Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Andrzej Sołtysik ma nową pracę. Dołączy do wydawnictwa Iberion i Świata Gwiazd
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 20.11.2023 10:43

TYLKO U NAS: Andrzej Sołtysik ma nową pracę. Dołączy do wydawnictwa Iberion i Świata Gwiazd

Andrzej Sołtysik
Andrzej Sołtysik fot. KAPiF

Andrzej Sołtysik po kilku latach pracy w “Dzień Dobry TVN” pożegnał się z posadą prowadzącego podczas grupowego zwolnienia. Na ekranie pojawiał się wspólnie z Anną Kalczyńską. Teraz ma nową posadę. U nas wszystkie szczegóły. 

Andrzej Sołtysik rozstał się z "Dzień Dobry TVN"

Andrzej Sołtysik przez 26 lat z krótkimi przerwami związany był z TVN. Pojawił się w najpopularniejszych formatach. Wspólnie z Martyną Wojciechowską poprowadził druga i trzecią edycję “Big Brothera”. Widzowie pamiętają go również z takich formatów jak: “Jak łyse konie”, “Mulitkino”, czy w końcu “Dzień Dobry TVN”.

W programie śniadaniowym pracował od 2007 roku. Najpierw wspólnie z Kingą Rusin i Magdą Mołek prowadził wydania weekendowe. W dni powszednie zaczął prowadzić format w 2016 roku, a towarzyszyła mu Anna Kalczyńska. Ze stacją rozstał się w czerwcu 2023, gdy ogłoszono zwolnienie aż pięciorga prowadzących. Teraz ma nową pracę. 

Andrzej Sołtysik fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik fot. KAPią
Andrzej Sołtysik nie może adoptować dziecka. Powód jest bardzo przykry "Dzień dobry TVN". Wybuch śmiechu na antenie, Anna Kalczyńska nie mogła kontynuować rozmowy

Andrzej Sołtysik dołączy do Iberionu

Wydawnictwo Iberion, które jest właścicielem między innymi portalu Świat Gwiazd, czy Goniec już od kilku miesięcy przechodzi gruntowne zmiany a w swoje szeregi ściąga najbardziej znanych dziennikarzy. 

Co jakiś czas grupa ogłasza kolejne transfery i zdecydowanie rośnie w siłę, stając się poważną konkurencją na rynku mediów. Teraz możemy oficjalnie poinformować, że do grona dziennikarzy pracujących dla Iberionu dołączy Andrzej Sołtysik. Czym się będzie zajmował?

Andrzej Sołtysik w Świecie Gwiazd i Gońcu

To już pewne, że Andrzej Sołtysik dołączy do dwóch redakcji, czyli: Gońca i Świata Gwiazda. Dziennikarz poprowadzi dwa programy internetowe: jeden na Gońcu, a drugi na kanale Świata Gwiazd. 

Jestem podekscytowany dołączeniem do znakomitych twórców i zespołu tworzącego Iberion. Pozostając w moim filmowym świecie, zaproszę widzów do nowego, wyjątkowego miejsca - skomentował nową pracę Andrzej Sołtysik.

Prezes Iberionu również nie ukrywa, że nie może się doczekać nowej współpracy. 

Cieszę się, mogąc powitać Andrzeja Sołtysika na naszym pokładzie. Obiecaliśmy siedem głośnych nazwisk i dotrzymaliśmy słowa. Wiele jednak wskazuje na to, że nie zatrzymamy się na siódemce. Odzew ze strony rynku znacznie przerósł nasze oczekiwania i wciąż prowadzimy ciekawe rozmowy - komentuje Albert Wójcik, prezes i założyciel Iberionu.

Andrzej Sołtysik fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik fot. KAPiF