Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Walka Aleksa Mackiewicza z nowotworem. Zdjęcia gwiazdy "TzG" ze szpitala i bolesne wspomnienia
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.06.2024 10:16

Walka Aleksa Mackiewicza z nowotworem. Zdjęcia gwiazdy "TzG" ze szpitala i bolesne wspomnienia

Aleks Mackiewicz
fot. KAPiF

Aleks Mackiewicz, aktor znany z serialu “Gliniarze” dodał nową relację w mediach społecznościowych, w której wspomina walkę z nowotworem. Niewielu wiedziało, że chorował. 

Na co Aleks Mackiewicz przeznaczył wynagrodzenie z "Tzg"?

Aleks Mackiewicz był zdecydowanie jednym z najpopularniejszych uczestników minionej edycji programu “Taniec z gwiazdami”. Aktor, który jest znany z serialu “Gliniarze” cieszył się sympatią wśród telewidzów oraz przychylnością jurorów, którzy doceniali jego ciężką pracę. Wraz z Izabelą Skierską wiele razy zachwycali na parkiecie i otrzymywali wysokie noty. 

Ku rozpaczy fanów Mackiewicz odpadł na pewnym etapie z programu. Aktor został zapytany, na co wyda wynagrodzenie, jakie otrzymał w show. Aleks w odpowiedzi ujawnił, że od początku miał plan, by te pieniądze przeznaczyć dzieciom, które posiadają różne talenty, jednak nie mają środków, by je rozwijać. 

Nie mówiłem tego przed programem, bo nie chciałem w jakikolwiek sposób wpływać na nasze losy i głosowanie, ale wynagrodzenie z ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" chcę przeznaczyć na utalentowane dzieci, które potrzebują pomocy i są po prostu biedne - powiedział. 

Aleks Mackiewicz oddaje pieniądze zarobione w "TzG". Wiadomo do kogo trafią Tak córka Mackiewicza mówi o partnerce ojca. Lada chwila zostanie jej macochą. Za nimi trudna historia

Aleks Mackiewicz o walce z nowotworem

Na InstaStories aktora pojawił się nowy wpis. Niewielu zdaje sobie sprawę, że Aleks Mackiewicz wygrał walkę z rakiem. Aktor udostępnił swój post z 2016 roku, w którym wspominał ten trudny czas w swoim życiu. Z treści wynika, że uczestnik “Tańca z gwiazdami” pokonał nowotwór w 2014 roku. 

Two yeras ago...fuck cancer. Dwa lata temu...fakrak - napisał w osiem lat temu.

Z kolei udostępnioną w niedziele 16 czerwca relację podpisał:

8 LAT. FAK RAK. 

U Aleksa wykryto nowotwór ślinianki, o czym mówił w rozmowie z 

Na terapii w Centrum Onkologii, gdzie ludzie byli naprawdę umierający i nadawali się na hospicjum, poznałem wiele osób, które zupełnie inaczej do tego podchodzą. Są uśmiechnięci, pełni życia, nieprzejmujący się, nieużalający się nad sobą. Przyznaję, że przez pierwsze dwa tygodnie - kiedy dowiedziałem się o swoim nowotworze ślinianki - byłem załamany. Okazało się także, że szansa na to, żeby ten rak był złośliwy, wynosiła dokładnie cztery procent i akurat znalazłem się w tej grupie. Stąd wcześniej musiałem być naświetlany. Jednak od operacji minęły cztery lata i wierzę, że będzie dobrze. Kontroluję sytuację i jestem na ten moment zdrowy. Na pewne rzeczy nie mam wpływu, ale ostatecznie udało się zwalczyć dziada mówił wrozmowie z Polsat.pl.

Kariera Aleksa Mackiewicza

Aleks Mackiewicz to aktor, który jest znany telewidzom z roli Adama Bogusza w serialu “Gliniarze” stacji telewizyjnej Polsat. Występował również w takich produkcjach, jak “Barwy Szczęścia”, “W rytmie serca”, czy “Przyjaciółki”. Inne głośnej tytuły z udziałem Mackiewicz to “Proceder”, czy “Gierek”. 

Aktor kilka lat spędził za granicą. W Irlandii uczęszczał na staż teatralny. Poznał na nim światowe gwiazdy m.in. Colina Farella. Aleks otrzymał również ogromną szansę, gdy został zaproszony do udziału w głośnej produkcji stacji telewizyjnej BBC “Peaky Blinders”. 

Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF
Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF
Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF
Aleks Mackiewicz, fot. KAPiF