Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiemy, kto zastąpi Edwarda Miszczaka w TVN. Ujawniono nazwisko
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 28.07.2022 09:10

Wiemy, kto zastąpi Edwarda Miszczaka w TVN. Ujawniono nazwisko

Miszczak EA
fot. Jan Bielecki / East News

Na początku czerwca Edward Miszczak zrezygnował z funkcji dyrektora programowego TVN. Wreszcie udało się dowiedzieć, kto zajmie jego pozycję. Zgodnie z doniesieniami obowiązki przejmie Lidia Kazen, która dotychczas podobną funkcję pełniła w TTV i Playerze. Miszczak był dyrektorem programowym przez 25 lata. Gdy poinformował swoich pracowników o odejściu z firmy, początkowo nie wiadomo było, kto zajmie jego miejsce. Wreszcie jednak podjęto decyzję.

To ona zastąpi Edwarda Miszczaka w TVN

Edward Miszczak objął funkcję dyrektora programowego TVN w 1998 roku. Ponadto przez ostatnią dekadę zasiadał w zarządzie spółki i dwukrotnie był wiceprezesem TVN-u. Jednak na początku czerwca tego roku przekazał informację o odejściu ze stacji. – 25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu – komentował Miszczak dla Presserwisu. Według doniesień zrezygnował on z funkcji dyrektora programowego TVN-u, gdyż od stycznia ma zastąpić Ninę Terentiew w Polsacie. Początkowo nie było wiadomo, kto wejdzie na jego miejsce. Teraz do mediów trafiła informacja, że pozycję zajmie Lidia Kazen.

Kim jest Lidia Kazen?

Jak podają Wirtualne Media, w nowej strukturze stacji nie będzie analogicznego stanowiska, jak to, które zajmował Miszczak. Chociaż oficjalnie zastąpi go właśnie Kazen, nie będzie ona zarządzała stacją sama. Współpracować z nią będą Bogdan Czaja (dotychczasowy zastępca dyrektora programowego TVN) i Jarosław Potasz (wcześniej dyrektor departamentu produkcji TVN). – Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie - przekazała Wirtualnym Mediom Katarzyna Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. O nowej dyrektorce programowej nie wiadomo za wiele. W jednym z wywiadów przyznała, że mając 15 lat, opuściła rodzinne Dobczyce i przeniosła się do Krakowa. Ponadto jest osobą rodzinną i otwartą na innych.

– Mam liczną rodzinę, która rozsiana jest po całym kraju. Często wyjeżdżam, rozmawiam z ludźmi – mówiła dla Wirtualnych Mediów. Przez dekadę Lidia Kazen pełniła funkcję dyrektorki programowej w stacji TTV. Poza tym od roku zajmowała podobne stanowisku w Playerze. W przeciągu lat spędzonych w telewizji nawiązała wiele cennych znajomości. Jest m.in. przyjaciółką Przemysława Kossakowskiego. Była nawet gościnią na jego weselu z Martyną Wojciechowską.

Myślicie, że Kazen wprowadzi duże zmiany w telewizji TVN?

Edward Miszczak EA
fot. Jan BIELECKI/East News
E. Miszczak EA
fot. TRICOLORS/East News
Lidia Kazen EA
fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Magda Gessler w kompletnej opresji, przekazała, co ją spotkało i wydała apel do fanów. "Wielkie przestępstwo"

  2. Nie żyje polska aktorka. Przykre wieści: "Szlachetny i dobry Człowiek. Żegnamy ją z głębokim smutkiem"

  3. Cały świat znowu mówi o żonie prezydenta Ukrainy. Ołena właśnie zdecydowała się na ważny krok

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Pudelek, Plotek