Martyna Wojciechowska Żródło: instagram.com/@Martyna.World

Zdjęcie z dzieciństwa Martyny Wojciechowskiej

26 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Wiesz, kim jest osoba ze zdjęcia? To nikt inny jak Martyna Wojciechowska we własnej osobie. Słynna polska podróżniczka pokazała fanom archiwalną fotografię. Zamieściła ją na swoim profilu na Instagramie, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak gwiazda wyglądała w dzieciństwie.

  • Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa
  • Wielu uważa, że jej spojrzenie już wtedy wyrażało determinację w dążeniu do celu
  • Wątpliwości do dziś wzbudza kwestia imienia słynnej podróżniczki

Przez lata swojej działalności zawodowej Martyna Wojciechowska dała się poznać rodakom jako prezenterka, dziennikarka, pisarka, a nawet modelka. Największą sławę przyniosła jej jednak niewątpliwie praca przy produkcji programu “Kobieta na krańcu Świata”, gdzie w każdym odcinku podróżniczka zabiera telewidzów w najodleglejsze zakątki globu. Każda odsłona dokumentu to nowa historia - bohakerkami każdej z nich są kobiety, nierzadko także te dopiero czekające na dorosłość, do których grona należała przed laty także Martyna Wojciechowska.

Wyjątkowe zdjęcie Martyny Wojciechowskiej. Internauci nie mieli wątpliwości, co czaiło się w oczach przyszłej podróżniczki

We wrześniu 2021 roku Martyna Wojciechowska skończy 47 lat. Do tego czasu jej i tak pokaźne grono obserwujących na Instagramie, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie, zapewne jeszcze bardziej się powiększy. Dziś profil “Martyna.World” zrzesza grono 2 mln entuzjastów podróżniczki i jej programu.

To właśnie tak licznej grupie Martyna Wojciechowska postanowiła jakiś czas temu pokazać prywatną archiwalną fotografię. Ponieważ dniem publikacji był Dzień Dziecka, słynna prowadząca program “Kobieta na krańcu Świata” zdecydowała się na upublicznienie fotografii dziecięcej wersji siebie.

I tak 1 czerwca 2020 roku Martyna Wojciechowska uczciła wyjątkowy dzień wszystkich pociech własną podobizną z beztroskich lat. Na czarno-białej, pamiątkowej fotografii widzimy tajemniczo uśmiechniętą przyszłą podróżniczkę w prostych, ciemnych włosach sięgających ramion i grzywce zaczesanej w tył. Gdyby nie to, że zdjęcie znajduje się na profilu Martyny Wojciechowskiej, wielu z pewnością miałoby trudność w dopasowaniu przedstawionej na portrecie dziewczynki do dzisiejszej żony Przemysława Kossakowskiego.

Córka Marty Kaczyńskiej padła ofiarą kradzieżyCórka Marty Kaczyńskiej padła ofiarą kradzieżyCzytaj dalej

Fani potraktowali publikację jak pewnego rodzaju zagadkę. Ponieważ spojrzenie i uśmiech małej Martyny Wojciechowskiej rzeczywiście są dość tajemnicze, internauci postanowili przyjrzeć się twarzy przyszłej prezenterki bliżej. Tym sposobem, podczas gdy jedni skupiali się na komplementowaniu urody dorastającej Martyny Wojciechowskiej, drudzy przekonywali, że dzisiejszy sukces podróżniczki już za młodu zwiastowało jej spojrzenie.

-Te oczy przemawiały od dziecka o niezłomności ducha i serca, jakby mówiły: nie poddam się nigdy i tego dokonam, to tylko kwestia czasu... - napisała jedna z internautek.

Marta, nie Martyna? Jak brzmi prawdziwe imię najsłynniejszej polskiej podróżniczki?

Sporo emocji wzbudził wówczas także sam opis dołączony do zdjęcia, a konkretnie pierwsze jego zdanie. Podróżniczka zaczęła bowiem od słów “DZIEŃ DZIECKA i mała Martyna, wtedy jeszcze Marta”, co wprawiło wielu fanów w konsternację.

- Dlaczego Marta? Zmiana imienia? Mam córkę Martynkę - dopytywała jedna z internautek.

Tymczasem odpowiedź była zadziwiająco prosta, a sama Martyna Wojciechowska poruszała już ten temat publicznie. Podróżniczka urodziła się jako Marta. Co rzadkie, lecz wciąż praktykowane, mimo tego rodzina prezenterki od małego zwracała się do niej imieniem Martyna. W ten sposób imię przylgnęło do Wojciechowskiej na dobre.

- Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter- uzupełniła wypowiedź podczas jednego z wywiadów Martyna Wojciechowska.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Radio Zet, Instagram

Następny artykuł