Swiatgwiazd.pl
Hanna Żudziewicz o swojej chorobie

fot. screen youtube@/Polsat

Hanna Żudziewicz otworzyła się na temat anoreksji. Pokazała przejmujące zdjęcie

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Gwiazda "Tańca z gwiazdami", Hanna Żudziewicz, opublikowała na Instagramie przejmujące zdjęcie. Tancerka otworzyła się na temat anoreksji, z którą zmagała się przed laty. "Nigdy nic nie pisałam na ten temat, ale problemy z zaburzenia

  • Światowy Dzień Walki z Anoreksją

  • Gwiazda "Tańca z gwiazdami" otwiera się na temat swojej choroby

  • Hanna Żudziewicz pokazała zdjęcie z czasu, gdy walczyła z anoreksją

Hanna Żudziewicz wraz z partnerem tanecznym Robertem Wabichem w 2016 roku sięgnęła po kryształową kulę "Tańca z gwiazdami". Profesjonalna tancerka ma za sobą bardzo ciężkie chwile, do których wróciła wczoraj, publikując zdjęcie i długi wpis na Instagramie. Gwiazda zmagała się z anoreksją.

Hanna Żudziewicz o anoreksji

Już jutro, tj. w czwartek 6 maja wypada Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Choroba ta dotyka liczne grono kobiet na świecie, a w wielu przypadkach okazuje się śmiertelna. Jedną z tych, która zmagała się z tym "demonem" była profesjonalna tancerka, Hanna Żudziewicz.

Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" opublikowała na Instagramie zdjęcie z czasów, gdy była anorektyczką. Dodała do niego bardzo długi wpis, w którym odniosła się do swoich ciężkich chwil, oraz wspomniała, że wielu ludzi wytykało ją wówczas palcem, co tylko pogarszało jej stan psychiczny.

- Ocenianie innych ludzi, przychodzi większości z NAS bardzo łatwo. Szczególnie teraz w czasach mediów społecznościowych. "Przecież nic złego nie mówię, wyrażam tylko opinię,  mam prawo". Mnie takich parę opinii doprowadziło do paru bardzo trudnych lat - napisała Hanna Żudziewicz.

Dodała również, że w czasach zmagania się z tą okropną chorobą nie mogła patrzeć na siebie w lustrze i głodziła się z myślą, że w ten sposób będzie bardziej akceptowana. Zaznaczyła, że anoreksja przede wszystkim jest chorobą głowy, przez którą wielu ludzi umiera

Tancerce udało uniknąć się najgorszego dzięki wsparciu swoich najbliższych, którzy stanowią dla niej opokę i psychiczne wsparcie. Wróciła do normalnego życia i zaczęła się normalnie odżywiać. 

Tancerka z przesłaniem dla wszystkich osób

Na sam koniec zwyciężczyni "Tańca z gwiazdami" z 2016 roku podkreśliła, że jest w stanie pomóc wszystkim osobom, które zmagają się z takimi samymi problemami, które ona ma za sobą. Wystosowała również przesłanie do osób, które starają się oceniać innych na podstawie tego, jak wyglądają.

Zaznacza, że czasami warto powstrzymać się od własnej opinii, gdyż może bardzo zaszkodzić ludziom, którzy nie mogą poradzić sobie z chorobą. Docinki w mediach społecznościowych również szkodzą, w szczególności osobom, które od lat nie potrafią wyjść z problemów.

- A dla dziewczyn, które nie akceptują siebie, chciałam napisać, że żadna waga nie sprawi, że będziecie czuć się lepiej. Jedyne, co trzeba poprawić, to myślenie - zakończyła swój wpis Hanna Żudziewicz.

Podpisujemy się pod tymi słowami!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Małgorzata Foremniak ma nową miłość. Kim jest jej tajemniczy ukochany?

  • "Rolnicy. Podlasie": Gienek usłyszał zarzuty. Wiadomo, co mu grozi

  • Barbara Burska była pierwszą żoną Karola Strasburgera i aktorką "Misia". Czym się dziś zajmuje?

Źródło: instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Cichopek EA

Życie gwiazd

Kasia Cichopek z mężem ogłosili radosne wieści. Niezwykłe zdjęcie trafiło do sieci

Czytaj więcej >
Dorota Gardias

Życie gwiazd

Dorota Gardias szczerze o walce z rakiem. Guza wykryto u niej już dwa lata temu

Czytaj więcej >
Ala Boratyn

Życie gwiazd

Ala Boratyn z "Blog 27" szuka pracy. Wymieniła swoje doświadczenie, nie tylko muzyka

Czytaj więcej >
Junior

Życie gwiazd

Syn Krawczyka wystąpił w programie TVN. Zabrał głos nt. Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >
Karolina Małysz

Życie gwiazd

Karolina Małysz opowiedziała o życiu po ślubie. Wiele rzeczy ją zaskoczyło

Czytaj więcej >
świeczka

Życie gwiazd

Nie żyje znany polski artysta Michał Banaszek

Czytaj więcej >