Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Żona Przemysława Czarnka to prawdziwa piękność. Sprawdziliśmy, kim jest i czym się zajmuje
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 14.01.2024 07:53

Żona Przemysława Czarnka to prawdziwa piękność. Sprawdziliśmy, kim jest i czym się zajmuje

Kim jest Katarzyna Czarnek?
Przemysław Czarnek, fot. EastNews

Przemysław Czarnek przez kilka lat obejmował urząd Ministra Edukacji. Ostatnio głośno było o jego wypowiedzi w sprawie Kamińskiego i Wąsika oraz zarzutach w stronę Marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Wiedzieliście jak wygląda żona Przemysława Czarnka? Jest nie tylko urodziwa, ale również bardzo utalentowana.

Droga Przemysława Czarna do władzy

Przemysław Czarnek urodził się w 1977 roku. Skończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Warto wspomnieć, że aktualnie jest wykładowcą na tej samej uczelni. W 2015 roku został powołany przez premier Beatę Szydło na funkcję Wojewody Lubelskiego. Cztery lata później zdobył mandat Posła na Sejm RP IX kadencji. Jako poseł pełni kilka ważnych funkcji np. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 

Największą rozpoznawalność jako polityk zyskał, gdy 19 października 2020 roku został powołany na Ministra Edukacji i Nauki. Prywatnie ma żonę Katarzynę oraz dwoje dzieci: córkę Julię i syna Mateusza.

Martyna Wojciechowska ostro reaguje na słowa Przemysława Czarnka Anna Maria Wesołowska apeluje do prezydenta ws. "Lex Czanek"

Przemysław Czarnek ostro w stronę Szymona Hołowni.

Przemysław Czarnek był oburzony zatrzymaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w sprawie “afery gruntowej”. W ostrych słowach ocenił Marszałka Sejmu Szymona Hołownię, mówiąc, że ten doprowadził do zamachu stanu i “błaznował”.

Hołownia zignorował prerogatywy głowy państwa, niezależność SN i na końcu stchórzył. Tchórz Hołownia odwołał posiedzenia Sejmu zaplanowane na dzień. Jest tchórzem, wszedł na pole minowe, błaznował, doprowadził do zamachu stanu – wypowiedział się Czarnek w Radiu Zet.

Były minister edukacji uważa, że mężczyzn zabrano do aresztu z użyciem siły. Powołał się również, na to, że Prezydent Andrzej Duda w 2015 roku użył prawa łaski na zatrzymanych.

Wyroki wydane po ułaskawieniu z 2015 roku są zbrodnią sądową - dodał.

Stwierdził też stanowczo, że rusza zbiórka dla rodzin Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

My dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę środków finansowych na rodziny pana Kamińskiego i pana Wąsika. To są nasi przyjaciele, mają rodziny, mają dzieci w wieku szkolnym. Dzieci dzisiaj płaczą, matki czy żony się modlą na różańcach o ludzi, którzy zostali bezprawnie osadzeni w areszcie – mówił polityk.

Sam Przemysław Czarnek stawia na rodzinę. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Kim jest jego żona? Czym się zajmuje?

Kim jest Katarzyna Czarnek?

Przemysław Czarnek często powtarzał, że najważniejsza dla niego w życiu jest rodzina. On i jego żona Katarzyna Czarnek wzięli ślub w 2000 roku. Wspólnie wychowują dzieci Julię i Mateusza. 

Małżeństwo niechętnie dzieli się wspólnymi zdjęciami na mediach społecznościowych. Były Minister Edukacji pochwalił się ostatnio wielkim sukcesem zawodowym swojej żony. Katarzyna Czarnek została bowiem szefową Instytutu Nauk Medycznych, wchodzącego w skład Wydziału Medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Wcześniej wykładała na tej uczelni dietetykę, będąc doktorem biologii. Tytuł ten zdobyła w 2019 roku.

Zobaczcie, jak wygląda żona byłego ministra.  Poniżej też wideo, na którym małżonkowie wspólnie czytają Pismo Święte. 

Wizyta w Rzymie Przemysław Czarnek z żoną, fot. mein.gov.pl
Wizyta w Rzymie Przemysław Czarnek z żoną, fot. mein.gov.pl  (Katarzyna Czarnek w białym kostiumie w środku)
Przemysław Czarnek, fot. EastNews
Przemysław Czarnek, fot. EastNews
Przemysław Czarnek, fot. EastNews
Przemysław Czarnek, fot. EastNews