Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Żona polskiego milionera pochodzi z królewskiej rodziny. "Jestem arystokratką"
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 24.06.2024 13:26

Żona polskiego milionera pochodzi z królewskiej rodziny. "Jestem arystokratką"

Rafał Brzoska
fot. KAPiF

Żona Rafała Brzoski zdradziła, że jest z arystokratycznej rodziny. Powiedziała znaczące słowa o ojcu. 

Co się dzieje u Omeny Mensah i jej męża?

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska regularnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych i społecznych. Nic więc dziwnego, że w 2024 roku wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie dołączyli do gwiazd, które oferują na aukcję WOŚP różne przedmioty, spotkania lub atrakcje. Ich oferta pobiła wszelkie rekordy. 

Mensah i Brzoska zostawili w 2024 roku wszystkich innych uczestników daleko w tyle. Na aukcję wystawili „weekend golfowy w Marbelli”, który osiągnął kwotę 230 400 złotych i wciąż rośnie! To nie jedyna inicjatywa pomocowa, w którą zaangażowali się milioner i jego żona. Za swoją działalność zostali nawet uhonorowani odznaczeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Omenaa złożyła ostatnio życzenia swojemu ojca z okazji jego dnia. 

"Za wybitne zasługi". Omenaa Mensah i Rafał Brzoska odznaczeni przez Andrzeja Dudę! Omenaa Mensah pokazała dorosłą córkę! ”Jest już poważną studentką”

Omenaa Mensah o ojcu

Rodzice prezenterki byli małżeństwem przez 18 lat. Mimo rozwodu pozostali w dobrych stosunkach i wciąż utrzymują kontakt. Ojciec Omeny Mensah mieszka w Niemczech, gdzie pracuje jako znany kardiochirurg.

Z okazji Dnia Ojca Omenaa Mensah postanowiła pochwalić się swoim tatą w mediach społecznościowych. Przy tej okazji podzieliła się również słowami, które od niego usłyszała.

Dziękuję za każde mądre słowa tatuś... »Będziesz musiała pracować dwa razy ciężej, żeby udowodnić innym, ile jesteś warta...«. Jako sześcioletnia dziewczynka wzięłam sobie te słowa do serca i one mnie niosą każdego dnia — napisała Omenaa Mensah.

Zdradziła również swoje pochodzenie. 

Kim jest ojciec Omeny Mensah?

Omenaa Mensah jest córką Polki i Ghańczyka. Jej mama, Izabela, spotkała swojego przyszłego męża, Opoku, w bibliotece Akademii Medycznej.

Podczas rozmów mama poprawiała błędy językowe. Przy okazji wymieniali uwagi na temat przeczytanych książek. Po pół roku znajomości tata zaprosił mamę na imprezę i od tego momentu byli parą [...] Gdy mama zakochała się w młodym studencie medycyny, przestała widzieć, że jest czarnoskóry. Ani przez moment nie myślała o tym, że tata jest Ghańczykiem. Bo jak się kogoś kocha, to kolor skóry tej osoby nie ma znaczenia" – wspominała Omenaa Mensah na łamach swojej książki "Gorzka czekolada".

Rodzice prezenterki stawiali czoła wielu krytycznym i rasistowskim uwagom. Omenaa i jej brat również doświadczyli takich sytuacji. Jednak ojciec gwiazdy wytłumaczył jej, że jest potomkinią królewskiego rodu, więc nie ma powodu do wstydu ani strachu.

Ojciec mi się przyznał, że mój pradziadek był wicekrólem. Nie mam prawa więc mieć żadnych kompleksów. Jestem arystokratką, choć nie przekłada się to na majątek  — wyznała Omenaa na łamach "Vivy!".

Wiedzieliście o tym?

Omenaa Mensah, fot. Instagram
Omenaa Mensah, fot. Instagram
Omenaa Mensah, fot. KAPiF
Omenaa Mensah, fot. KAPiF