Swiatgwiazd.pl > Newsy > TVP odpowie za tęczowe opaski na "Sylwestrze Marzeń"? Do KRRiT napłynęły skargi
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.02.2023 17:38

TVP odpowie za tęczowe opaski na "Sylwestrze Marzeń"? Do KRRiT napłynęły skargi

Sylwester marzeń
Fot. AKPA; KAPiF

Pamiętacie jeszcze aferę związaną z tęczowymi opaskami zespołu Black Eyed Peas, który wystąpił na "Sylwestrze Marzeń z Dwójką"? Okazuje się, że homofobiczna drama, rozkręcona przez prawicowe środowiska, ma ciąg dalszy. TVP może mieć spory problem. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napłynęły bowiem skargi.

Kiedy Mel C odwołała udział w sylwestrowej imprezie TVP, stacja zaprosiła zespół Black Eyed Peas. Ten zaśpiewał na scenie w Zakopanem, ale miał postawić jeden warunek: wystąpią, jeśli tylko będą mogli założyć tęczowe opaski na poparcie społeczności LGBTQ+.

"Sylwester Marzeń z Dwójką": do KRRiT napłynęły skargi. Chodzi o tęczowe opaski

Jeszcze zanim rozpoczął się sylwestrowy koncert na TVP2, wiele osób zadawało sobie pytanie, jak zespół, który od lat wspiera społeczność LGBTQ+, pogodzi to z udziałem w Telewizji Polskiej. Okazało się, że grupa sobie z tym poradziła: podczas występu jej członkowie mieli na ramionach tęczowe opaski, a lider Black Eyed Peas wygłosił przejmującą przemowę.

Will.i.am. zadedykował jeden z utworów "tym, którzy doświadczyli hejtu w tym roku" oraz "społeczności żydowskiej, ludziom pochodzenia afrykańskiego na całym świecie, społeczności LGBTQ". Wydarzenie to spotkało się oczywiście z agresywną reakcją polityków środowisk prawicowych.

"Wpadki się zdarzają. Ale jeśli promocja LGBT na sylwestrowym koncercie TVP była zaplanowana przez stację, to ci, którzy uznali to za skandal, mają rację" grzmiał na Twitterze Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Okazuje się, że ta afera ma ciąg dalszy. Do KRRiT wpłynęły bowiem skargi.

"Sylwester Marzeń z Dwójką": jakie skargi wpłynęły do KRRiT?

Portal Wirtualne Media dowiedział się, że w KRRiT "prowadzone są czynności w trybie postępowania skargowego". Warto w tym miejscu dodać, że prowadzący imprezę Tomasz Kammel potwierdzał, że organizatorzy koncertu wiedzieli, co planuje Black Eyed Peas na scenie.

Do KRRiT wpłynęły trzy skargi indywidualne odnoszące się do spotu TVP Info z udziałem Donalda Tuska, a także pięć skarg indywidualnych dotyczących audycji "Sylwester Marzeń" wyemitowanej przez TVP2 – wyjaśniała rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska.

Serwis otrzymał też od niej potwierdzenie, że skargi rzeczywiście związane są z występem zespołu Black Eyed Peas. "W obydwu tych przypadkach prowadzone są czynności w trybie postępowania skargowego" dodała Brykczyńska. Jeżeli rada uzna, że przepisy zostały złamane, będzie mogła nałożyć karę na Telewizję Polską.

A co wy sądzicie o tej sytuacji?

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Krupińska oceniła prawdę Małgorzaty Rozenek w "DDTVN". Zauważa jeden błąd

  2. Remigiusz Mróz i Joanna Opozda mają się ku sobie? Pisarz wymownie zareagował na plotki

  3. Ania Lewandowska szczerze o swoim małżeństwie. "To jest tak duża presja"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: Muzyka TVP