Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zmiany u Kate i Williama. Po ogłoszeniu choroby książę robi wszystko, by pomóc żonie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 15.04.2024 23:11

Zmiany u Kate i Williama. Po ogłoszeniu choroby książę robi wszystko, by pomóc żonie

Zmiany u Kate i Williama. Po ogłoszeniu choroby para robi wszystko, by księżna wygrała z rakiem
fot. East News, Instagram

Minęło kilka tygodni, od momentu gdy świat obiegła wiadomość o chorobie księżnej Kate. Żona Williama wyznała w oświadczeniu, że ma w nim ogromne wsparcie. Teraz małżonkowie robią wszystko, aby Kate doszła do siebie. Co planują księżna i księżna Walii?

Na co choruje księżna Kate?

W ostatnich tygodniach rodzina królewska miała trudności z zachowaniem poufności. Chociaż stan zdrowia księżnej Kate był trzymany w tajemnicy, seria fałszywych zdjęć wywołała wielkie poruszenie. Wreszcie 22 marca żona księcia Williama ujawniła, że po operacji brzucha w styczniu zdiagnozowano u niej nowotwór. 

Aktualnie Middleton przechodzi profilaktyczną chemioterapię, o czym opowiedziała w odezwie do narodu:

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie.

Fatalne wieści dla Harry'ego i Meghan. Nie mają już po co wracać do Wielkiej Brytanii Dramaty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mają końca. Wyspami wstrząsnęły wieści o nagłym rozstaniu

William wspiera Kate w chorobie

Kate zaznaczyła, że w tych trudnych momentach ona i książę William byli nierozerwalni. Ich wzajemne wsparcie było kluczowe w pierwszych dniach walki z rakiem.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie.

Priorytetem dla pary były dzieci i ich spokój w trudnym czasie:

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze – powiedziała, odnosząc się do trojga swoich dzieci: Księcia George'a, 10 lat, księżniczki Charlotte, 8 i księcia Louisa, 5 lat – Jak już im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, skupiając się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć – na moim umyśle, ciele i duchu.

Po czym dodała:

Posiadanie Williama u swego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które okazywało tak wielu z Was. To wiele znaczy dla nas obojga. Mamy nadzieję, że że zrozumiesz, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy tylko będę mogła – ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia.

Jakie zmiany zaszły u Kate i Williama?

Słyszy się coraz częściej, że książę i księżna Walii rozważają projekty renowacji oraz rozbudowy oficyny z czerwonej cegły obok ich domu Adelaide Cottage w Windsorze. Po przeprowadzce do posiadłości w Berkshire pod koniec lata w 2022 roku rodzina obecnie spędza czas zarówno w cztero-sypialnianym domku, jak i w ukochanym ośrodku Anmer Hall na terenie posiadłości Sandringham.

Chociaż Adelaide Cottage zapewnia idealną lokalizację dzięki bliskości szkoły Lambrook School, której uczniami są książę George, księżniczce Charlotte i książę Louis, źródła podają, że rodzina rozważa plany rozbudowy obecnie pustego aneksu, aby pomóc księżnej w powrocie do zdrowia.

Podobno Kate uwielbia spędzać czas w Adelaide Cottage. To właśnie tam odzyskuje radość życia za każdym razem, gdy dzieje się coś niedobrego. “Okay” twierdzi, że William chce, by to właśnie tam jego ukochana żona spędzała teraz jak najwięcej czasu. Pojawiły się jednak komplikacje. 

Informator, na którego powołuje się gazeta, wyjaśnia, że książę Walii „jest świadomy publicznej kontroli” zwyczajów królewskich w zakresie wydatków i podchodzi rozważnie do tego, jak osobiście pokryć koszty.

Absolutnie uwielbiają Adelaide Cottage, które właściwie pomieści tam całą rodzinę, podczas gdy Anmer Hall jest znacznie większy z obszernymi terenami – powiedział informator “Okay”. – Adelaide Cottage jest używany jako nieruchomość podczas roku szkolnego, gdy dzieci są w pobliskiej szkole, a Anmer Hall jest przeznaczony na długie weekendy i wakacje. 

Donosiciel “Okay” ujawnia, że ostatecznie rozpoczną się plany renowacji i rozbudowy zrujnowanej oficyny z czerwonej cegły w Adelaide Cottage, przekształcając ją w przystań dostosowaną do potrzeb rodziny królewskiej i jej personelu.

Aktualnie Anmer Hall jest pierwszym wyborem książęcej pary ze względu na jego rozmiar i prywatność. Rodzina królewska jest bardzo świadoma krytyki, jaką otrzymała w przeszłości za wykorzystanie pieniędzy publicznych do podobnych celów (m.in. dla Meghan i Harry'ego), dlatego rozważają pokrycie kosztów renowacji aneksu Adelaide Cottage we własnym zakresie.

William jest bardzo świadomy publicznego nadzoru nad wydatkami rodziny królewskiej, dlatego rozważa najlepszy sposób pokrycia ewentualnych kosztów renowacji – powiedział informator. – To projekt, który obecnie został odłożony na dalszy plan z powodu niekorzystnej sytuacji rodziny, ale zostanie ponownie rozważony, gdy nadejdzie odpowiedni moment.

To pokazuje, jak ważna dla Williama jest Kate i jej dobro, zwłaszcza teraz – w trudnym dla niej czasie.

Książę William i Księżna Kate, fot. East News
Książę William i Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News