Swiatgwiazd.pl
Krystyna Czubówna - zarobki

Jan BIELECKI/East News

Wiadomo, ile Krystyna Czubówna zarabiała w TVP

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Głos Krystyny Czubówny znają wszyscy Polacy. Choć lektorka skończyła studia prawnicze, zawodowo związała się z mediami. W latach 90. ubiegłego rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. Dziś twierdzi, że odeszła se stacji z powodu niewyobrażalnie niski

  • Krystyna Czubówna przez wiele lat prowadziła „Panoramę” na antenie TVP2

  • Dziesięć lat później odeszła z Telewizji Polskiej i wystąpiła w reklamie

  • „Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała” – wyznała w wywiadzie dla Tygodnika Ciechanowskiego

  • Ile zarabiała, pracując jako prezenterka Telewizji Polskiej?

Krystyna Czubówna jest niekwestionowaną królową wśród polskich lektorów. Od niedawna jej głos mogą podziwiać fani seriali dokumentalnych „Nasza planeta” i „Ziemia nocą”. Jeszcze dziesięć lat temu ulubienica sympatyków filmów przyrodniczych występowała przed kamerą.

Kariera Krystyny Czubówny

Krystyna Czubówna urodziła się w sierpniu 1954 roku w Nowym Sączu. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się na studia w zakresie prawa. Mimo otrzymania dyplomu nigdy nie związała się jednak z wyuczonym zawodem.

Zamiast aktywną prawniczką, została jedną z najbardziej rozpoznawalnych lektorek w Polsce. Zanim to jednak nastąpiło, Krystyna Czubówna spróbowała swoich sił w Polskim Radiu. W rozmowie dla Echa Dnia zdradziła, że już wtedy poczuła zamiłowanie do mediów, z którymi później związała całą swoją karierę zawodową.

- Już w trakcie studiów związałam się z radiem i, jak to się mówi, połknęłam radiowego bakcyla – mówiła.

Prawdziwy przełom w karierze lektorki nastąpił jednak w 1991 roku. To właśnie wtedy Krystyna Czubówna – za namową Józefa Węgrzyna – rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską. Jej przygoda ze stacją trwała blisko dziesięć lat. Choć miała zakończyć się obopólnym porozumieniem, o prawdziwych powodach swojego odejścia Krystyna Czubówna opowiedziała dopiero niedawno.

Ile zarabiała w TVP?

Krystyna Czubówna przez dziesięć lat prowadziła powszechnie znaną „Panoramę” na antenie TVP2. Widzowie uwielbiali odcinki z jej udziałem. Swoją sympatię wyrazili podczas głosowania w plebiscycie Telekamer Tele Tygodnia. Krystyna Czubówna otrzymała cztery statuetki – w 1998, 1999, 2000 i 2001 roku.

Niestety, ku niepocieszeniu fanów po dziesięciu latach współpracy z TVP Krystyna Czubówna podjęła zaskakującą decyzję i zrezygnowała z pracy. Choć przez wiele lat nie mówiła o przyczynach zerwania umowy, w jednym z ostatnich wywiadów wróciła pamięcią do pamiętnego wydarzenia.

- Życie w telewizji jest bardzo trudne. Wiele razy przymierzałam się do odejścia i zawsze górę brały sentymenty. Bardzo lubię pracę zespołową i identyfikuję się z zespołem. A po 2000 roku nasz zespół zdziesiątkowano! Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała – mówiła w wywiadzie dla Tygodnika Ciechanowskiego.

Jak zdradziła Krystyna Czubówna, do decyzji o rozstaniu się z Telewizją Polską popchnęła ją także sytuacja finansowa. Okazało się, że prezenterka zatrudniona na pełny etat zarabiała jedynie kilkaset złotych. Dodatkowe pieniądze otrzymywała za siedmiogodzinne dyżury. Było to jednak niewiele ponad trzysta złotych za zmianę.

Jeszcze w trakcie pracy w TVP Krystyna Czubówna wystąpiła w reklamie Telekomunikacji Polskiej. Firma mogła jednak wyemitować nagranie dopiero po trzech miesiącach od rozwiązania umowy prezenterki z Telewizją Polską. Tyle trwał bowiem okres karencji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”

  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami

  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: Pomponik, Wikipedia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Iza Małysz

Życie gwiazd

Iza Małysz zdradziła sekret. Zdecydowała, że nie będzie nic ukrywać przed fanami

Czytaj więcej >
Marta Stelmaszczyk

Życie gwiazd

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Czytaj więcej >
Anna Dereszowska

Życie gwiazd

Anna Dereszowska dodała smutny wpis. Fani wspierają gwiazdę w komentarzach

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Życie gwiazd

Magda Gessler opublikowała wpis. Internauci zareagowali na literówkę

Czytaj więcej >
Jane Powell

Życie gwiazd

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >