Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk syn

Kadr z programu "Uwaga!" TVN; screen youtube.com/Uwaga! TVN

Pojawiła się informacja o spadku dla syna Krzysztofa Krawczyka. Znane są szczegóły

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Niespodziewane doniesienia ws. syna Krzysztofa Krawczyka. Obecnie Krzysztof Junior ubiega się o zachowek po zmarłym ojcu - w testamencie artysta zapisał wszystko swojej małżonce, Ewie Krawczyk. Niedługo na konto Krzysztofa Igora wpłyną pieniądze; nie chodzi jednak o te z majątku ojca, a środki pozostawione przez jego matkę.

  • Syn Krzysztofa Krawczyka niebawem otrzyma część spadku

  • Chodzi o ten pozostawiony Krzysztofowi Juniorowi przez matkę, Halinę Żytkowiak

  • Krzysztof Igor ubiega się także o zachowek po sławnym ojcu

Krzysztof Krawczyk doczekał się jedynego dziecka. Krzysztof Junior przyszedł na świat ze związku artysty z Haliną Żytkowiak, która występowała na scenie z zespołem Trubadurzy. Wokalistka zmarła w 2011 roku z powodu nowotworu złośliwego. Przed śmiercią zdołała dopełnić formalności i zabezpieczyć syna na przyszłość.

Syn Krzysztofa Krawczyka dostanie kolejną część spadku po matce

Do szczegółowych informacji dotyczących syna Krzysztofa Krawczyka i przysługującego mu spadku zdołał dotrzeć serwis Pomponik. Portal skontaktował się z osobą z bliskiego otoczenia Haliny Żytkowiak, Ewą Kulikowską.

Przez lata Halina Żytkowiak mieszkała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku wokalistka przyjechała do Polski, by uczestniczyć w jubileuszowym koncercie zespołu Trubadurzy i załatwić pewne formalności. Muzyczne wydarzenie zostało jednak odwołane. 

To u Ewy Kulikowskiej piosenkarka zatrzymała się podczas pobytu w kraju. Chciała skontaktować się z jedynym synem z małżeństwa z Krzysztofem Krawczykiem. Krzysztof Igor nie odbierał jednak telefonu.

Beata Tadla

Beata Tadla wzruszyła się do łez podczas wywiadu z Magdą Steczkowską. "Tak to jest między nami mamami"

CZYTAJ DALEJ

- Dla Haliny było to bardzo trudne, codziennie widziała mojego syna Huberta, który wtedy zajmował się muzyką i tęskniła za swoim. Jej syn miał urodziny, zamówiła tort i czekała na sygnał. Płakała. Bała się nieproszona wtargnąć w życie tego chłopca i strasznie cierpiała. Już wtedy była bardzo chora, bolało ją całe ciało i przeczuwała, że rak kości zabierze ją z tego świata - relacjonuje Ewa Kulikowska.

Ostatecznie Halinie Żytkowiak nie udało się spotkać z synem. Przed ponownym wylotem do Stanów Zjednoczonych zagrała koncert w jednym z jazzowych klubów i zajęła się porządkowaniem formalności związanych z zabezpieczeniem Krzysztofa Juniora na przyszłość. Chodziło o tantiemy w Stowarzyszeniu ZAiKS (Związek Artystów i Kompozytorów Scenicznych).

Przed śmiercią druga małżonka Krzysztofa Krawczyka prosiła swego partnera Andrzeja, by odstąpił od dziedziczenia tantiem na rzecz Krzysztofa Juniora. Tak się stało, w wyniku czego jedyny syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał po śmierci matki kwotę w wysokości kilku tysięcy złotych. Później dostał również kolejną sumę podzieloną na miesięczne wypłaty wynoszące 500 złotych.

Niebawem (według źródeł serwisu Pomponik już w najbliższe wakacje) syn Krzysztofa Krawczyka ma otrzymać resztę majątku po matce. Nie wiadomo, jaka dokładnie kwota trafi w ręce mężczyzny.

Krzysztof Junior ubiega się o zachowek po ojcu

Przed śmiercią Krzysztof Krawczyk spisał testament, w którym zostawił wszystko ukochanej małżonce, Ewie Krawczyk. Jedyny syn artysty postanowił ubiegać się jednak o zachowek po ojcu drogą sądową. Jak informowała osoba reprezentująca Krzysztofa Juniora w sądzie, jako osobie niezdolnej do podjęcia pracy zawodowej przysługuje mu jedna trzecia całego majątku.

Przypomnijmy, iż z powodu wypadku samochodowego syn Krzysztofa Krawczyka zachorował na padaczkę. Obecnie Krzysztof Junior ma utrzymywać się z renty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Plotek, Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Marcelina_Zawadzka

Plotki

Marcelina Zawadzka przedstawiła rodzinie nowego partnera. Czym się zajmuje?

Czytaj więcej >