Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zniknęła z show-biznesu i słuch po niej zaginął. Nie uwierzycie co teraz robi Kazimiera Szczuka
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 12.02.2025 05:07

Zniknęła z show-biznesu i słuch po niej zaginął. Nie uwierzycie co teraz robi Kazimiera Szczuka

Kazimiera Szczuka
fot. KAPiF

Kazimiera Szczuka była ikoną polskiej telewizji. Później zniknęła z show-biznesu i nikt nie wiedział, co się z nią działo. Ciężko uwierzyć, czym teraz się zajmuje. 

Kariera Kazimiery Szczuki

Kazimiera Szczuka, znana polska prezenterka i aktywistka, przyszła na świat 22 czerwca 1966 roku w Warszawie. Jej ojciec był prawnikiem, a matka pracowała jako lekarka. Popularność zdobyła, prowadząc polską wersję brytyjskiego teleturnieju "Najsłabsze ogniwo", w którym ośmiu uczestników walczyło o główną nagrodę w wysokości 27 tysięcy złotych.  

W okresie swojej największej popularności, Szczuka opublikowała książki i zaangażowała się w działalność polityczną, w tym w Partii Zielonych 2004, aktywnie wspierając prawa kobiet oraz społeczność LGBT+. Z czasem jednak wycofała się z życia publicznego i obecnie stara się unikać medialnego zgiełku.

Kazimiera Szczuka, fot. KAPiF
Kazimiera Szczuka, fot. KAPiF
Co robi dziś Kazimiera Szczuka? Wiek, kariera, rodzina Kazimiera Szczuka obecnie prowadzi zupełnie inne życie. Jak sama zaznacza, nie myśli nawet o telewizji

Życie prywatne Kazimiery Szczuki

Dziennikarka nie ukrywała swoich opinii, a w relacjach z innymi była szczera i bezkompromisowa. Z czasem zaczęła być dostrzegana w mediach jako aktywistka, która budziła lęk u mężczyzn. Niedługo potem zaczęły krążyć plotki, że Kazimiera Szczuka jest lesbijką. Choć rzeczywistość była zupełnie inna, przez długi czas nie chciała tego ujawnić.

Nie potrzebuję dawać świadectwa temu, że żyję w parze heteroseksualnej, że jednak mnie jakiś facet zechciał — mówiła w jednym z wywiadów.

Kazimiera Szczuka zdecydowała się ujawnić swojego partnera dopiero w 2014 roku. W wywiadzie dla magazynu "Viva!" opisała szczegóły swojej relacji, która trwała już ponad 10 lat, z Robertem Kowalskim, dziennikarzem "Panoramy".

Dziennikarka wybrała zupełnie inną drogę zawodową. Teraz spełnia się w innym zawodzie. 

Co teraz robi Kazimiera Szczuka?

Kazimiera Szczuka nie odczuwa tęsknoty za światem mediów. W niedawnym wywiadzie dla Onetu, odpowiadając na pytanie o powrót do telewizji, stwierdziła, że jest realistką i uważa, iż taki powrót jest mało prawdopodobny. Gdyby jednak otrzymała niespodziewaną propozycję współpracy, skonsultowałaby się w tej sprawie ze swoim partnerem.

Z tym udałabym się do mojego partnera od ponad 20 lat, Roberta Kowalskiego. To on kiedyś tworzył "Pegaza" i "Dobre książki". Wręczyłabym mu hipotetyczne wiano i powiedziała: “Misiu, zrób z tym coś” - mówiła.

Kazimiera Szczuka nie narzeka na brak aktywności. Co interesujące, od niedawna naucza języka polskiego w jednym z warszawskich liceów i bardzo docenia pracę z młodymi ludźmi.

Czasem próbuję przestrzegać, przekonywać, młodych, że ich wieczne siedzenie w telefonach, pykanie w gry, przewijanie i klikanie social mediów niszczy bezcenne zwoje mózgowe, które mają przecież tylko jedne na całe życie - powiedziała.

Szczuka wciąż pisze książki i felietony. Wkrótce ma zostać opublikowana jej nowa praca, która będzie poświęcona prof. Marii Janion, będącej jej mentorką.

U mnie z pracą jest tak, że najpierw coś napiszę, a za chwilę myślę, że może to nie jest nic warte, dlatego różne rzeczy spod mojej ręki często muszą swoje odleżeć. Najwyższa pora wydać wszystkie moje rozmowy z ukochaną mentorką prof. Marią Janion w jednej publikacji, co też w tym roku mam zamiar skończyć. Będzie się to wszystko razem nazywać "Janionka" - podkreśliła. 

Kazimiera Szczuka, fot. KAPiF
Kazimiera Szczuka, fot. KAPiF