Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Udar, zawał, a potem nowotwór... Stan Borys może nie odzyskać już dawnej sprawności. Jest przy nim 30 lat młodsza ukochana
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.09.2023 18:22

Udar, zawał, a potem nowotwór... Stan Borys może nie odzyskać już dawnej sprawności. Jest przy nim 30 lat młodsza ukochana

Stan Borys
Nad zdrowiem Stana Borysa czuwa jego młodsza ukochana, fot. KAPiF

Stan Borys obchodzi dziś 82. urodziny. Życie kultowego muzyka w ostatnich latach nie było łatwe: przeszedł udar i zawał, a w ostatnim czasie walczył z nowotworem. Przez cały ten czas u jego boku trwała młodsza o 30 lat ukochana Anna. Jak muzyk radzi sobie teraz, kiedy może już nie wrócić do dawnej sprawności?

Stan Borys: związki, małżeństwa, obecna partnerka

Stan urodził się 3 września 1941 roku. Przez całe jego życie przewinęło się wiele kobiet. Muzyk, który w 2006 roku w Filharmonii w Rzeszowie obchodził 45-lecie pracy artystycznej, rozwodził się aż trzy razy. Nikt nie wierzył, że jakaś kobieta może wytrzymać z nim dłużej – do czasu, aż poznał Annę.

Stan Borys.jpg
Stan Borys w 2016 roku, fot. KAPiF

W 2009 związał się z młodszą od niego o 30 lat Anną Maleady. Choć nie wzięli ślubu, ich relacja układa się jak najlepiej, a miłość kwitnie. Ukochana wspierała go przez cały okres, kiedy walczył o swoje zdrowie. Jak wygląda ich życie teraz?

Stan Borys.jpg
Stan Borys i partnerka Anna w 2011 roku, fot. KAPiF
Justyna Kowalczyk świętuje urodziny syna. Pokazała zdjęcie, od którego łza może zakręcić się w oku

Stan Borys i Anna Maleady: historia miłości

Borys od 1975 do 2004 roku mieszkał w Stanach Zjednoczonych. To tam poznał swoją ukochaną Annę. Poznali się na turnieju tenisowym dla Polonii. Kiedy się poznali, nie kojarzyła go jako znanego muzyka, dopiero później uświadomiła sobie, że zna jego przeboje. Obecnie, od 2020, ponownie przeprowadził się z nią do USA.

Ania to moje wielkie szczęście. Rozbawiło mnie, że kiedy spotkałem ją w 2009 w Port St. Lucie, nie wiedziała, kim jestem. Dopiero gdy zadzwoniła do mamy, ona powiedziała: „Jak możesz nie znać Stana Borysa i jego piosenek?”. Może dlatego zaprosiłem ją wtedy na mój koncert w Arizonie. A potem w Czerwone Góry Sedony. I to była nasza pierwsza randka, medytacje i początek miłości – opowiadał muzyk w magazynie „Viva!”.

Stan Borys.jpg
Stan Borys w 2013 roku, fot. KAPiF
Stan Borys.jpg
Stan Borys w 2022 roku, fot. KAPiF

Artysta opowiada w wywiadach, że w związku z Anną znalazł szacunek, spokój i zrozumienie. Obecnie jest także jego menadżerką i opiekunką, prowadzi wszystkie jego sprawy zawodowe i szpitalne. A tych ostatnich jest niemało: w lutym 2019 Borys przeszedł rozległy udar mózgu, po którym został częściowo sparaliżowany. W październiku 2021 miał zawał serca, a niedawno pojawiły się problemy onkologiczne.

Jak czuje się obecnie Stan Borys?

Przez jakiś czas artysta poruszał się na wózku inwalidzkim. Po paraliżu lewej strony ciała doszła czasowa utrata wzroku. Niedawno wycięto mu 10-centymetrowy fragment skóry z powodów zmian nowotworowych, na szczęście niezłośliwych. Najgorszy etap jest już za nim. Obecnie Stan przechodzi rehabilitację, ale jego głos bardzo osłabł.

Stan Borys.jpg
Stan Borys i partnerka Anna w 2017 roku, fot. KAPiF
Stan Borys.jpg
Stan Borys i partnerka Anna w 2021 roku, fot. KAPiF

Od kilku miesięcy Ania systematycznie wozi mnie na terapię wokalną na zatłoczony Manhattan. Wiele razy poddawałem się i już nie chciałem uczęszczać na zajęcia rehabilitacji. Ania jest wielkim wsparciem i motywacją każdego dnia. Często poświęca swój cenny czas na opiekę i zajęcia związane z moją terapią i leczeniem – napisał w sierpniu o pomocy Anny.

Źródło: Viva!