Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiemy, kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony. Nie wziął udziału w ważnej uroczystości
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 23.03.2024 14:21

Wiemy, kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony. Nie wziął udziału w ważnej uroczystości

Książę William
To wtedy William dowiedział się, że Kate ma raka, fot. Instagram

22 marca na oficjalnym profilu rodziny królewskiej pojawiło się nagranie wyjaśniające sytuację księżnej Kate. Żona księcia Williama po raz pierwszy opowiedziała o leczeniu w związku ze zdiagnozowanym u niej nowotworem. Kiedy o jej chorobie dowiedział się mąż? Jedno zdarzenie jest jasnym sygnałem w tej sprawie.

Księżna Kate powiadomiła o swoim stanie. Za jej zniknięciem stała poważna choroba

Po tygodniach nieobecności, Pałac zdecydował się na ujawnienie prawdy o stanie zdrowia księżnej Kate. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym opowiada o zdiagnozowanym nowotworze. Synowa Karola III podjęła już pierwsze etapy chemioterapii.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie - wyznała.

Dla rodziny królewskiej jest to ogromny cios, tym bardziej że w lutym powiadomiono również o nowotworze Karola III. Krewni przez pewien czas leczyli się w tej samej klinice. Szczegóły ich stanu zdrowia długo były ukrywane przed światem zewnętrznym. Kiedy jednak o chorobie dowiedzieli się bliscy?

Książę William od tygodni z uśmiechem na twarzy bierze udział w publicznych wystąpieniach. Nikt nie wiedział, że prywatnie zmagał się z ogromnym bólem z powodu choroby żony. 

Sławna aktorka żałuje tego, co niedawno zrobiła księżnej Kate. Wydała oświadczenie Kościół Anglii przygotował specjalną modlitwę za Kate i Williama. Niewielu pamięta, że to nie pierwszy raz

Książę William w centrum zainteresowania mediów. Na nim spoczęły obowiązki

Pomimo kryzysowej sytuacji wśród rodziny królewskiej, następca tronu nadal uczestniczył w publicznych wystąpieniach. Media w jego wypełnianiu obowiązków i spokojnym zachowaniu dopatrywały się nawet dodatkowych aluzji. Gdy zniknęła księżna Kate, na pierwszy plan znowu wyniesiono temat rzekomego romansu księcia Williama z przyjaciółką żony, Rose Hanbury. Prawda jest jednak inna. 

Kate Middleton w oficjalnym oświadczeniu opowiedziała o wsparciu, jakie otrzymała od męża w czasie choroby. To na ich barkach spoczęło zadanie przekazania wieści ich małoletnim dzieciom.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. […] Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze. […] Posiadanie Williama u swego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy - wyznała w nagraniu.

Pomimo dramatycznych wieści książę William nadal wypełniał obowiązki wobec Korony. Co więcej, nie tak dawno nawet wspominał o żonie podczas jednego ze spotkań. Nikt nie wiedział, że następca tronu przeżywa prywatnie swój największy koszmar. Kiedy dowiedział się o sytuacji żony? Szczegóły poniżej.

Książę William
Kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony?, fot. Instagram

Kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony?

Rodzina królewska stroni od komentowania medialnych doniesień, tym bardziej jeśli zahaczają one o kwestię stanu zdrowia, którego z royalsów. Sytuacja księżnej Kate była na tyle głośna, że doszło nawet do próby wykradzenia jej kartoteki z londyńskiej kliniki, gdzie poddała się operacji brzucha.

Świat dopiero teraz dowiedział się o sytuacji księżnej Walii, jednak jej bliscy już od dawna wspierali ją w walce. Książę William pod koniec lutego miał uczestniczyć w mszy żałobnej swojego ojca chrzestnego,  byłego króla Grecji Konstantyna II. W ostatniej chwili zrezygnował jednak z tego wydarzenia, co przykuło uwagę mediów.

Osoba z otoczenia rodziny królewskiej przekazała wtedy serwisowi CNN, że decyzja została podjęta z uwagi na "osobiste przyczyny". Teraz wiemy już, że książę William zrezygnował z obowiązków, by być blisko żony. Po otrzymanym wsparciu wierzą, że księżnej Kate uda się wrócić do zdrowia.

Mamy nadzieję, że że zrozumiesz, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy tylko będę mogła – ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia - mówiła w oświadczeniu księżna Walii.

Książę William
Kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony?, fot. Instagram
Książę William, księżna Kate
Kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony?, fot. Instagram
Książę William, księżna Kate
Kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony?, fot. Instagram