Hanna Żudziewicz o swojej chorobie Żródło: fot. screen youtube@/Polsat

Hanna Żudziewicz otworzyła się na temat anoreksji. Pokazała przejmujące zdjęcie

5 Maj 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Gwiazda "Tańca z gwiazdami", Hanna Żudziewicz, opublikowała na Instagramie przejmujące zdjęcie. Tancerka otworzyła się na temat anoreksji, z którą zmagała się przed laty. "Nigdy nic nie pisałam na ten temat, ale problemy z zaburzeniami odżywiania już dawno za mną" - podkreśliła.

  • Światowy Dzień Walki z Anoreksją
  • Gwiazda "Tańca z gwiazdami" otwiera się na temat swojej choroby
  • Hanna Żudziewicz pokazała zdjęcie z czasu, gdy walczyła z anoreksją

Hanna Żudziewicz wraz z partnerem tanecznym Robertem Wabichem w 2016 roku sięgnęła po kryształową kulę "Tańca z gwiazdami". Profesjonalna tancerka ma za sobą bardzo ciężkie chwile, do których wróciła wczoraj, publikując zdjęcie i długi wpis na Instagramie. Gwiazda zmagała się z anoreksją.

Hanna Żudziewicz o anoreksji

Już jutro, tj. w czwartek 6 maja wypada Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Choroba ta dotyka liczne grono kobiet na świecie, a w wielu przypadkach okazuje się śmiertelna. Jedną z tych, która zmagała się z tym "demonem" była profesjonalna tancerka, Hanna Żudziewicz.

Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" opublikowała na Instagramie zdjęcie z czasów, gdy była anorektyczką. Dodała do niego bardzo długi wpis, w którym odniosła się do swoich ciężkich chwil, oraz wspomniała, że wielu ludzi wytykało ją wówczas palcem, co tylko pogarszało jej stan psychiczny.

- Ocenianie innych ludzi, przychodzi większości z NAS bardzo łatwo. Szczególnie teraz w czasach mediów społecznościowych. "Przecież nic złego nie mówię, wyrażam tylko opinię, mam prawo". Mnie takich parę opinii doprowadziło do paru bardzo trudnych lat - napisała Hanna Żudziewicz.

Widzowie Widzowie "Na dobre i na złe" w najnowszym odcinku zobaczą Kajrę i Sławomira. Mają zagrać małżeństwoCzytaj dalej

Dodała również, że w czasach zmagania się z tą okropną chorobą nie mogła patrzeć na siebie w lustrze i głodziła się z myślą, że w ten sposób będzie bardziej akceptowana. Zaznaczyła, że anoreksja przede wszystkim jest chorobą głowy, przez którą wielu ludzi umiera.

Tancerce udało uniknąć się najgorszego dzięki wsparciu swoich najbliższych, którzy stanowią dla niej opokę i psychiczne wsparcie. Wróciła do normalnego życia i zaczęła się normalnie odżywiać.

Tancerka z przesłaniem dla wszystkich osób

Na sam koniec zwyciężczyni "Tańca z gwiazdami" z 2016 roku podkreśliła, że jest w stanie pomóc wszystkim osobom, które zmagają się z takimi samymi problemami, które ona ma za sobą. Wystosowała również przesłanie do osób, które starają się oceniać innych na podstawie tego, jak wyglądają.

Zaznacza, że czasami warto powstrzymać się od własnej opinii, gdyż może bardzo zaszkodzić ludziom, którzy nie mogą poradzić sobie z chorobą. Docinki w mediach społecznościowych również szkodzą, w szczególności osobom, które od lat nie potrafią wyjść z problemów.

- A dla dziewczyn, które nie akceptują siebie, chciałam napisać, że żadna waga nie sprawi, że będziecie czuć się lepiej. Jedyne, co trzeba poprawić, to myślenie - zakończyła swój wpis Hanna Żudziewicz.

Podpisujemy się pod tymi słowami!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł