Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > A jednak! Rozwód w rodzinie królewskiej stał się faktem. Jest oświadczenie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.04.2024 19:53

A jednak! Rozwód w rodzinie królewskiej stał się faktem. Jest oświadczenie

rodzina królewska
Fot. East News

Kryzys w rodzinie królewskiej właśnie stał się faktem. Jeszcze niedawno królowa Camilla i księżna Anna patrzyły na tę parę stojącą obok siebie ramię w ramię. Teraz jednak ogłoszono ich rozwód. William i Kate nie mają monopolu na problemy małżeńskie.

Kryzys w rodzinie królewskiej

Rodzina królewska zebrała się 27 lutego 2024 roku na mszy za króla Konstantyna II Greckiego w Windsorze. Monarcha był ojcem chrzestnym Williama, nic więc dziwnego, że na wydarzenie przybyła wtedy królowa Camilla, siostra Karola III Anna oraz inni członkowie rodu. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie na końcu artykułu.

Miał być też wtedy oczywiście sam książę William, jednak odwołał swoją obecność dosłownie na chwilę przed nabożeństwem. Wyjaśnił to wtedy „powodami osobistymi”. Teraz wiemy już, że prawdopodobnie właśnie tego dnia dowiedziano się o diagnozie raka u Kate. A jednak nie tylko kryzys w Pałacu Buckingham był tuż za rogiem. Obecna na ceremonii książęca para, wtedy stojąca tuż obok siebie, właśnie ogłosiła rozwód. Co wiadomo o tej decyzji?

"Rozpętało się piekło". Złowieszcze doniesienia z Wysp na temat Williama. To może go kosztować utratę korony William ma romans? Nic nowego w rodzinie królewskiej. Tam nie ma niewiniątek! Można się zarumienić

Dlaczego książę i księżna się rozstali?

Kiedy ta książęca para brała ślub, w gazetach aż huczało. Ceremonia odbyła się w katedrze Ayios Nikolaos na wyspie Spetses w Grecji w sierpniu 2010 roku. Panna młoda miała antyczną tiarę, jaką przekazała jej na uroczystość królowa Anna Maria. Wśród gości weselnych nie brakowało royalsów: przybyli księżna Wiktoria i książę Daniel ze Szwecji, przyszły król Hiszpanii Felipe i królowa Letizia oraz przyszły król Holandii Willem-Aleksander i królowa Maxima.

Choć w Grecji od 1974 roku monarchia jest obalona, członkowie byłej rodziny królewskiej wciąż wzbudzają sensację i zainteresowanie mediów. Nadal używają swoich tytułów, choć te nie mają już znaczenia prawnego. Za to, ze względu na bliskie więzi rodzinne z brytyjską rodziną królewską, regularnie są widywani na dworze przy większych uroczystościach. Niedawna msza żałobna za króla Konstantyna II jest na to dobrym przykładem. Niestety, właśnie pojawiły się smutne informacje. Jak brzmiało oficjalne oświadczenie?

Rodzina królewska wydała oświadczenie o rozwodzie: treść

Biuro prasowe byłej rodziny królewskiej Grecji właśnie wydało dziś smutny komunikat. W oficjalnym oświadczeniu przekazano, że po 14 latach małżeństwa książę Nikolaos i księżna Tatiana podjęli decyzję o rozwodzie.

Książę Nikolaos i księżna Tatiana po czternastu latach wspólnego życia postanowili rozwiązać swoje małżeństwo. Oboje wyrażają trudność związaną z tą decyzją, głębokie uznanie i szacunek, jakie darzą siebie nawzajem, ale także miłość, z jaką kroczyli przez te wszystkie lata. Te same wartości, takie jak szacunek i zrozumienie, będą stanowić podstawę ich przyszłego związku: relacji głębokiej i szczerej przyjaźni. Będą nadal mieszkać i działać w Grecji – miejscu, w którym oboje czują się jak w domu. Rodzina zawsze będzie po ich stronie – napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie poproszono, by media uszanowały prywatność byłych partnerów i prośbę o dyskrecję.

rozwód w rodzinie królewskiej, książę Nikolaos i księżna Tatiana
Książę Nikolaos i księżna Tatiana, fot. Instagram @tatianablatnik, @skylightchaser
rozwód w rodzinie królewskiej, książę Nikolaos i księżna Tatiana
Msza za Konstantyna II Greckiego w Windsorze, fot. greekroyalfamily.gr
rozwód w rodzinie królewskiej, książę Nikolaos i księżna Tatiana
Książę Nikolaos i księżna Tatiana, fot. PPE/Christophersen/SIPA/SIPA/East News

Źródło: greekroyalfamily.gr