekordowa widownia „Szansy na sukces” z udziałem zespołu Boys i Jana Pietrzaka. Wbrew hejterom”.

TVP ogłosiło sukces „Szansy na sukces”, o czym mówiono również w głównym wydaniu wiadomości. Odcinek show z 2 maja z zespołem Boys, podaje stacja, obejrzało 1,6 mln widzów. Autorzy materiału nawiązali również do osoby Artura Orzecha oraz kondycji programu z czasów, gdy to on prowadził format.

- Średnia widownia obu majowych odcinków „Szansy na sukces” to 1,6 mln widzów i jest wyższa od średniej oglądalności, jaką program uzyskał w marcu i kwietniu tego roku, kiedy prowadzącym był jeszcze Artur Orzech - czytamy w komunikacie.

W dalszej części wpisu TVP przekonuje, iż wysoka oglądalność świadczy o odpowiednim doborze goszczących w programie przedstawicieli branży muzycznej. Telewizja Polska przekonuje, że zmiana prowadzącego show wyszła stacji na dobre.

- Także zmiana prowadzącego jest korzystna dla wyników i prestiżu programu - podkreśla TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Lekarz nie pozostawił Annie Dymnej wątpliwości, ale aktorka odmówiła pomocy

  • Taniec z gwiazdami: Dramatyczne wyznanie gwiazdy, dotknęła ją śmiertelna choroba

  • Fenomenalne wieści od Sławomira i Kajry. Niespodziankę długo trzymali w tajemnicy

Źródło: Pudelek, Wprost, Wirtualne Media

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Julia Wróblewska_uśmiechnięta_chora

Plotki

Julia Wróblewska trafiła do szpitala. Na szczęście dłuższa hospitalizacja nie była konieczna. "Jak się pogorszy, to będę musiała wrócić"

Czytaj więcej >