Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ujawniono, jak przebiega leczenie Kate. Ekspert o tym, co aktualnie dzieje się z księżną
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 21.04.2024 14:14

Ujawniono, jak przebiega leczenie Kate. Ekspert o tym, co aktualnie dzieje się z księżną

księżna Kate
fot. Instagram

Mija miesiąc, odkąd księżna Kate opowiedziała o swoim stanie zdrowia. Brytyjska rodzina królewska stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Jak radzą sobie z nowotworem wśród członków royalsów? Ujawniono przebieg leczenia żony księcia Williama.

Księżna Kate poinformowała o nowotworze

Ostatnie miesiące nie były łatwym czasem dla mieszkańców pałacu Buckingham. W lutym ujawniono, że u Karola III zdiagnozowano nowotwór, a on sam rozpoczął leczenie. Niedługo później wzrok internautów spoczął na księżnej Kate, która "zniknęła z przestrzeni publicznej".

Po licznych teoriach i plotkach synowa króla sama odezwała się do internautów. W krótkim oświadczeniu wyszło na jaw, że księżna Kate również zmaga się z chorobą nowotworową. Wraz z mężem i bliskimi prosiła o uszanowanie jej prywatności. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - powiedziała na nagraniu.

A jednak! Rozwód w rodzinie królewskiej stał się faktem. Jest oświadczenie Zmiany u Kate i Williama. Po ogłoszeniu choroby książę robi wszystko, by pomóc żonie

Jak radzi sobie rodzina królewska z chorobą księżnej Kate?

Informacja o chorobie księżnej Kate była ogromnym szokiem. Sytuacja jest tym bardziej poważna ze względu na małoletnie dzieci małżonków: księcia George'a, księżniczkę Charlotte oraz księcia Louisa.

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze. Jak już im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, skupiając się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, na moim umyśle, ciele i duchu - zaznaczała w oświadczeniu.

Od czasu ujawnieniu stanu zdrowia księżnej Kate, jej mąż, książę William, nadal wypełniał królewskie obowiązki. Niedawno po raz pierwszy od głośnego oświadczenia był widziany publicznie wraz z najstarszym synem. Duet wybrał się na mecz drużyny Aston Villa.

Obok entuzjastycznego ojca z synem zabrakło jednak księżnej Kate. Rodzina królewska nie wymaga, by angażowała się w sprawy inne niż walka z chorobą. Powrót do zdrowia jest teraz najważniejszy.

To nie była tylko kwestia pojawienia się z George'em przy okazji, która była przyjemna. Chodziło o wysłanie sygnału, że wszystko jest jak zwykle. […] Gdyby Catherine tam była, byłoby fantastycznie, ale nikt tego od niej nie oczekuje – skomentował ekspert od spraw królewskich, Richard Fitzwilliams, w "The Sun".

Nowe wieści o stanie zdrowia księżnej Kate

Tym razem nieobecność księżnej Kate nie jest poddawana internetowemu śledztwu. Nie brak jednak zaniepokojenia sytuacją w rodzinie królewskiej. Ekspert od życia royalsów zdradził, jak przebiega leczenie synowej Karola III. Wygląda na to, że sympatycy mogą odetchnąć z ulgą.

Aktualnie się leczy i jej leczenie przebiega pomyślnie - zapewniał Richard Fitzwilliams.

Z pewnością jednak nie szybko zobaczymy ponownie księżną Kate podczas publicznych wystąpień. Jedną z okazji byłyby 6. urodziny księcia Louisa, które będą obchodzone już 23 kwietnia. Rodzina królewska jednak będzie wolała spędzić ten czas w gronie najbliższych, by świętować z solenizantem i wesprzeć jego matkę.

Księżna Kate
Księżna Kate z rodziną, fot. Instagram
Księżna Kate
Ujawniono przebieg leczenia księżnej Kate, fot. Instagram

Źródło: The Sun