Swiatgwiazd.pl
Ojciec Mateusz

Fot. facebook.com/ojciecmateusztvp

Tylko u nas: rozpoczęły się zdjęcia do nowych odcinków “Ojca Mateusza” w Sandomierzu. Jak aktorzy angażują się w życie miasta?

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Jeszcze niedawno internet był pełen od plotek na temat rzekomego zakończenia emisji “Ojca Mateusza”. W poprzednim tygodniu pojawiła się jednak kluczowa informacja - rozpoczęto zdjęcia do nowych odcinków serialu. O tym, jaki aktorzy angażują się w życie Sandomierza oraz jak produkcja wpłynęła na rozwój turystyki w mieście, rozmawialiśmy z Michałem Mendakiem, rzecznikiem burmistrza Sandomierza.

Na planie serialu pojawili się tacy aktorzy “Ojca Mateusza”, jak Michał Piela, Rafał Cieszyński czy Bartłomiej Firlet. Nie zabrakło również serialowej żony Mieczysława Nocula, Ewa Konstancja Bułhak. Podczas zdjęć mieszkańcy Sandomierza mogli zobaczyć także Artura Dziurmana.


“Ojciec Mateusz” za kulisami


Korzystając z okazji, że rozpoczęły się zdjęcia do kolejnych odcinków serialu, porozmawialiśmy z rzecznikiem burmistrza Sandomierza, Michałem Mendakiem. Zapytaliśmy między innymi o to, jak mieszkańcy miasta reagują na obecność ekipy filmowej. Czy dalej wzbudza zainteresowanie?

- Oczywiście, że cały czas ekipa filmowa w Sandomierzu budzi zainteresowanie mieszkańców choćby z uwagi na fakt, że za każdym razem można spotkać na żywo wiele znanych postaci z ekranu. Więc sam ten fakt sprawia, że mieszkańcy chętnie przyglądają się pracy ekipy - powiedział Michał Mendak.

Marcin Szczurkiewicz

Marcin Szczurkiewicz trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację

CZYTAJ DALEJ


Okazuje się, że aktorzy nie są bierni w stosunku do życia miasta. Jak podkreślił rzecznik burmistrza Sandomierza, chętnie uczestniczą w działaniach, na przykład charytatywnych:

- Aktorzy chętnie biorą udział w życiu miasta. Zaangażowali się m.in. w akcję Szlachetna Paczka i w wiele innych, które miały miejsce na przestrzeni lat. Także ekipa “Ojca Mateusza” jak najbardziej jest jest zżyta z Sandomierzem.

Kilka dni temu na facebookowym profilu serialu “Ojca Mateusz” pojawiła się też informacja, że ekipa serialu dołączyła do akcji #9milionówserc”, która wspiera chłopca cierpiącego na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Bartek potrzebuje najdroższego leku świata, który kosztuje 9 milionów złotych.

W filmie promującym akcję biorą udział pierwszoplanowi aktorzy serialu, tacy jak Artur Żmijewski, Piotr Polk, Kinga Preis i Michał Piela. Możecie obejrzeć go poniżej artykułu.Oferta turystyczna Sandomierza


Michała Mendaka zapytaliśmy też o to, jak rozwinęła się oferta turystyczna Sandomierza po rozpoczęciu emisji serialu “Ojciec Mateusz” w 2008 roku.

- Turystyka i oferta turystyczna musiała trochę dostosować się do obecności “Ojca Mateusza” w naszym mieście. Mamy szlak, który prowadzi śladami Ojca Mateusza, obiekt z figurami woskowymi, który też jest bardzo chętnie odwiedzany. Znajduje się tu też Dworek Ojca Mateusza. Nie sposób było nie wykorzystać potencjału serialu do turystyki. Widać, że ta podążająca “śladami Ojca Mateusza” rzeczywiście ma się bardzo dobrze.

Nie pozostaje zatem nic innego niż zachęcić Was do odwiedzenia Sandomierza. Jak widać, to miasto pełne atrakcji nawet wtedy, gdy ekipa “Ojca Mateusza” akurat nie odwiedza miasta.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Joanna Koroniewska obchodzi 43. urodziny. Pokazała archiwalne zdjęcie

  • Znany dziennikarz odchodzi z TVP. Powodem dwa zdania wypowiedziane na wizji

  • Nagle pojawiła się informacja o spadku dla syna Krzysztofa Krawczyka


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Podobne artykuły

Stanisław Pąk - wywiad

Wywiady

Tylko u nas: zebrano pieniądze na leczenie Stanisława Pąka. Inspirujący wywiad z aktorem

Czytaj więcej >

Wywiady

Iluzjonista z "Mam Talent" zdradził nam, jak wyglądają kulisy programu. "Była to nie lada przygoda"

Czytaj więcej >
Grażyna Szapołowska pożegnała Bronisława Cieślaka. Opowiedziała, jak wyglądała ich relacja

Wywiady

Tylko u nas: Grażyna Szapołowska o swojej relacji z Bronisławem Cieślakiem. "Wszystkie kobiety się w nim kochały, ja też"

Czytaj więcej >
Marian Lichtman ostrzega Ewę Krawczyk

Wywiady

Tylko u nas: Marian Lichtman szczerze o konflikcie z Andrzejem Kosmalą. Ostrzegł Ewę Krawczyk

Czytaj więcej >
Joanna Bartel opowiedziała o relacji z Krzysztofem Hanke

Wywiady

Tylko u nas: Joanna Bartel opowiada o życiu podczas pandemii i relacji z serialowym Bercikiem

Czytaj więcej >
Grażyna Szapołowska pokazała dom. Największą uwagę internautów przyciągnęła papuga

Wywiady

Grażyna Szapołowska pokazała dom. Największą uwagę internautów przyciągnęła papuga

Czytaj więcej >